|   |   | 
 Çukurova ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Çukurova ilçesini favorilerinize ekleyin. Çukurova İlçesini Favorilerime Ekle

Çukurova Güncel Konut Projeleri

Çukurova Konut Projeleri Haritası

Çukurova Konut Projeleri

Adana`nın merkez ve büyük ilçelerinden birisi; Çukurova…

Çukurova, Adana ilinin bir ilçesidir. Çukurova Adana’nın merkez İlçesinden Birisidir. Seyhan’dan Ayrılarak İlçe Olmuştur. Yüzölçümü 240 km²’dir. Adını Türkiye’de Verimli Topraklarıyla Ünlü Olan Çukurova’dan Almıştır.

İlçenin 13 Belediye 11 Köyü Vardır. 9 belediye Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Parçasıdır, Geri Kalan Dördü Büyükşehir Belediye dışındadır. Büyükşehir Dışındakiler; Salbaş, Esentepe, Kocatepe ve Gökkuyu.

Adana Çukurova Gayrimenkul Yatırım Analizi

Çukurova Konut (Ev) Satış Fiyatları

Adana Çukurova’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 68 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 89.000 TL seviyesinde olan Çukurova satılık konut fiyatları, 2016 yılının ilk çeyreğine kadar sürekli olarak yükselmiş ve 150.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

 Çukurova Konut (Ev) Kira Fiyatları

Adana Çukurova’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 60 oranında bir artış göstermiştir.

2012yılında 365 TL seviyesinde olan Çukurova kiralık konut fiyatları, 2016 yılının ilk çeyreğine kadar sürekli olarak yükselmiş ve 587 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çukurova Yatırım Geri Dönüş Süresi

Adana Çukurova’da yaklaşık olarak 359.000 kişi yaşamaktadır. Çukurova’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Çukurova’da yaşayanların yüzde 63’lük kısmı evli kalan yüzde 37’lik kısmı ise bekârdır. Çukurova bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Adana Çukurova’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 21 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Çukurova Öne Çıkan Projeler

Çukurova Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.