|   |   | 

AND’ye İki Avrupa Birinciliği

Anadolu Grubu’nun bugüne kadar pek çok alanda gösterdiği başarıyı gayrimenkul sektörüne taşıyan ve ‘’İş Hayatında Zirve’’ sloganıyla yola çıkan Anadolu Gayrimenkul’un ilk ofis projesi AND, dünyanın en prestijli gayrimenkul ödülllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards’dan iki “Avrupa Birinciliği” ile döndü.

AND’ye İki Avrupa Birinciliği

AND, “Ticari Yüksek Bina” ve “Ofis Geliştirme” kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.

PROJE İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

Yeni başarıları ve 2015 yılı değerlendirmeleri ile birlikte 2016 yılı öngörüleri için basınla bir araya gelen Anadolu Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta konuşmasında: ‘‘AND ile zamansız, çevresi ile uyumlu, fonksiyonel, kendi ruhu ve kimliği olan bir ofis projesi gerçekleştirmeyi hedefledik. İlk projemiz ile 2014 yılında Dubai’de ‘’Dünyanın En İyi Ofis Projesi’’ ve bu yıl da Londra’da 2 Avrupa birinciliğine birden layık görüldük. Bu ödüller ile birlikte kazanılan uluslararası ödüllerin sayısı 7’ye ulaştı. Tüm bu güzel gelişmeler bizlere özenle attığımız bu adımların doğru yönde atılmış olduğunu gösterdi. Böyle önemli organizasyonlarda ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaktan ve grubumuzun farklı alanlarda gösterdiği başarılara yenilerini ekliyor olmaktan, hem büyük bir gurur hem de mutluluk duyuyoruz.’’dedi.

Sektörün iş yapış modeline yeni bir soluk getirmek için çalıştıklarını belirten Ali Baki Usta ayrıca; AND’nin tasarım ve geliştirme sürecinde, ofis kullanıcılarının gerçek ihtiyaçlarını anlamak ve iş yaşamının hızlı gelişim sürecinde zamanın ilerisinde çözümler sunmak amacıyla özel kurum, kuruluş ve üniversite işbirlikleri ile birçok araştırmaya imza attıklarını da dile getirdi.

Yaşamın başladığı ve kiralama sürecinin devam ettiği AND projesinde, ağırlıklı olarak uluslararası firmalar yerlerini alıyorlar.

“Anadolu Gayrimenkul’den Kartal’a yeni konut projesi”

Anadolu Gayrimenkul’ün AND projesinin sağladığı başarıların ardından gerçekleştireceği ilk konut projesi ile ilgili bilgiler de paylaşıldı. Kartal’ın en büyük ölçekli projelerinden biri olacak konut projesinin önümüzdeki yılın Mart ayında lanse edileceği açıklandı.

Yeni konut projesi ile ilgili hazırlık sürecinden bahseden Ali Baki Usta; detaylı ve uzun soluklu bir ön hazırlık dönemi sırasında bölgenin özellikleri ve hedef kitlenin ihtiyaçlarına yönelik 9 firma ile 11 araştırmaya imza atmanın yanı sıra konusunda uzman kişi ve kurumlardan danışmanlık alarak detaylı bir ön hazırlık süreci geçirdikleri üzerinde durdu.

Tüm verileri detaylı bir şekilde analiz ederek ve bu analizlerin sonucunda lokasyona ve hedef kitleye en uygun olacak projeyi geliştirmeye çalıştıklarına değinen Usta, dünyaca ünlü bir çok yabancı mimarın katıldığı bir yarışma sürecine girdiklerini ve hem estetik hem de hedef kitleye en uygun çözümü sunan, AND’de olduğu gibi yabancı bir mimari grup ile el sıkıştılarını belirtti.

Anadolu Gayrimenkul’ün yeni konut projesi ulaşım ağlarına yakınlığı, geniş yeşil alanlarla çevrili lokasyonu, adalar manzarası ve yüksek standartları ile Kartal’da sessizlik, konfor ve özlem duyulan bir yaşamı vaat ediyor.

Ali Baki Usta Kartal’daki proje bilgilendirmesi ardından; 2015 yılı değerlendirmelerinden ve 2016 yılı öngörülerinden de bahsetti.

Yıl içinde gerçekleşen iki seçimle beraber yaşanan siyasi belirsizliklerin, döviz kurlarındaki dalgalanmaların ve jeopolitik  risklerin etkilerine değinen Usta, bu gelişmelerden gayrimenkul sektörünün de etkinlendiğini ifade ederek, bu durumun sektör oyuncularını temkinli davranmaya ittiğini belirtti.

Ali Baki Usta sözlerine; ‘’Son seçimler ve en son açıklanan büyüme rakamları iyimserliği giderek arttıracak. Konut satışlarının 2015 yılında da ivmesini koruduğunu ve yerli ve yabancı yatırımcıların sektöre olan ilgisinin devam ettiğini görüyoruz. Türkiye’de toplam  konut satışlarının 2015 yılı sonunda 2014’ü aşarak, 1 milyon 250 bin adete ulaşması bekleniyor. Yabancılara ise aynı dönemde 5 milyar dolar tutarında 20 bin adet civarında konut satışı gerçekleştirilmesi öngörülmekte.’’ diyerek devam etti.

2016 yılında sektöre olan ilginin artarak devam etmesini beklediklerine değinen Usta, nüfus artışı ve demografik gelişmelerin getireceği doğal talep yanında; kentsel dönüşüm ve buna bağlı yasal düzenlemelerin, büyük ölçekli altyapı yatırımlarının yaratacağı katma değer ile beraber konut satışlarının iç piyasaya canlılık katmaya devam edeceğini öngördüklerini iletti.

Tüketicilerin gerçek ihtiyaçlarını merkeze alarak bu ihtiyaçlara uygun  tasarlanmış markalı konut projelerinin başarılı sonuçlar elde edeceğinden bahseden Usta,  döviz artışları ile beraber yabancı yatırımcıların Türkiye konut pazarına ilgilerinin 2016 yılında da artarak devam etmesini beklediklerini belirtti.

Emlak Haberleri

And Kartal Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
    Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

    Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

  • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
    Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

    Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.