|   |   | 

Adana'nın En Büyük Yatırımı Yüreğir'e Yapılıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Şehir Hastanesi'nin Cumhuriyet tarihinde Adana'ya tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

Adana'nın En Büyük Yatırımı Yüreğir'e Yapılıyor

Çelikcan, inşaatı Rönesans Holding tarafından sürdürülen 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi şantiyesini gezdi. Beraberinde AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve meclis üyeleri ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan yapılan bu yatırımın Cumhuriyet tarihinde Adana'ya tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu belirtti.

YATIRIMCILARA KOLAYLIK
Yüreğir'e yapılan özel ve kamu yatırımlarının ilçenin kalkınması için çok önemli olduğunu belirten Çelikcan, "Hükümetle yapılan işbirliği sayesinde önemli kamu yatırımları ilçemize geldi. Bunun yanı sıra özel yatırımcılarımızla kurduğumuz iyi diyaloglarımız sayesinde birçok yatırımın ilçemize gelmesini sağladık. Yatırımcılarımıza kanunlar ölçüsünde ilçemizin kalkınmasına katkı sağlaması için her türlü kolaylığı ve yardımı sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

TRAFİK VE KONUT SORUNU
Adana Şehir Hastanesi Proje Koordinatörü Eralp Günay Yumuşak, Dizayn Müdürü Haluk Yeldan ve İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Eşref Aygün'den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan, hastanelerin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgenin önemli bir merkez haline geleceğini söyledi. Çelikcan, "Biz şimdiden bu önlemlerimizi almak zorundayız. Buraya her gün on binlerce insan araçlarıyla ve toplu taşıma araçlarıyla gelip gidecek. Biz bu kapasiteyi kaldıracak ve trafik akışını rahatlatacak çalışmaları yapmalıyız. Bununla ilgili olarak çalışmaların bir an önce başlaması önemlidir.
Bunun yanı sıra bu bölgelere yakın mahallelerimizde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ile burada çalışacak olan vatandaşlarımızın konut sorununu da çözmeyi planlıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızda 1. etap tamamlanmak üzere. Devamında ise 2 ve 3. etap kentsel dönüşüm çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem burada istihdam edilecek personele yardımcı olacağız, hem de ilçemiz çağdaş ve modern konutlara kavuşacaktır" diye konuştu.

HANGİ HASTANELER VAR?
Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda, hizmet edeceği bölge özelinde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda projelendirilen Şehir Hastanesinin bünyesinde; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi bulunacak. Bunlara ek olarak, yoğun bakım ünitesi ve 55 ameliyathane de bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermesi bekleniyor.
Şehir Hastanesi projesi tamamlandığında, günlük olarak ortalama bini acil olmak üzere 15 bin 500 hastasına, 2 bin 650'si tıbbi olmak üzere 5 bin 100 personeli ile kesintisiz hizmet vermesi planlanıyor.

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ
Kampus içinde ana hastaneden ayrı olarak yer alacak olan 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, günümüz standartlarının tümüne cevap verecek şekilde, Elektroterapi, Hidroterapi, Psikoterapi, Geriatri, Romatoloji ve benzeri gibi pek çok özel dalda tedavi ve rehabilitasyon hizmetini hem günlük hem de yatan hastalara verebilecek doğrultuda tasarlandı.

ADLİ PSİKİYATRİ HASTANESİ
Türkiye'de ilk kez hizmete alınacak olan Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, zihinsel ve ruhsal sebebiyle ortamda, kendileri ve çevreleri için yaratabilecek statüdeki tedavilerinin gerçekleştirileceği özel birimlerden oluşuyor. 100 yataklı bu hastane dünya standartlarında tüm güvenlik ve müdahale önlemlerinin alındığı nitelikli bir sağlık yapısı olacak.

EN BÜYÜK İZOLATÖRLÜ YAPI
Adana Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde, coğrafyasında yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edebilecek. Böylece her gün ev sahipliği yapacağı, on binlerce kişiye her koşulda kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlık hizmeti sağlayabilecek. Şehir Hastanesi tamamlandığında her bir kolonuna yerleştirilecek olan tam bin 512 adet izolatör ile 'dünyanın en büyük deprem izolatörlü yapısı' unvanına da sahip olacak.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İş’imiz Beyoğlu, Gücümüz Yatırımcılarımız

  İş’imiz Beyoğlu, Gücümüz Yatırımcılarımız

  Dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonlarından olan MIPIM 2017’ye 6 dev proje ile çıkarma yapmaya hazırlanan Beyoğlu’nda önümüzdeki 3 yıl içinde 10 Milyar Dolarlık bir yatırım hayata geçiyor.

 • Satılık Ev Ararken Sorulması Gereken Sorular…

  Satılık Ev Ararken Sorulması Gereken Sorular…

  Konut satışları her geçen yıl artıyor. Hem yaşamak hem de yatırım için konut alımı devam ediyor. Ancak cazip fırsatlar sunulsa da konut alırken dikkatli olmak ve detaylı araştırma yapmak gerekiyor. Yoksa sonrasında büyük pişmanlıklar yaşanabiliyor.

 • Avcı Architects MIPIM 2017 Fuarı’nda

  Avcı Architects MIPIM 2017 Fuarı’nda

  Londra, İstanbul ve Ljubljana’da stüdyoları bulunan, Avrupa’dan Afrika’ya ve Ortadoğu’ya kadar çok geniş bir coğrafyada projelere imza atan Avcı Architects 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek olan ve MIPIM 2017’de yer alacak.

 • Antalya'da 2017 Ocak ayında konut satışı azaldı

  Antalya'da 2017 Ocak ayında konut satışı azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre, Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 düşüşle 4 bin 324 konut satıldı.

 • Depremde Domino Taşı Etkisini Önleyen İnovasyon

  Depremde Domino Taşı Etkisini Önleyen İnovasyon

  Birinci derece deprem ülkesi Türkiye’de, binaların depreme karşı güvenli olması için yapı elemanlarını sabitleyen dübellerin ve taşıyıcı sistemlerin sağlamlığı hayati önem taşıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.