|   |   | 

Avrupa yakasında 250 yeni konut proje planlanıyor!

İstanbul gayrimenkul pastasından en çok pay alan şehir oldu. Avrupa yakasında 250 yeni proje planlanırken, on binlerce konut stoğunun oluşması bekleniyor

 Avrupa yakasında 250 yeni konut proje planlanıyor!

2013’ün ilk günlerinden itibaren birçok konut projesinin görücüye çıkarıldığı İstanbul’da, yeni projelerin de ardı arkası kesilmiyor. Özellikle Avrupa yakası yeni proje akınına uğruyor. Yaklaşık olarak 250 projenin hayata geçirileceği Avrupa yakasında on binlerce yeni konut yükseliyor.

Kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Fikirtepe, Zeytinburnu, Gaziosmanpaşa gibi semtler firmalar tarafından tercih edilen bölgeler arasında yerini alırken, Avrupa yakasının merkezden uzak ilçeleri de hareketlilikten nasibini alıyor. Bu açıdan bakıldığına özellikle Beylikdüzü, Göktürk gibi noktalarda onlarca konut projesi geliştiriliyor. Yine Esenyurt, inşaat firmaları tarafından sıkça tercih edilen bölgelerden biri. Ayrıca devlet denetiminde geliştirilen ‘Yeni Şehir’lerin de önümüzdeki günlerde birçok projeye ev sahipliği yapması bekleniyor. Yeni şehirlerin başında gelen Kayabaşı, dikkat çeken bölgelerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Esenyurt’ta toplamda 20 bin konut yapılacak
Şehrin en merkezi noktaları ise önemli inşaat firmalarının lüks projelerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle karma kullanımlı ve binlerce konuttan oluşan projeler, sosyal donatılarıyla da dikkat çekiyor. İstanbul Avrupa yakası konut projelerinin dağılımı incelendiğinde, özellikle Beylikdüzü dikkat çekiyor. Yaklaşık 30 projenin yükseldiği bölgede, 2015’e kadar yaklaşık 14 bin konutun hayata geçirilmesi bekleniyor.

Esenyurt’ta da birçok konut projesinin inşaatı devam ediyor. Burada da yaklaşık 30 proje hayata geçirilirken, 12 projenin önümüzdeki sene tamamlanıp teslim edilmesi planlanıyor. Butik projelerin yanı sıra 4 bin konutluk büyük ölçekli projelere de yer verilen bölgede toplamda ise kadar 20 bin konut yapılacak.

Avrupa yakasında ön plana çıkan başka bir ilçe de Başakşehir
Avrupa yakasında ön plana çıkan bir diğer ilçe Başakşehir oluyor. Bölgedeki projelerin çoğu 2014 tamamlanacakken, 2015 ve 2016’da teslim edilmesi planlanan projeler de bulunuyor. Bölgede yaklaşık 10 bin konut yükseliyor. İnşaat firmalarının sevdiği bir diğer bölge ise Basın Ekspres-Güneşli aksı. Yaklaşık 15 konut projesinin yükseldiği ilçede, neredeyse 5 bin yeni konut yapılacak.

Emlak Konut, Kazlıçeşme arsasını ihaleye çıkaracak
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazını arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi ile satışa çıkardı.

İmar planlarında turizm, ticaret alanı, konut, dini tesis alanı ve eğitim alanı gibi fonksiyonları bulunan arsanın 225 bin 906 metrekare inşaat yapım izni bulunuyor. Arsanın ihalesi ise 24 Aralık2013 günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Arsada ticare ve konut alanı olarak belirlenen alanda iş ve alışveriş merkezleri, toptan veperakende ticaret, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark,spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları, sinema hizmet alanlarını yer alabilecek. Bu alanın emsali 2 olarak belirlenirken maksimum yükseklik 70 metre olarak belirlendi.

Turizm ve ticaret alanında ise iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları, sinema, özel eğitim ve özel sağlık tesis alanı yer alabilecek.

Lansman fiyatlarıyla iki haftada 215 daire sattı
K Yapı ve Solid İnşaat konsorsiyumu tarafından Ataşehir’de hayata geçirilen Trendist Ataşehirprojesi gördüğü yoğun ilgi nedeniyle lansman sürecinde satışa sunduğu konut sayısını artırdı. Lansman fiyatlarıyla satışa sunulan 100 konut rakamına 200 daire daha ekleyerek 300’e yükseltildi.

Projede iki hafta içinde lansman kapsamında avantajlı fiyatlarla satışa sunulan 100 dairenin satışı tamamlandı. Trendist Ataşehir projesinin satış performansı ile ilgili bilgi veren K Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Murat Karaduman, projenin beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılandığını söyledi. Karaduman, “Lansmana özel fiyatlarla satışa sunduğumuz 100 daire adedini gelen yoğun talepler nedeniyle artırdık. İki hafta içinde 215’e daire satışı gerçekleştirdik. Aldığımız taleplere yönelik verdiğimiz sözü tutmak için 85 dairemizi daha lansman fiyatlarıyla satışa sunacağız, böylece 300 daireyi lansman sürecinde satışa sunmuş olacağız” dedi.

16 bloktan oluşan projede 820 adet konut bulunuyor. Toplam 275 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 2015 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Özmandıracı: “İstanbul’un değeri sanat ile artacak”
Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, İstanbul’un insanların yalnızca iş için geldikleri bir yer değil, bir yaşam merkezi olarak konumlanmasının her geçen gün daha çoktaraftar bulduğunu söyledi. İstanbul’un küresel gayrimenkul pazarındaki marka değerini de bu perspektiften yola çıkarak oluşturmanın daha akıllıca olduğunu belirten Erol Özmandıracı, “Sanata yatırım yaptığınız zaman onun getirisini hayatın pek çok kesiminde yaşıyorsunuz” diyekonuştu.

Özmandıracı, “İstanbul’un, yabancı yatırımcı için yaşanabilecek dünya standartlarında bir kültürkenti olabilmesi için şehircilik anlayışının yaşam kalitesi ile desteklemesine ihtiyacı var ” şeklinde ifade etti.

Özmandıracı, “İstanbul’da bugün yaşadığımız estetik sorunların en büyük kaynağı yüzyıllardır sanata verilen eksik değer. Bunu değiştirmek elimizde. Hem özel sektör hem de gayrimenkul sektörü olarak bunu misyon edinmemiz lazım. 42 Maslak yaşam ve sanat merkezli bir proje olarak Maslak’ın merkezinde bu bakış açısıyla yükseliyor ve 2014 yılında tamamlanacak” diye konuştu.Emlakweb

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde
  İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde

  Son yıllarda inşaat sektöründe yakaladığı yükseliş ile giderek büyümeye devam eden Kocaeli, inşaat firmalarının da vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

 • Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor
  Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut satışlarında yapılan düzenlemelerde ilk olumlu etkilerin bu ay ortaya çıktığını belirtti.

 • Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor
  Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor

  Polat markasının 60 yıllık köklü geçmişini ve gücünü arkasına alarak yükselen Piyalepaşa İstanbul, TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen yıllık denetimine örnek şantiye olarak ev sahipliği yaptı.

 • Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!
  Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!

  Isı kullanımı, teknik altyapı ve yalıtım malzemesi kalitesini gösterecek 'Enerji Kimlik Belgesi' olmadan binaların alım satımı yapılamayacak, kiraya verilemeyecek, elektrik ve su abonelikler dahi alınamayacak. 2 Mayıs'tan itibaren başlayacak zorunluluk 2011'den önce ruhsat alınmış binalarda geçerli olacak.

 • Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım
  Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım

  Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 17 bin kişiye istihdam sağlayan Türk çimento sektörünün iş sağlığı ve güvenliği dendiğinde akla ilk gelen sektör olmayı hedeflediğini açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.