|   |   | 

Çankaya Konut Projeleri Vitrini

Çankaya Projeler Haritası

Çankaya Konut Projeleri

Ankara’nın tüm ilçelerin de olduğu gibi Çankaya’da da en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Çankaya ‘da yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Ankara Çankaya Gayrimenkul Yatırım Analizi

Çankaya Konut (Ev) Satış Fiyatları

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 154 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 86.000 TL seviyesinde olan Çankaya satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 130.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Çankaya satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 108.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Çankaya satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 220.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çankaya Konut (Ev) Kira Fiyatları

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 236 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 306 TL seviyesinde olan Çankaya kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 630 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Çankaya kiralık ev fiyatları, 540 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Çankaya kiralık daire fiyatları, 1.030 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çankaya Yatırım Geri Dönüş Süresi

Ankara Çankaya’da yaklaşık olarak 913.000 kişi yaşamaktadır. Çankaya’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 40 yaş aralığındadır. Çankaya’da yaşayanların % 56’lık kısmı evli kalan %44’lük kısmı ise bekârdır. Çankaya bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Çankaya Bilgileri 

Çankaya, Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Ankara’nın orta kesiminde bulunan ilçe, Ankara'nın başkent olması ile birlikte Türkiye'nin yönetim merkezi durumuna gelmiştir.

Çankaya'nın doğu ve kuzey doğusunda yine Ankara’ya bağlı Mamak ve Altındağ, güneyinde Gölbaşı, batısında ise Yenimahalle ilçeleri bulunur.

Çankaya, yüz iki lise ve on üniversitesi ile önemli bir eğitim kentidir. 

Çankaya’nın Nüfusu

Türkiye'nin en kalabalık ilçelerinden biridir ve pek çok ilden daha kalabalıktır. Gün içinde nüfusu iki milyona kadar çıkabilmektedir.

Çankaya’nın 2012 / Aralık ayı Türkiye İstatistik Kurumundan alınan verilere göre nüfus 832.075 olup, bunun 406.801 Erkek, 425.274 Kadın’dır.

Çankaya’da Yönetim

Çankaya’nın halen görevde olan belediye başkanı Alper TAŞDELEN’dir. Çankaya’nın kaymakamı ise Mehmet Ali YILDIRIM’dır. Çankaya’nın ilçe Emniyet Müdürü Rüstem ÖZBEK’tir.

Çankaya’da Ulaşım

Çankaya Ankara'nın merkezinde yer almaktadır ve şehir merkezi de bu ilçededir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Ankara Garı ve Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali Çankaya'dadır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları  2009 yılında Ankara-Eskişehir Hızlı Treni de ulaşıma hizmet vermeye başlamıştır. Bu hatlar İstanbul'a ve Konya'ya kadar uzatılacaktır.

İlçe içi ulaşımı kolaylaştıran faal metro hatları bulunmaktadır. Ayrıca ilçeye belediye otobüsleri ve dolmuşlar ile ulaşımda mümkündür.

Çankaya’daki Önemli Hastaneler

Dentameda Ağız ve Diş Sağl Merkezi, Özel Metis Polikliniği, Hilal Sağlık Ocağı, İlker Sağlık Ocağı, Msb Lojmanları J Tipi Dispanser, Psiko Akademi, Before After Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi, Dr. Çetin Karabulut Muayenehanesi, Dentoran, Park Oran Ofis Dr. Yucel Demir, Ankara Acıbadem Hastanesi, Medoran Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Herion Polikliniği Estetik Ve Cerrahi Merkezi, Masterdent

Çankaya’daki Önemli Okullar

Tınaztepe Anadolu Lisesi, Yusuf Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu, Akşemsettin İlkokulu - Ortaokulu, TAD- Türk Amerikan Derneği Anaokulu, Dikmen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Yüce Okulları, Anafartalar Koleji, Magic Kids, Oya Akın Yıldız Koleji, Ankara Oran Doğa Koleji, Rauf Orbay İlkokulu - Ortaokulu, Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu, Maya Koleji, Gökçe Karataş İlkokulu, Süleyman Uyar İlkokulu, Ziraat Mühendisleri Ortaokulu, Ayhan Sümer Anadolu Lisesi, Dikmen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Özel Güç Anadolu Lisesi, Ali-Hasan Coşkun Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Or-An Perihan İnan Ortaokulu, Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu, Güç Koleji, Sancak Anadolu Lisesi

Çankaya’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

 

Panora Akvaryum, The One Tower, Anatolium Makro, Panora

Çankaya Konut Projeleri

Çankaya’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Çankaya’da bulunan 50’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Çankaya Emlak Haberleri

Güncel Emlak
Güncel Emlak

Ev Almak İçin Doğru Zaman

Konutta kredi kullanım oranının artması va faiz oranlarının yüzde 1'in altına düşmesiyle, emlak sektörü canlandı. Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, bu gelişmelere dikkat çekerek, “Ev almanın şu an tam zamanı” dedi.

Çankaya Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.