|   |   | 

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

“Erzurum modern bir şehre dönüşüyor”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan hizmet ve yatırımlarla devam eden projelerle kentin modern bir şehre dönüştüğünü, bu değişimin devam ettiğini söyledi.

Kardelen TV’de canlı yayına katılan Başkan Sekmen, ulusal ve yerel gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. 15 Temmuz’da gösterilen milli ruhun Türkiye’nin birçok şehrine ilham kaynağı olduğunu ifade eden Sekmen, şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi bu kale düşseydi coğrafya allak bullak olurdu, gücü, kuvveti olmayan, meramını anlatamayan, mandayı kabul edebilecek onlarca parçacıklara böleceklerdi. Bu aziz millet özgür yaşamaya alışmış. Başka devletlerin himayesini, mandayı asla kabul etmez. Misak-ı Milli sınırları içerisinde cennet vatanın bölünmesine asla müsaade etmez. Canını verir ama vatanını vermez. Onun içindir ki 15 Temmuz akşamı kızlarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, gençlerimiz, yaşlı dedelerimiz, ninelerimiz canını verdi ama vatanını vermedi. Ne yapmamız lazım? Evet, süratle bu vatan haini satılmış terör örgütü FETÖ mensuplarını ayıklayacağız. Ben buradan duyuru yapıyorum. Tanıdığımız, bildiğimiz, bu örgüte mensup, hala dönmeyen, hala onların yolunda yürüyen varsa belgeleri bulup çekinmeden ihbar edeceğiz. Buradan duyuruyorum. Ama adamın hiçbir suçu günahı yok, ‘Bu da gitsin’ demeyelim. Onun da vicdan azabı bizi onların konumuna getirir. Bunun için iftira etmeden, yalan söylemeden hakikaten bunlara kanmış, bunların yolundan ayrılmayan o insanları da ihbar edelim. Zaten suçu, günahı olan varsa cezasını bulur. Suçu günahı olmayanlar da orada gerekli beratı alır ve evine döner. Onun için acımayacağız, acırsak acınacak hale düşeriz.”

“Çocuklarımıza sahip çıkalım”
Başkan Sekmen, canlı yayında ebeveynlere seslenerek, şöyle dedi: “Herkes çocuğuna sahip çıksın. Çocuklarımız nereye gidiyor? Çocuklarımız kiminle görüşüyor? Bu görüştüğü adamların düşünceleri nedir? İşte eli kanlı, bölücü, vatan haini terör örgütlerinin yaptıklarını görüyorsunuz. PKK, masum Kürt kardeşlerimizin çocuklarını alıyor dağa çıkartıyor. O terör örgütünün yöneticilerinin çocukları da Amerika’da, Avrupa’da en iyi okullarda okuyor. Ama mazlum Kürt kardeşimin çocuğunu ise okutturmuyorlar, dağlara çıkartıyorlar, vatanına, milletine ihanet eden, zulmeden terörist yapıyorlar. Diğer taraftan Türk ve Kürt kardeşlerimizin çocuklarını satılmış eli kanlı vatan hani FETÖ kandırıp, ‘Altın nesil yetiştireceğiz, vatana millete bağlı nesil yetiştireceğiz’ diyerek alıyor ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen emperyalist dış güçlere, devletlere asker ve ajan yetiştiriyor. Yine aynı terör örgütleri ne yapıyor? İşadamlarımızın, insanlarımızın, zekâtlarını, hayır ve hasenatlarını, kurbanlarını, kurban derilerini, parasını alıyor yine emperyalist güçlere veriyor. Onun için buradan sesleniyoruz. Herkes aklını başına toplamalı! Bu örgüte bugüne kadar kanmış olanlar varsa da derhal devletin ilgili kurumlarına müracaat etmeli ve bildiği bütün doğruları söyleyerek pişmanlık yasasından istifade etmeli. Bu mensup oldukları dış güçlerin, devletlerin ajanlık konumu, bu kara leke, aşağılık kompleksi ebediyen çocuklarının, ailelerinin, yakınlarının üzerinden çıkmaz. Onun için FETÖ terör örgütü ve mensupları, bu örgüt hakkında bildikleri ne varsa hepsini devletimizin ilgili kurumlara anlatsınlar, ihbar etsinler ve pişmanlık yasasından da istifade etsinler.”

İHA

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • TCMB 6.4 milyar TL'yi Hazine'ye Aktaracak
  TCMB 6.4 milyar TL'yi Hazine'ye Aktaracak

  Merkez Bankasının 2016 için dağıtıma tabi dönem karı 11,2 milyar lira olarak belirlenirken, bunun 6,4 milyar lirası Hazine Müsteşarlığına aktarılacak.

 • Ayvacık’ta Göçmen Faciası
  Ayvacık’ta Göçmen Faciası

  Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi yakınlarında batan göçmen botunda 16 cesede ulaştı. Botta 20-25 kişi olduğu sanılıyor. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

 • Merkez Bankası 2017 bahar yatırım anketi açıklandı
  Merkez Bankası 2017 bahar yatırım anketi açıklandı

  Merkez Bankası 2017 yılı bahar dönemi yatırım anketinde 2016 yılında yapılan brüt yatırım harcamalarının bir önceki yıla göre cari artış oranının, 2016 yılı Güz döneminde öngörülenden daha yüksek gerçekleşerek yüzde 26,8 olduğu gözlendi.

 • Taksim'de 1 Mayıs Kararı Verildi
  Taksim'de 1 Mayıs Kararı Verildi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DİSK Başkanı Beko ile yaptığı görüşme sonrası 1 Mayıs'ta Taksim'e izin verilmediğini açıkladı.

 • TAV Suudi Arabistan’da iki havalimanı daha aldı
  TAV Suudi Arabistan’da iki havalimanı daha aldı

  TAV Havalimanları, Suudi Arabistan’da Medine ve Yanbu’nun ardından Qassım ve Hail havalimanlarını da portföyüne ekledi. TAV iki havalimanını da geliştirecek ve 30 yıl boyunca işletecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.