|   |   | 

Adana'nın En Büyük Yatırımı Yüreğir'e Yapılıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Şehir Hastanesi'nin Cumhuriyet tarihinde Adana'ya tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

Adana'nın En Büyük Yatırımı Yüreğir'e Yapılıyor

Çelikcan, inşaatı Rönesans Holding tarafından sürdürülen 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi şantiyesini gezdi. Beraberinde AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve meclis üyeleri ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan yapılan bu yatırımın Cumhuriyet tarihinde Adana'ya tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu belirtti.

YATIRIMCILARA KOLAYLIK
Yüreğir'e yapılan özel ve kamu yatırımlarının ilçenin kalkınması için çok önemli olduğunu belirten Çelikcan, "Hükümetle yapılan işbirliği sayesinde önemli kamu yatırımları ilçemize geldi. Bunun yanı sıra özel yatırımcılarımızla kurduğumuz iyi diyaloglarımız sayesinde birçok yatırımın ilçemize gelmesini sağladık. Yatırımcılarımıza kanunlar ölçüsünde ilçemizin kalkınmasına katkı sağlaması için her türlü kolaylığı ve yardımı sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

TRAFİK VE KONUT SORUNU
Adana Şehir Hastanesi Proje Koordinatörü Eralp Günay Yumuşak, Dizayn Müdürü Haluk Yeldan ve İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Eşref Aygün'den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan, hastanelerin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgenin önemli bir merkez haline geleceğini söyledi. Çelikcan, "Biz şimdiden bu önlemlerimizi almak zorundayız. Buraya her gün on binlerce insan araçlarıyla ve toplu taşıma araçlarıyla gelip gidecek. Biz bu kapasiteyi kaldıracak ve trafik akışını rahatlatacak çalışmaları yapmalıyız. Bununla ilgili olarak çalışmaların bir an önce başlaması önemlidir.
Bunun yanı sıra bu bölgelere yakın mahallelerimizde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ile burada çalışacak olan vatandaşlarımızın konut sorununu da çözmeyi planlıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızda 1. etap tamamlanmak üzere. Devamında ise 2 ve 3. etap kentsel dönüşüm çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem burada istihdam edilecek personele yardımcı olacağız, hem de ilçemiz çağdaş ve modern konutlara kavuşacaktır" diye konuştu.

HANGİ HASTANELER VAR?
Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda, hizmet edeceği bölge özelinde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda projelendirilen Şehir Hastanesinin bünyesinde; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi bulunacak. Bunlara ek olarak, yoğun bakım ünitesi ve 55 ameliyathane de bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermesi bekleniyor.
Şehir Hastanesi projesi tamamlandığında, günlük olarak ortalama bini acil olmak üzere 15 bin 500 hastasına, 2 bin 650'si tıbbi olmak üzere 5 bin 100 personeli ile kesintisiz hizmet vermesi planlanıyor.

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ
Kampus içinde ana hastaneden ayrı olarak yer alacak olan 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, günümüz standartlarının tümüne cevap verecek şekilde, Elektroterapi, Hidroterapi, Psikoterapi, Geriatri, Romatoloji ve benzeri gibi pek çok özel dalda tedavi ve rehabilitasyon hizmetini hem günlük hem de yatan hastalara verebilecek doğrultuda tasarlandı.

ADLİ PSİKİYATRİ HASTANESİ
Türkiye'de ilk kez hizmete alınacak olan Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, zihinsel ve ruhsal sebebiyle ortamda, kendileri ve çevreleri için yaratabilecek statüdeki tedavilerinin gerçekleştirileceği özel birimlerden oluşuyor. 100 yataklı bu hastane dünya standartlarında tüm güvenlik ve müdahale önlemlerinin alındığı nitelikli bir sağlık yapısı olacak.

EN BÜYÜK İZOLATÖRLÜ YAPI
Adana Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde, coğrafyasında yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edebilecek. Böylece her gün ev sahipliği yapacağı, on binlerce kişiye her koşulda kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlık hizmeti sağlayabilecek. Şehir Hastanesi tamamlandığında her bir kolonuna yerleştirilecek olan tam bin 512 adet izolatör ile 'dünyanın en büyük deprem izolatörlü yapısı' unvanına da sahip olacak.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

 • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
  Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

  Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.