|   |   | 

Konyaaltı Projeler Haritası

Konyaaltı Konut Projeleri

Konyaaltı, Antalya'nın batı ucunda yer alan bir semt ve aynı ada sahip plajın bulunduğu ilçedir. 10 köy ve 29 mahallesi vardır.Çakırlar Yolu ile Kepez'e, Dumlupınar Bulvarı ile de Muratpaşa'ya komşu'dur.

Bugün Konyaaltı olarak adlandırılan bölgenin, 20. yüzyıl sonlarına kadar, Antalya'nın falezler üzerinde yer almasından dolayı "Koyaltı" biçiminde anıldığı ve halk dilinde zamanla Konyaaltı'na dönüştüğü belirtilmektedir.

Konyaaltı, Anadolu Uygarlıkları yerleşim haritasına göre, Likya sınırları içinde yer almaktadır. Likya, Pamphilya ile sınırdır. MÖ 30 yıl öncesine kadar uzandığı bilinen Likya uygarlığının, Konyaaltı bölgesinde yer alan kentinin adı ise Olbia'dır.

Antalya Konyaaltı Gayrimenkul Yatırım Analizi

Konyaaltı Konut (Ev) Satış Fiyatları

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 200 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 74.000 TL seviyesinde olan Konyaaltı satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 114.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Konyaaltı satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 95.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Konyaaltı satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 225.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Konyaaltı Konut (Ev) Kira Fiyatları

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 347 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 208 TL seviyesinde olan Konyaaltı kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 494 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Konyaaltı kiralık ev fiyatları, 403 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Konyaaltı kiralık daire fiyatları, 930 TL seviyesine ulaşmıştır.

Konyaaltı Yatırım Geri Dönüş Süresi

Antalya Konyaaltı’nda yaklaşık olarak 154.000 kişi yaşamaktadır. Konyaaltı’ndaki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Konyaaltı’nda yaşayanların yüzde 61’lik kısmı evli kalan yüzde 39’luk kısmı ise bekârdır. Konyaaltı bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Konyaaltı’nda Ulaşım

İlçede, karayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Antalya Limanı ilçe sınırlarında bulunmaktadır.

Konyaaltı’ndaki Konut Projeleri

Konyaaltı’nda birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Konyaaltı’nda bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Konyaaltı Emlak Haberleri

Konyaaltı Öne Çıkan Projeler

Konyaaltı Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.