|   |   | 

Alanya Konut Projeleri Vitrini


Alanya Projeler Haritası

Alanya Konut Projeleri

Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı 166 kilometredir. Türkiye'nin güney sahillerinde bulunan Alanya, 1.598,51 km2 km2'lik bir alana sahiptir.

Alanya küçük bir yarımada şeklindedir. Kuzeyinde Toros Dağları uzanır. Alanya tarih boyunca, , Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorluklar için Akdeniz'de önemli bir kale vazifesi görmüştür.

Antalya Alanya Gayrimenkul Yatırım Analizi

Alanya Konut (Ev) Satış Fiyatları

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 36 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 111.000 TL seviyesinde olan Alanya satılık konut fiyatları, 2014 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 154.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2014 yılın sonlarında sert bir düşüş yaşayan Alanya satılık ev fiyatları, 132.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2015’in Haziran ayından itibaren dikey bir yükselişe geçen ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş olan Alanya satılık daire fiyatları, 157.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Alanya Konut (Ev) Kira Fiyatları

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 40 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 505 TL seviyesinde olan Alanya kiralık konut fiyatları, 2014 yılı Haziran ayına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 732 TL seviyesine ulaşmıştır. 2015 yılı Haziran ayına kadar kısmı düşüşler yaşayan Alanya kiralık daire fiyatları, 650 TL seviyesine gerilemiştir. Sonrasında yeniden yükselmeye başlamış ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Alanya kiralık ev fiyatları, 707 TL seviyesine ulaşmıştır.

Alanya Yatırım Geri Dönüş Süresi

Antalya Alanya’da yaklaşık olarak 291.000 kişi yaşamaktadır. Alanya’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Alanya’da yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Alanya bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Alanya’da Ulaşım

Alanya içerisinde ulaşım yönündenlo gerek halk otobüsleri gerekse ticari taksiler sizlere yardımcı olacaktır. Şehir İçi Otobüsleri Şehir içi halk otobüsleri gündüzleri ortalama 15 dk bir geçmektedir.

Alanya merkezine en yakın uluslararası hava alanı Antalya havaalanındır. Antalya hava alanı gerek iç hatlar gerekse dış hatlar olarak çok yoğun bir trafiğe sahiptir.

Alanya Limanına ; Türkiye limanlarından direk gemi seferi yoktur. Fakat özel yat ve tekneleri ile gelmek isteyenler için şehir merkezini 6-7 Km batısından yat limanı mevcuttur.

Alanya’daki Konut Projeleri

Konak’ta birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Konak’ta bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Alanya Emlak Haberleri

Güncel Emlak
Güncel Emlak

Tüm Engelleri Kaldıran Proje Fortuna Resort

Engelli kullanımına uygun olan Türkiye’nin ilk engelli projesi Fortuna Resort, Alanya’nın Demirtaş Mahallesinde 30 bin 941 m2 alan üzerinde Alman standartlarında inşa edilmekte olup 6 bloktan oluşan ilk etabı hayata geçti.

Alanya Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.