|   |   | 

AKSARAY'DA 32 PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

KALKINMA BAKANLIĞI'NCA UYGULANAN SOSYAL DESTEK PROGRAMINA (SODES) AKSARAY’DAN GÖNDERİLEN VE UYGULANMASI KABUL EDİLEN 32 PROJENİN SÖZLEŞMELERİ DÜZENLENEN TÖRENLE İMZALANDI

AKSARAY'DA 32 PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

 Kalkınma Bakanlığı'nca uygulanan Sosyal Destek Programı'na (SODES) Aksaray’dan gönderilen ve uygulanması kabul edilen 32 projenin sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.
Valilik Ek Hizmet binası SODES İl Koordinatörlüğü'nde düzenlenen törene Vali Selami Altınok, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Vali Yardımcısı SODES İl Koordinatörü Fikret Zaman, Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İlçe Kaymakamları, Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonunda uygulanabilirliği kabul edilen 32 proje sahibi kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının proje yürütücüleri katıldı. Vali Selami Altınok, SODES Programı kapsamında ilk sözleşmeleri Aksaray Belediye Başkanlığınca hazırlanan ‘Kadınlarla Elele Geleceğe’, ‘Gençler Sanatla Buluşuyor’ projeleri ile Belediye Başkanı Nevzat Palta, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce hazırlanan ‘Mutlu Yarınlar’ projesi ile Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal ile imzaladı.
İmza töreninde konuşan Vali Selami Altınok, Aksaray’a geldiği günden bu yana SODES Projesi’nin hayalini kurduğunu ve kendi kendine ‘Neden Aksaray’da yok’ diye hayıflandığını belirterek, “Bu SODES Projesini Erzurum’da çalıştığım dönemde Erzurum Valiliği bünyesinde de organize olup faaliyetlerini görüp, sonra Aksaray’a geldikten sonra SODES’in Aksaray’da olmamasının ben gerçekten büyük bir eksiklik olduğunu hep içimde hissetmiştim. Keşke bizim vilayetimizde de bu SODES olsa ve bir şeyler yapabilsek. Yoksul kesimde bulunan insanlarımıza sivil toplumla beraber, kamuyla beraber, yerel yönetimlerle beraber bir şeyleri yapabilme gayretini gösterebilsek diye içimden geçiyordu. Herhalde bu temennimi Kalkınma Bakanlığımız duymuş olacak ki, 2012 yılı içerisinde 4 vilayeti daha kapsama aldılar. Yani bizim Aksaray, Niğde, Yozgat ve Sivas vilayetlerini aldılar. Bu yıl ilk başladığımız için hem projelerin ebat, boyutu noktasında, hem de toplam kaynak noktasında bir deneme yılıydı. Buna rağmen 2 milyon civarında verebiliriz dedikleri halde bakanlık yetkilileri, bu yıl 3 milyon liradan fazla bir kaynak aktarıldı. 32 projemize bunu sağlayacağız. İnanıyorum ki biz bunu bu sene iyi başardığımız takdirde önümüzdeki sene bunu hemen hemen ikiye katlama şansımız olacak. 5-6 milyonluk bir kaynağı Aksaray’a aktaracağız. Önemli bir iştir arkadaşlar, çok kolaydır. Projeyi hazırlıyorsunuz, iyi bir proje ise, fakir ve yoksulluk içinde yaşayan insanlarımıza ulaşma noktasında etkin bir projeyse çok büyük bir prosedüre gerek kalmadan derhal 2 aylık bir sürede kabul ediliyor ve uygulamaya başlıyorsunuz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından SODES Projeleri kabul edilen kurum ve kuruluşlara teşekkür belgesi verilerek, projelerin ödenek prosedürleri imzalandı.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl
  Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü, 2017 yılı Ocak-Mart, yapı izin istatistiklerini açıkladı. Ağrı daire sayısı en az olan il olarak belirlendi.

 • Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi
  Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi

  Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut, her yıl yurtdışında gerçekleştirdiği ‘Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması’nı bu yıl Türkiye’ye taşıdı.

 • Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli
  Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli

  Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yapılarda yangın güvenliğine dikkat çekiyor.

 • 262 Towers Satışa Çıktı!
  262 Towers Satışa Çıktı!

  Bambau GMYO’nun hayata geçirdiği konut, ofis, ve rezidans bloklarından oluşan 262 Towers lanse edildi. Yatırımcısına prim garantisi veren 262 Towers tamamlandığında Kocaeli’ne 500 milyon TL değer katacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.