|   |   | 

Arifiye Cazibe Merkezi Haline Geldi

2008 yılında çıkan kanunla ilçe olan Arifiye son 5 yıl içinde Sakarya’nın adete cazibe merkezi haline geldi.

Arifiye Cazibe Merkezi Haline Geldi

Emlak ve gayrimenkul fiyatlarının adeta tavan yaptığı ilçede belediye yaptığı yatırımlar ve hizmetlerle de ilçenin hızla gelişmesine katkı sağlıyor. 
Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması ile ilgili 5747 sayılı Kanunla 2008 yılında Arifiye, Hanlı ve Nehirkent beldelerinin birleşmesi ile ilçe olan Arifiye, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve ekibinin yaptığı başarılı çalışmalar sonucu hızla gelişerek Sakarya'nın cazibe merkezlerinden biri haline geldi.
2009 yılından bu yana vatandaşların yaşam konforunu artırmak ve insan odaklı hizmet anlayışları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ilçenin hızla geliştiğine dikkat çeken Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, "2008 yılında Arifiye, Hanlı ve Nehirkent beldelerinin birleşmesi ile ilçe olan Arifiye, 2009 yılından bu yana insanımızın yaşam konforunu artırmak ve insan odaklı hizmet anlayışımız ile yaptığımız çalışmalar sonucu hızla gelişiyor, büyüyor. Burada işin ince noktası, bu büyüme ve gelişme başka yerlerdeki gibi plansız ve çarpık değil. Biz, göreve geldiğimiz günden bu yana, Teknik İşler Başkan yardımcım sayın Deniz Taş ve imar işlerindeki arkadaşlarımızla birlikte ‘Arifiye'nin gelişmesi ve büyümesi için öncelikle gelecek elli yılı kapsayacak, günün ihtiyaçlarına uygun bir şehir planlaması ile mümkün olabilir’ düşüncesi ile başarılı çalışmalar yürüttük. Sakarya'da bu dönem hiçbir belediyenin yapmadığı kadar, tam on beş bölgede 3194 sayılı imar kanununun 18'nci madde uygulaması yaparak, Arifiye'nin gelecekte ihtiyaç duyacağı imar yollarını, sağlık, eğitim, spor, kültürel ve sosyal donatı alanlarını oluşturarak, bu alanlarda bir çok tesis projesini hayata geçirerek Arifiyelilerin hizmetine sunduk” dedi.
18'nci madde uygulaması yapılan yerlerde, hızla imar yollarını ve gerekli alt yapı çalışmalarını yaptıklarını anlatan Başkan Karakullukçu, “Böylece bu bölgeleri yapılaşmaya açıyoruz. Bu nedenle son iki yıl içerisinde Arifiye'mizde bir çok toplu konut yapıldı. Bu sayede vatandaşlarımız, modern ve şehir estetiğine uygun, deprem ve doğal afetlere karşı her türlü zemin etüdü ve statik hesaplamaları yapılmış, sağlıklı ve güvenli konutlarda sevdikleri ile gönül rahatlığı ile oturuyor. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'nun bizlere verdiği destekle bir çok sosyal tesis projesini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hizmetlerimiz sadece klasik belediyecilik hizmetleri ile de sınırlı değil, Arifiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesi için gerekli gördüğümüz tüm yatırımları hayata geçirdik. Bunun dışında Arifiye Belediyesi olarak her konuda imkanlarımızı zorlayarak vatandaşımızın memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Bu da vatandaşımızdan takdir görüyor. Arifiye'ye olan ilgi her geçen gün artıyor. Arifiye planlı bir şekilde günden güne hızla gelişiyor, büyüyor. İnanıyorum ki Arifiye'miz gelecek beş yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerle Sakarya'nın cazibe merkezi haline gelecektir" diye konuştu.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Evinizi Daha Uzun Süre Temiz Tutmanın İpuçları

  Evinizi Daha Uzun Süre Temiz Tutmanın İpuçları

  Ev temizliği hem sürekli tekrarlanması gereken hem de oldukça zaman alan gündelik işlerin başında geliyor. Evleri daha uzun süre temiz tutmak ve böylece temizliğe daha az ihtiyaç duymanız için işinize yarayacak bazı küçük ipuçlarını derledik.

 • 33 Yıllık Belediye Binasının Yıkımı Başladı

  33 Yıllık Belediye Binasının Yıkımı Başladı

  Yapımına 1984 yılında dönemin Belediye Başkanı rahmetli Hüsnü Başat tarafından başlanan, yaklaşık 33 yıllık Tekirdağ Belediyesi ve en son olarak da Büyükşehir Belediyesi binası olarak kullanılan binanın yıkımı başladı.

 • Evlerin Fiyatları Değişecek

  Evlerin Fiyatları Değişecek

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda gayrimenkulün gerçek değerini ortaya çıkaracak standartlar oluşturulacak.

 • Muş Belediyesi Bir İlke Daha İmza Atıyor

  Muş Belediyesi Bir İlke Daha İmza Atıyor

  Muş Belediyesi, düşük gelirli ailelerin ev sahibi olması için programına aldığı, ancak yer konusundaki sıkıntılardan dolayı başlatamadığı ‘Sosyal Konut’ projesini hayata geçiriyor.

 • Gayrimenkul Alacaklar Elini Çabuk Tutmalı

  Gayrimenkul Alacaklar Elini Çabuk Tutmalı

  İnşaat malzemeleri ve konutlardaki KDV oranının indirilmesinin Türkiye’nin ekonomisine artı olarak yansıyacağını ifade eden Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, gayrimenkul almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerektiğini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.