|   |   | 

Ağaoğlu'na Türkiye yetmedi Avrupa'ya açılıyor!

Katıldığı uluslararası fuarların yanı sıra Dubai’de bir de ofis açan Ağaoğlu ikinci yurtdışı temsilciliğini Berlin’de açtı. Berlin’in en merkezi bölgelerinden Potsdamer Platz’da açtığı temsilcilik ile Ağaoğlu, Avrupa’da yaşayan Türklere daha da yaklaştı.

Ağaoğlu'na Türkiye yetmedi Avrupa'ya açılıyor!

Ağaoğlu “Invest in İstanbul with Ağaoğlu” sloganıyla yatırımcıları İstanbul’a davet ediyor.  
Son yıllarda gelişen ekonomisi ve güçlü siyasi duruşu ile Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olurken ülkedeki Gayrimenkul projeleri cazip birer Yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin en büyük Gayrimenkul geliştiricisi Ağaoğlu "Eğer dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu" diyerek Avrupa'da yaşayan Türkleri ve yatırımcıları İstanbul'a davet ediyor.

Geçtiğimiz yıl yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışının önünü açan Mütekabiliyet Yasası sonrası Ağaoğlu yüzünü yurtdışına çevirdi. Katıldığı uluslararası fuarların yanı sıra Dubai'de bir de Ofis açan Ağaoğlu ikinci yurtdışı temsilciliğini Berlin'de açtı. Berlin'in en merkezi bölgelerinden Potsdamer Platz'da açtığı temsilcilik ile Ağaoğlu, Avrupa'da yaşayan Türklere daha da yaklaştı.

Hedefimiz Avrupalı yatırımcılar ve Avrupa’da yaşayan Türkler
Dubai'den sonra ikinci yurtdışı temsilciliklerini Berlin'de açtıklarını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Son yıllarda gelişen ekonomisi ve güçlü siyasi duruşu ile Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olurken ülkedeki gayrimenkul projeleri cazip birer Yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Özellikle son dönemde yabancı ülke vatandaşlarının gayrimenkul alımının önünü açan mütekabiliyet yasasından sonra Türkiye'deki gayrimenkul yatırımlarına körfez ülkelerinden ve Avrupa'dan yoğun bir ilgi var. Bu ilgiyi daha da arttırmak, ilişkilerimizi kuvvetlendirmek ve ülkemizdeki yatırımları daha iyi anlatmak adına ilk temsilciliğimizi Mart ayında Dubai'de açmıştık. Şimdi ise hedefimizi büyüttük ve Avrupalı yatırımcılarla birlikte Avrupa'daki vatandaşlarımıza ulaşabilmek için Berlin temsilciliğimizi açtık. "dedi.

Avrupa'daki faaliyetlerinin uzun dönemi kapsayacağını belirten Ali Ağaoğlu; Türkiye'yi ve buradaki yatırım fırsatlarını anlatacak kalıcı çalışmalara imza atmak istiyoruz. Bu anlamda Almanya Avrupa'nın en güçlü ekonomisine sahip olması nedeniyle en uygun lokasyon olarak öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye'den en fazla gayrimenkul alımı yapan ülkeler arasında İngiltere ve Rusya ile birlikte başı çekiyor. Berlin'deki bu temsilcilik ile yurtdışı operasyonumuzun kapsamını daha da geliştirerek Avrupa'ya da açılmış oluyoruz. Napolyon'un 'eğer dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu' sözünü çok anlamlı buluyorum. İstanbul bugün Londra ve Paris'ten sonra Avrupa'nın 3. büyük turist destinasyonu ve dünyanın 98 ülkesine direkt uçuşu olan ender şehirlerden birisi. Bununla birlikte dünyanın en eski ticaret merkezi olan Kapalıçarşı da İstanbul'da bulunuyor. Bugün İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ile İstanbul, böyle önemli bir mirasın üzerinde yeniden bir dünya başkenti olarak yükseliyor. Bu nedenle Türkiye'nin sunduğu yatırım fırsatlarını geliştirdiğimiz projelerle birlikte tüm Avrupa'ya anlatmak için Almanya'dayız" dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Hakkında…
31 yılı aşkın süredir İnşaat, turizm ve enerji alanındaki yatırımlarla bugün Türkiye'nin ve Avrupa'nın önemli yatırım gruplarından biri haline gelmiştir. Ağaoğlu, bugüne dek 30 binden fazla nitelikli Konut üretmiş, "My" konseptli projeler ile birlikte markalı Konut üretiminde Türk İnşaat sektörüne öncülük etmiştir. İnşa ettiğimiz projeler konutun ötesinde kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı ve çok kazançlı bir yatırımı aynı anda sunmaktadır.

EXPO REAL MÜNİH FUARI’NDA BULUŞUYOR
Almanya'nın Münih kentinde 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek EXPO Real Münih 2013 Fuarı'na katılacak olan Ağaoğlu, Avrupa'nın kurumsal yatırımcılarına dünya lansmanını gerçekleştirerek uluslararası yatırımcılardan büyük ilgi gören Maslak 1453 projesini ve İstanbul'u dünyanın yeni finans merkezlerinden biri haline getirecek olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'ni anlatacak.

Fuar ile ilgili görüşlerini dile getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Dünyanın en cazip gayrimenkul pazarlarından olan Türkiye'deki ticari gayrimenkul yatırımlarına başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden yoğun ilgi olduğunu görüyoruz. Bu ilgiyi daha da arttırmak, ilişkilerimizi kuvvetlendirmek ve ülkemizdeki yatırımları daha iyi anlatmak adına EXPO Real Münih 2013 Fuarı'na katılıyoruz."dedi.

Fuara katılan Ağaoğlu Almanya’da bir de temsilcilik açtı
Avrupa'daki çalışmalarının kısa vadeli proje tanıtım çalışmalarından ibaret olmayacağını belirten Ali Ağaoğlu; Türkiye'yi ve buradaki yatırım fırsatlarını anlatacak kalıcı çalışmalara imza atmak istiyoruz. Bu nedenle Münih'teki Fuar ile yetinmeyip Avrupa'da yaşayan Türklere daha yakın olabilmek için Berlin'in en merkezi alanı olan Potsdamer Platz'da bir temsilcilik ofisi açtık. Yıl içerisinde Dubai'de de bir temsilcilik ile yurtdışında Ofis açan ilk Türk gayrimenkul geliştirici olmuştuk. Berlin'deki temsilcilik ile yurtdışı operasyonumuzun kapsamını daha da geliştirerek Avrupa'ya da açılmış oluyoruz. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Venara Bağcılar'ın temeli atıldı
  Venara Bağcılar'ın temeli atıldı

  İlkar İnaş Yapı, Perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü olan Onur Market güvencesiyle, inşaat sektöründe iddialı projelerinden birini daha gerçekleştiriyor.

 • Gayrimenkul’un Yıldızları Belli Oldu
  Gayrimenkul’un Yıldızları Belli Oldu

  Bu yıl ikincisi düzenlenen “Şehrin Yıldızları 2017 Gayrimenkul Ödülleri” Bursa’daki bir otelde gerçekleşen gala gecesi ve ödül töreni ile sahiplerini buldu.

 • Bilecik'te 1 Ayda 327 Konut Satıldı
  Bilecik'te 1 Ayda 327 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Bilecik'te geçen ayki konut satışı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 oranında artarak 327 adet oldu.

 • Eskişehir'deki Emlak Piyasasında Son Durum
  Eskişehir'deki Emlak Piyasasında Son Durum

  Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, imarlı arsa üretiminin uzun zamandır yapılmaması yüzünden arsa paylarının çok yükseldiğini belirterek, "Arsa payı ne kadar pahalı olursa maliyet de o kadar pahalı oluyor. Fiyatların daha istikrarlı olabilmesi için belediyelerimizin arsa üretmeleri gerekir" diye konuştu.

 • Antalya'da 2017 Nisan ayında konut satışları azaldı
  Antalya'da 2017 Nisan ayında konut satışları azaldı

  ürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 21,7 azalarak, 4 bin 818 konut satıldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.