|   |   | 

"Peşimde mafya var" notu bırakıp kayboldu

Denizli’nin Buldan ilçesinde 23 Mayıs 2016 tarihinde kaybolan 37 yaşındaki Hakan Esen’den 3,5 aydır haber alınamıyor. Mersin’de yaşayan ağabey, kardeşinin peşinde mafya olduğunu, öldürülebileceğini belirttiği bir not bıraktığını söyledi.

"Peşimde mafya var" notu bırakıp kayboldu

Denizli Buldan’da 1 yıldır yaşayan ve orada tantuni dükkanı işleten Hakan Esen, 23 Mayıs’ta kayboldu. Sabah dükkanını açmayan Hakan Esen’in çalışanları ve arkadaşları önce Esen’in evine baktı. Evde Esen’i bulamayan arkadaşları, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine polis ekipleri de arama çalışması başlattı. Bu arada Buldan’la sınır olan Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Dindarlı Mahallesi’nde dağlık alanda parmak uçları yakılmış kesik bir bacak bulundu. Bunun üzerine dağlık araziye giden jandarma ve AFAD ekipleri, bacağın ait olduğu bedeni aramaya başladı. Bulunan bacağın çoban köpekleri tarafından bir kısmının yendiği de belirlendi. Bir süre devam edilen çalışmalarda ise sonuç alınmadı. Bacağın kime ait olduğunun belirlenmesi için jandarma ekipleri, öncelikle kayıp Hakan Esen’in akrabalarından örnekler alarak DNA testi yaptırdı. Henüz DNA testi sonucu çıkmazken, bölgede Esen’in aranması sürüyor.

"MAFYA PEŞİMDE, HER AN ÖLDÜREBİLİRLER" NOTUNU BIRAKMIŞ

Mersin’de yaşayan Hakan Esen’in ağabeyi Fikret Esen, 110 gündür kardeşinden en ufak bir haber bile alamadıklarını belirterek, "24 Mayıs’ta bana haber geldi. Ustası Ahmet beni aradı ve Hakan’a ulaşamadığını söyledi. Ben de ’bekleyin’ dedim, ’belki akşam geç yatmıştır, alkol almıştır evde yatıyordur’ dedim. Sonra ustası ile birkaç çalışan evine gidip bakmış ve evde olmadığını tespit etmişler. Ondan sonra bana tekrar döndüler ve ben de ayın 25’inde Denizli’ye gittim. Orada ustası ile birlikte karakola gidip, kayıp başvurusunu yaptık. Ardından evine gittik ve kapıda bir not buldum. Notta ’Ben Hakan. Peşimde mafya var. Sakın kimseye bir şey söylemeyin. Bunlara borcum var. Her an öldürebilirler’ yazıyordu. Ben de bunu polise verdim. O gün bugündür haber alamıyoruz. Hakan’ı ararken ekipler, Sarıgöl ilçesinde arazide kesik bacak buldular. Jandarma beni aradı, gittik DNA için örnek verdik ama ondan da daha sonuç gelmedi. Yaklaşık 3,5 ay oldu. 23 Mayıs akşama çıktı ve sonra yok" diye konuştu.

"KARDEŞİMİN ARTIK ÖLÜ VEYA DİRİ BULUNMASINI İSTİYORUM"

Denizli’ye gittiği zaman çalışanları, arkadaşlarıyla görüştüklerini belirten Esen, "Sıkıntısı yokmuş, olağanüstü bir durumu yokmuş, Hakan’da bir değişiklik yokmuş. Kaybolduğu gün komşumuz Şahin isminde bir kişi ile görüşmüş ve normal şakalaşmış, konuşmuş. En son eve giderken de zaten Şahin görmüş. İşten 23.30 gibi çıkmış, ondan sonra bir daha kimse görmemiş. Öldürülmüş olduğundan korkuyoruz. Bizde artık ölü yada diri olduğunu bilmek istiyoruz. Şu ana kadar sadece bir kesik bacak bulundu. Onun da kardeşime ait olup, olmadığı belli değil. Parmak uçları filan yanmıştı zaten. Benim kardeşimin kumar alışkanlığı yoktu. Zaten Buldan’da kumar oynayacak bir yer de yok. Arkadaşları da ’bu adam sabah erkenden işine gelir, akşam geç saatte evine giderdi, ne ara kumar oynadılar’ diyorlar. O kağıt bana anlamsız geliyor. Acaba o kağıdı başkası mı yazdı, yoksa zorla mı yazdırdılar, hedef şaşırtmak için mi yazıldı biz çözemedik. Şu anda DNA ile ilgili bir bilgi de gelmedi. Bize de bu konuyla ilgili bilgi vermediler. Ancak artık moralimiz iyice bozulmaya başladı. 3,5 aydır ne bir iz var ne bir ses var. Yetkililerin kardeşimi bulmasını istiyoruz artık" şeklinde konuştu.

İHA

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Doğalgazda Rekor Tüketim

  Doğalgazda Rekor Tüketim

  Türkiye'nin doğalgaz tüketimi 14 Şubat'ta 243 milyon metreküple tüm zamanların en yüksek seviyesinde gerçekleşti.

 • Seçmen Listeleri Askıya Çıkıyor

  Seçmen Listeleri Askıya Çıkıyor

  YSK'nın anayasa değişikliğinin 16 Nisan'da halkoyuna sunulmasına ilişkin hazırladığı seçim takvimine göre, seçmen listeleri bugün askıya çıkarılacak ve 26 Şubat'a kadar askıda kalacak.

 • 18 Şubat 2017 Yurtta Hava Durumu

  18 Şubat 2017 Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul çevreleri ile Balıkesir ve İzmir'in batı ilçelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hissedilir derecede (5 ila 10 derece) artacağı belirtiliyor.

 • IfYarın Sinemaseverleri Sanal Gerçeklikle Büyüleyecek

  IfYarın Sinemaseverleri Sanal Gerçeklikle Büyüleyecek

  If İstanbul Bağımsız Filmler Festivalinin yeni bölümü If Yarın kapsamında düzenlenen sergi, sinemaseverleri büyüleyecek. Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikayeler Sergisi, izleyicileri sanal gerçekliğin baş döndürücü dünyasına davet ediyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.