|   |   | 

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat’ın Topkapı’da Kale Kilit’ten satın aldığı eski Man Fabrikası arazisinde gerçekleştireceği Avrupa Konutları Kale projesi gelecek yıl satışa çıkacak

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat 5 yıl içinde 10 bin nitelikli konut üretme hedefine Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Konutları TEM 2 projeleri ile yürüyor.kale kilit'in 2009 yılında MAN Otobüs Fabrikası'ndan satın aldığı topkapı'daki arazide Avrupa Konutları markasının sahibi olan Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Kale ismi ile yeni projesini 2014 yılında hayata geçirecek.

Proje 2014'te satışta

Yaklaşık 40 dönümlük bir araziye inşa edilmesi planlanan Avrupa Konutları Kale projesi Artaş İnşaat'ın yoğunluğundan dolayı gelecek yıl satışa çıkacak."Şu anda projeye ağırlık vermiyoruz. Satışa çıkması gelecek yıldan önce olmaz. Sadece bizi telefonla arayanların numaralarını alıyoruz. Bu da ön satış talebi toplama sayılmaz" dedi.

Fiyatlar hakkındada bir açıklam yapan Tezmen, "Çevreden hep 5 bin lira gibi fiyatlar duyuyoruz. Bu rakamın gerçeklikle ilgisi yok. Yakın çevreden başka projelerde fiyatların 9 bin 500 liralara kadar çıktığını duyuyoruz. O zaman söylenen rakamlar çok mütevazi kalır. Ayrıca arsa fiyatının ve KDV'nin de belli olmasından sonra fiyatı belirleyebiliriz. KDV'nin yüzde 8 mi yoksa yüzde 18 mi olacağını bilmiyoruz. Gelecek yıl satışı çıkması planlanan bir projenin şimdiden fiyatını belirlemek gerçekçi olmaz" diye konuştu.

Avrupa Konutları TEM 2 geliyor

Bu yıl sonuna kadar Avrupa Konutları TEM 2 projesini satışa çıkarmayı planladıklarını belirten Tezmen, tahmini fiyatların 4 bin 500 ile 5 bin lira arasında olacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Çok katlı olması bekleniyor

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Bakanı Süleyman Çetinsaya daha önce yaptığı açıklamalarda İstanbul'da 4-5 katlı projelerin kurtarmayacağını belirterek, “Dünya marka şehirlerinde yüksek binalar yapılıyor. İstanbul'da da tarihi bölgeler dışındakiler de böyle olmalı. Az katlı binaların çok geniş alanlarda yapılması gerekir. Maalesef İstanbul'da arsa metrekare fiyatları çok pahalı. Proje geniş bir sahaya yayılırsa yeşil alan da kalmaz" diye konuşmuştu.

Avrupa Konutları Kale nerede?

Avrupa Konutları Kale projesi topkapı'daki Maltepe Mahallesi'nde, Yeşil Kundura'nın arka tarafındaki eski Man Kamyon Otobüs Fabrikası arazisinde konumlanıyor. Cevizlibağ otobüs durağının hemen dibinde bulunan eski Man Otobüs Kamyon Fabrikası, Man'ın buradan taşınması sonrasında kale kilit grubu tarafından satın alınmıştı.Kale kilit ise bu arsayı Artaş İnşaat'a Avrupa Konutları Kale projesini yapması için açıklanmayan bir bedel karşılığı devretti.

Projeye yakın konumda Fer Yapı'nın Parima Rezidans'ı, Beyaz İnşaat'ın Beyaz Rezidans'ı, Kiptaş'ın Merkez Evleri, Ağaoğlu Bahçelievler My City, Ağaoğlu Bakırköy 46 gibi markalı konutların varlığına ek olarak yeni projler de yükselmeye devam ediyor.

Bölgenin değeri yükseliyor

Bölgede en son Emlak Konut GYO tarafından Bakırköy'de gelir karşılığı ihale edine 85 bin metrekarelik arsanın ihalesini de Egeyapı Group ve ortakları kazanmıştı. İBB'nin bu bölgeye 500 bin metrekarelik Central Park benzeri bir park yapmak istemesi üzerine ihale dondurulmuştu. Bu parkın gerçekleşmesi de Avrupa Konutları Kale projesini olumlu etkileyecek.

Şirket Haberleri

Avrupa Konutları Kale Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Siirt'e 700 Milyonluk Yatırım!

  Siirt'e 700 Milyonluk Yatırım!

  Limak Holding, Güneydoğu'da yeni bir projeye hazırlanıyor. Holdingin yönetim kurulu başkanı Özdemir, '2 bin 500 kişiye iş vereceğiz' dedi.

 • İzmir, Dolardan Fazla Kazandırıyor

  İzmir, Dolardan Fazla Kazandırıyor

  Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, İzmir'in İstanbul'un yaşam şartları açısından tek alternatifi olması ve gayrimenkul sektörü açısından İstanbul'a oranla ucuz olmasının İstanbullular'ı İzmir'e yönlendirdiğini söyledi.

 • Malezya’ya lüks işçi kampı

  Malezya’ya lüks işçi kampı

  100’e yakın ülkeye ön üretimli yapılar alanında ürün ve hizmet ulaştıran Vekon, son olarak bir dünya markası olan Petronas’ın Malezya’da temellerini attığı dev yatırımında görev alacak mühendisleri için yaşam alanı oluşturuyor.

 • Demir, Konutta Global Atakta

  Demir, Konutta Global Atakta

  Ukrayna’da iki yeni konut projesine başlamaya hazırlanan Demir İnşaat, Almanya’ya da yatırım yapacak.

 • Her Binaya Özel Asansör Çözümleri

  Her Binaya Özel Asansör Çözümleri

  Asansör dünyasının lider isimlerinden Kleemann, evlerine asansör konforu taşımak isteyenlere HomeLifts serisi ile en ideal çözümleri sunuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.