|   |   | 
 Seyhan ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Seyhan ilçesini favorilerinize ekleyin. Seyhan İlçesini Favorilerime Ekle

Seyhan Güncel Konut Projeleri

Seyhan Konut Projeleri Haritası

Seyhan Konut Projeleri

Seyhan, Adana’nın bir ilçesidir. Seyhan, tamamiyle Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir.  

Seyhan, Adana ilinin sakinlerinin % 35'ine ve Adana şehrinin sakinlerinin yaklaşık yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'deki en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsündedir.

Seyhan, Adana'nın ilk yerleşim alanı olmakla beraber şu anda şehrin yönetim, iş ve kültür merkezidir. Tarihi Tepebağ mahallesi ve Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazaoğlu Konağı ve Sabancı Merkez Camii gibi önemli yapıları bünyesinde barındırmaktadır.

 Adana Kültür ve Sanat Merkezi ve Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu yine aynı ilçede faaliyet göstermektedir. İlçe ismini doğu yakasını oluşturan nehirden almaktadır.

Seyhan'ın doğusunda Yüreğir, batısında Tarsus, Kuzeyinde Çukurova (Yeni Adana), güneyinde ise Karataş yer almaktadır. İlçenin bulunduğu alan Seyhan Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlardan oluşmuştur. Pleistosenden başlayarak (4.jeolojik zaman başları) oluşan delta bugün üç taraca halinde uzanır. Kıyıda lagünler ve kumul setleri yer almaktadır.

Adana Seyhan Gayrimenkul Yatırım Analizi

Seyhan Konut (Ev) Satış Fiyatları

Adana Seyhan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 246 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 41.000 TL seviyesinde olan Seyhan satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 68.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Seyhan satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 58.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Seyhan satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 144.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Seyhan Konut (Ev) Kira Fiyatları

Adana Seyhan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 387 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 126 TL seviyesinde olan Seyhan kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 320 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Seyhan kiralık ev fiyatları, 296 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Seyhan kiralık daire fiyatları, 614 TL seviyesine ulaşmıştır.

Seyhan Yatırım Geri Dönüş Süresi

Adana Seyhan’da yaklaşık olarak 788.000 kişi yaşamaktadır. Seyhan’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 5 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Seyhan’da yaşayanların yüzde 60’lık kısmı evli kalan yüzde 40’lık kısmı ise bekârdır. Seyhan bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Adana Seyhan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Seyhan’da Ulaşım

Merkezi konumdaki ilçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Seyhan’daki Konut Projeleri

Seyhan’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Seyhan’da bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Seyhan Emlak Haberleri

Seyhan Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.