|   |   | 

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

Kardelen TV’de canlı yayına katılan Başkan Sekmen, ulusal ve yerel gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. 15 Temmuz’da gösterilen milli ruhun Türkiye’nin birçok şehrine ilham kaynağı olduğunu ifade eden Sekmen, şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi bu kale düşseydi coğrafya allak bullak olurdu, gücü, kuvveti olmayan, meramını anlatamayan, mandayı kabul edebilecek onlarca parçacıklara böleceklerdi. Bu aziz millet özgür yaşamaya alışmış. Başka devletlerin himayesini, mandayı asla kabul etmez. Misak-ı Milli sınırları içerisinde cennet vatanın bölünmesine asla müsaade etmez. Canını verir ama vatanını vermez. Onun içindir ki 15 Temmuz akşamı kızlarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, gençlerimiz, yaşlı dedelerimiz, ninelerimiz canını verdi ama vatanını vermedi. Ne yapmamız lazım? Evet, süratle bu vatan haini satılmış terör örgütü FETÖ mensuplarını ayıklayacağız. Ben buradan duyuru yapıyorum. Tanıdığımız, bildiğimiz, bu örgüte mensup, hala dönmeyen, hala onların yolunda yürüyen varsa belgeleri bulup çekinmeden ihbar edeceğiz. Buradan duyuruyorum. Ama adamın hiçbir suçu günahı yok, ‘Bu da gitsin’ demeyelim. Onun da vicdan azabı bizi onların konumuna getirir. Bunun için iftira etmeden, yalan söylemeden hakikaten bunlara kanmış, bunların yolundan ayrılmayan o insanları da ihbar edelim. Zaten suçu, günahı olan varsa cezasını bulur. Suçu günahı olmayanlar da orada gerekli beratı alır ve evine döner. Onun için acımayacağız, acırsak acınacak hale düşeriz.”

“Çocuklarımıza sahip çıkalım”
Başkan Sekmen, canlı yayında ebeveynlere seslenerek, şöyle dedi: “Herkes çocuğuna sahip çıksın. Çocuklarımız nereye gidiyor? Çocuklarımız kiminle görüşüyor? Bu görüştüğü adamların düşünceleri nedir? İşte eli kanlı, bölücü, vatan haini terör örgütlerinin yaptıklarını görüyorsunuz. PKK, masum Kürt kardeşlerimizin çocuklarını alıyor dağa çıkartıyor. O terör örgütünün yöneticilerinin çocukları da Amerika’da, Avrupa’da en iyi okullarda okuyor. Ama mazlum Kürt kardeşimin çocuğunu ise okutturmuyorlar, dağlara çıkartıyorlar, vatanına, milletine ihanet eden, zulmeden terörist yapıyorlar. Diğer taraftan Türk ve Kürt kardeşlerimizin çocuklarını satılmış eli kanlı vatan hani FETÖ kandırıp, ‘Altın nesil yetiştireceğiz, vatana millete bağlı nesil yetiştireceğiz’ diyerek alıyor ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen emperyalist dış güçlere, devletlere asker ve ajan yetiştiriyor. Yine aynı terör örgütleri ne yapıyor? İşadamlarımızın, insanlarımızın, zekâtlarını, hayır ve hasenatlarını, kurbanlarını, kurban derilerini, parasını alıyor yine emperyalist güçlere veriyor. Onun için buradan sesleniyoruz. Herkes aklını başına toplamalı! Bu örgüte bugüne kadar kanmış olanlar varsa da derhal devletin ilgili kurumlarına müracaat etmeli ve bildiği bütün doğruları söyleyerek pişmanlık yasasından istifade etmeli. Bu mensup oldukları dış güçlerin, devletlerin ajanlık konumu, bu kara leke, aşağılık kompleksi ebediyen çocuklarının, ailelerinin, yakınlarının üzerinden çıkmaz. Onun için FETÖ terör örgütü ve mensupları, bu örgüt hakkında bildikleri ne varsa hepsini devletimizin ilgili kurumlara anlatsınlar, ihbar etsinler ve pişmanlık yasasından da istifade etsinler.”

İHA

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Cep Telefonu Mesajlarında Yeni Dönem

  Cep Telefonu Mesajlarında Yeni Dönem

  Vatandaşların yoğun şikayetlerine neden olan, kumar ve yasadışı uygulamalara yönlendiren başlıklı SMS'ler için yarından itibaren yeni dönem başlıyor. BTK kararı ile alfanümerik başlığa sahip SMS'leri başlatan işletmeci bilgisi, söz konusu SMS'lerin sonunda yer alacak 4 haneli kodla belli olacak.

 • Hollanda'da Fizik Yasalarını Alt Üst Eden Yol!

  Hollanda'da Fizik Yasalarını Alt Üst Eden Yol!

  Hollandalı mimarlar, Hollanda'nın doğusundaki Harderwijk yakınlarında bulunan bir göle Aqueduct Veluwemeer adında bir yol yaptılar. Fakat bu yolu diğer tüm yollardan ayrı kılan bir özellik var. İşte Aqueduct Veluwemee Yolu ve o şaşırtan özellik...

 • 10 Aralık 2016 Yurtta Hava Durumu

  10 Aralık 2016 Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, Genellikle karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur şeklinde görülecek olan yağışların, Rize ve Artvin'in kıyı kesiminde çok kuvvetli (51-75 mm) yağmur ve sağanak, Rize ve Artvin’in iç ve yüksek kesimlerinde ise yoğun kar (mevcut kar üzerine 20-50 cm yeni kar) şeklinde olması bekleniyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.