|   |   | 
 Sarıçam ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Sarıçam ilçesini favorilerinize ekleyin. Sarıçam İlçesini Favorilerime Ekle

Sarıçam Güncel Konut Projeleri

Sarıçam Konut Projeleri Haritası

Sarıçam Konut Projeleri

İlçemizin Tarihi
Sarıçam ilçesi, Adana ili, Yüreğir ilçesinin Kuzey – Doğu kısmının ayrılması ile Buruk, Sofulu, Baklalı, İncirlik, Suluca ve Kürkçüler alt kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri sona erdirilerek 22 Mart 2008 Resmi Gazetenin 22 Mart 2008 tarih ve  26824 (Mükerrer) nüshasında yayınlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı Büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun’a göre oluşturulmuş bir ilçedir. İsmini ilçenin kuzeyinde bulunan Sarıçam ormanlarından almıştır.

Coğrafi Konumumuz
İlçe sınırları doğuda Ceyhan ilçesi, kuzeyde İmamoğlu ilçesi, güneyde Yüreğir ilçesi, batıda ise Karaisalı ve Çukurova ilçeleri ile Seyhan ve Çatalan barajlarından oluşmaktadır. Dünyaca ünlü olan İncirlik üssünün bulunduğu İncirlik beldesi, Sabancı organize sanayi bölgesi ve Çukurova Üniversitesi ilçe sınırları içinde yer almaktadır.

İlçemiz Adana’da merkez ilçe olup; yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük merkez ilçelerindendir. Toprak yapısı olarak bir kısmı verimli arazi bir kısmı da kıraç topraklardan oluşmaktadır. Arazi eğimli olmakla birlikte Güneye gidildikçe ovalar meydana çıkmaktadır.

Adana Sarıçam Gayrimenkul Yatırım Analizi

Sarıçam Konut (Ev) Satış Fiyatları

Adana Sarıçam’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 75 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 72.000 TL seviyesinde olan Sarıçam satılık konut fiyatları, 2016 yılının ilk çeyreğine kadar sürekli olarak yükselmiş ve 126.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

 Sarıçam Konut (Ev) Kira Fiyatları

Adana Sarıçam’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 22 oranında bir artış göstermiştir.

2012yılında 399 TL seviyesinde olan Sarıçam kiralık konut fiyatları, 2016 yılının ilk çeyreğine kadar sürekli olarak yükselmiş ve 489 TL seviyesine ulaşmıştır.

Sarıçam Yatırım Geri Dönüş Süresi

Adana Sarıçam’da yaklaşık olarak 150.000 kişi yaşamaktadır. Sarıçam’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 5 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Sarıçam’da yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Sarıçam bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Adana Sarıçam’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Sarıçam Öne Çıkan Projeler

Sarıçam Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.