|   |   | 

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.Ayrıntılar haberimizde.

Akabe Sitelerinde 80 Dairenin Kurası Çekildi

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi öncülüğünde kurulan AKABE 1 ve AKABE 2 Konut Yapı Kooperatifleri’nde 80 dairenin kurası çekildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2005 - 2006 yıllarında kurularak yapımına başlanan AKABE Sitelerinden bazı bloklarının tamamlanmasıyla dairelerin hak sahiplerine kura ile verilmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Dairelerin tamamlanmasıyla birlikte belediye olarak site aralarına yeşil alan ve park yapımının da devam ettiğini ifade eden Başkan Hançerli, bu güne kadar 21 Toplu Konut hamlesiyle 10 bin 552 daireye ulaşan Karatay’da konut açığına neşter vurduklarını dile getirdi. Yapılan konutlarla Karatay’ın görünümünün değişerek ilçenin yenilendiğini kaydeden Hançerli, belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerin kaliteli malzeme kullanımıyla mükemmel bir inşaat alanına sahip olduğunu aktardı.

Başkan Hançerli, AKABE 1. ve 2. etap toplu konutlarında 80 dairenin daha çekilen kurayla sahibini bulduğunu ifade ederek, kurulduğu günden bu güne kadar bin 140 dairelik AKABE Sitelerinde 760 direnin teslim edildiğini belirtti. Hançerli, güvenilir konutlara sahip olmalarına olanak sağlayan ve site anlayışının hakim olduğu toplu konutlarla çevrecilik anlayışını da ön planda tutulduğunu dile getirerek, Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydetti.

Hafta sonu Türk Telekom Erol Güngör Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen törende 80 dairenin kurası çekilirken sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Noter huzurunda dolu kura çekenler sevinirken, boş kura çekenler ise şanslarını bir dahaki sefere çekilecek olan kuraya bıraktı.

İHA

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde
  İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde

  Son yıllarda inşaat sektöründe yakaladığı yükseliş ile giderek büyümeye devam eden Kocaeli, inşaat firmalarının da vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

 • Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor
  Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut satışlarında yapılan düzenlemelerde ilk olumlu etkilerin bu ay ortaya çıktığını belirtti.

 • Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor
  Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor

  Polat markasının 60 yıllık köklü geçmişini ve gücünü arkasına alarak yükselen Piyalepaşa İstanbul, TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen yıllık denetimine örnek şantiye olarak ev sahipliği yaptı.

 • Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!
  Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!

  Isı kullanımı, teknik altyapı ve yalıtım malzemesi kalitesini gösterecek 'Enerji Kimlik Belgesi' olmadan binaların alım satımı yapılamayacak, kiraya verilemeyecek, elektrik ve su abonelikler dahi alınamayacak. 2 Mayıs'tan itibaren başlayacak zorunluluk 2011'den önce ruhsat alınmış binalarda geçerli olacak.

 • Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım
  Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım

  Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 17 bin kişiye istihdam sağlayan Türk çimento sektörünün iş sağlığı ve güvenliği dendiğinde akla ilk gelen sektör olmayı hedeflediğini açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.