|   |   | 

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.Ayrıntılar haberimizde.

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi öncülüğünde kurulan AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2005 - 2006 yıllarında kurularak yapımına başlanan AKABE Sitelerinden bazı bloklarının tamamlanmasıyla dairelerin hak sahiplerine kura ile verilmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Dairelerin tamamlanmasıyla birlikte belediye olarak site aralarına yeşil alan ve park yapımının da devam ettiğini ifade eden Başkan Hançerli, bu güne kadar 21 Toplu Konut hamlesiyle 10 bin 552 daireye ulaşan Karatay’da konut açığına neşter vurduklarını dile getirdi. Yapılan konutlarla Karatay’ın görünümünün değişerek ilçenin yenilendiğini kaydeden Hançerli, belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerin kaliteli malzeme kullanımıyla mükemmel bir inşaat alanına sahip olduğunu aktardı.

Başkan Hançerli, AKABE 1. ve 2. etap toplu konutlarında 80 dairenin daha çekilen kurayla sahibini bulduğunu ifade ederek, kurulduğu günden bu güne kadar bin 140 dairelik AKABE Sitelerinde 760 direnin teslim edildiğini belirtti. Hançerli, güvenilir konutlara sahip olmalarına olanak sağlayan ve site anlayışının hakim olduğu toplu konutlarla çevrecilik anlayışını da ön planda tutulduğunu dile getirerek, Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydetti.

Hafta sonu Türk Telekom Erol Güngör Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen törende 80 dairenin kurası çekilirken sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Noter huzurunda dolu kura çekenler sevinirken, boş kura çekenler ise şanslarını bir dahaki sefere çekilecek olan kuraya bıraktı.

İHA

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu
  Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu

  TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bursa Şubesi Teminat Değerleme Departmanı Yöneticisi Miray Beğendi, yatırımlarını gayrimenkul alarak değerlendirecekler için gayrimenkul değerleme raporunun önemine dair görüşlerini paylaştı.

 • Park MOZAİK’te yaşam başladı!
  Park MOZAİK’te yaşam başladı!

  Ankara’nın TEPE ve MESA gücüyle fark yaratan konut projesi Park MOZAİK’te yaşam başladı. Başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgesi Yaşamkent’te yükselen Park MOZAİK’te teslimler geçtiğimiz Aralık ayında başladı.

 • ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu
  ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu

  Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan Sektör Raporu’nun mart ayı sonuçlarına göre, Türkiye inşaat malzemeleri sektöründe ihracat 2016 yılında yüzde 10,2 gerileyerek 15,2 milyar dolara indi.

 • Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor
  Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor

  Sinpaş Yapı tarafından konut satışında ilk kez gerçekleştirilen ‘Altınoran Çadır Günleri’ Ankaralılardan çok yoğun ilgi gördü. Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da başlatılan yüzde 30 indirimli çadır günleri, son stokları hızla bitiriyor.

 • Manisalı Engellilere Ev Müjdesi
  Manisalı Engellilere Ev Müjdesi

  Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, engelli ailelerine bir de müjde verdi, 5 bin 500 konutluk Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında onlara kontenjan ayıracaklarını duyurdu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.