|   |   | 

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat’ın Topkapı’da Kale Kilit’ten satın aldığı eski Man Fabrikası arazisinde gerçekleştireceği Avrupa Konutları Kale projesi gelecek yıl satışa çıkacak

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat 5 yıl içinde 10 bin nitelikli konut üretme hedefine Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Konutları TEM 2 projeleri ile yürüyor.kale kilit'in 2009 yılında MAN Otobüs Fabrikası'ndan satın aldığı topkapı'daki arazide Avrupa Konutları markasının sahibi olan Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Kale ismi ile yeni projesini 2014 yılında hayata geçirecek.

Proje 2014'te satışta

Yaklaşık 40 dönümlük bir araziye inşa edilmesi planlanan Avrupa Konutları Kale projesi Artaş İnşaat'ın yoğunluğundan dolayı gelecek yıl satışa çıkacak."Şu anda projeye ağırlık vermiyoruz. Satışa çıkması gelecek yıldan önce olmaz. Sadece bizi telefonla arayanların numaralarını alıyoruz. Bu da ön satış talebi toplama sayılmaz" dedi.

Fiyatlar hakkındada bir açıklam yapan Tezmen, "Çevreden hep 5 bin lira gibi fiyatlar duyuyoruz. Bu rakamın gerçeklikle ilgisi yok. Yakın çevreden başka projelerde fiyatların 9 bin 500 liralara kadar çıktığını duyuyoruz. O zaman söylenen rakamlar çok mütevazi kalır. Ayrıca arsa fiyatının ve KDV'nin de belli olmasından sonra fiyatı belirleyebiliriz. KDV'nin yüzde 8 mi yoksa yüzde 18 mi olacağını bilmiyoruz. Gelecek yıl satışı çıkması planlanan bir projenin şimdiden fiyatını belirlemek gerçekçi olmaz" diye konuştu.

Avrupa Konutları TEM 2 geliyor

Bu yıl sonuna kadar Avrupa Konutları TEM 2 projesini satışa çıkarmayı planladıklarını belirten Tezmen, tahmini fiyatların 4 bin 500 ile 5 bin lira arasında olacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Çok katlı olması bekleniyor

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Bakanı Süleyman Çetinsaya daha önce yaptığı açıklamalarda İstanbul'da 4-5 katlı projelerin kurtarmayacağını belirterek, “Dünya marka şehirlerinde yüksek binalar yapılıyor. İstanbul'da da tarihi bölgeler dışındakiler de böyle olmalı. Az katlı binaların çok geniş alanlarda yapılması gerekir. Maalesef İstanbul'da arsa metrekare fiyatları çok pahalı. Proje geniş bir sahaya yayılırsa yeşil alan da kalmaz" diye konuşmuştu.

Avrupa Konutları Kale nerede?

Avrupa Konutları Kale projesi topkapı'daki Maltepe Mahallesi'nde, Yeşil Kundura'nın arka tarafındaki eski Man Kamyon Otobüs Fabrikası arazisinde konumlanıyor. Cevizlibağ otobüs durağının hemen dibinde bulunan eski Man Otobüs Kamyon Fabrikası, Man'ın buradan taşınması sonrasında kale kilit grubu tarafından satın alınmıştı.Kale kilit ise bu arsayı Artaş İnşaat'a Avrupa Konutları Kale projesini yapması için açıklanmayan bir bedel karşılığı devretti.

Projeye yakın konumda Fer Yapı'nın Parima Rezidans'ı, Beyaz İnşaat'ın Beyaz Rezidans'ı, Kiptaş'ın Merkez Evleri, Ağaoğlu Bahçelievler My City, Ağaoğlu Bakırköy 46 gibi markalı konutların varlığına ek olarak yeni projler de yükselmeye devam ediyor.

Bölgenin değeri yükseliyor

Bölgede en son Emlak Konut GYO tarafından Bakırköy'de gelir karşılığı ihale edine 85 bin metrekarelik arsanın ihalesini de Egeyapı Group ve ortakları kazanmıştı. İBB'nin bu bölgeye 500 bin metrekarelik Central Park benzeri bir park yapmak istemesi üzerine ihale dondurulmuştu. Bu parkın gerçekleşmesi de Avrupa Konutları Kale projesini olumlu etkileyecek.

Şirket Haberleri

Avrupa Konutları Kale Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Yaklaşık 75 yıldır inşaat sektöründe faaliyet göstererek yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR tarafından firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 141’inci sırada yer aldı.

 • Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Gayrimenkul sertifikasıyla markalı konut projelerinden 1 metrekare bile satın almak mümkün olacak. Bu yeni modelle bir ilki başlatan Makro İnşaat TOKİ'nin Başakşehir Kayaşehir'deki arazisi üzerinde hayata geçireceği projede metrekareyle ev satışına başlayacak.

 • Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye’nin lider gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, Avrupa standartlarında ürettiği lento ile bir ilke daha imza attı. Türkiye gazbeton sektörünün Avrupa standartlarında üretim yapan tek kuruluşu olan AKG Gazbeton İşletmeleri, sektör öncülüğünü sürdürüyor.

 • GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  Teknoloji ve girişimcilik alanında yaptığı yatırımlar ve yenilikçi iş modeliyle öne çıkan GD Holding, 2016 yılında yüzde 50 seviyesinde büyüdüğünü açıkladı.

 • Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Metrekare metrekare ev satışının yolunu açacak sertifika sisteminde bekleyiş sürüyor. Gayrimenkul sektörünü finansman açısından rahatlatacak, tasarrufları az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikasının, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

 • Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  SelenIum markalı lüks konut projeleriyle faaliyet gösteren Aşçıoğlu Grubu, 50'nci yılı olan 2017'de toplam 245 milyon dolarlık yatırımla Sarıyer, Ataköy ve Merter'de yeni projeler inşa etmeye hazırlanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.