|   |   | 

Beton Ankara 2016 Fuarı Açıldı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), ekonominin lokomotifi olan inşaatın en temel kollarından hazır beton ve ilgili sektörleri Kalite Fuarcılık'ın organizasyonunda Ankara'da buluşturdu.

Beton Ankara 2016 Fuarı Açıldı

THBB ve Kalite Fuarcılık tarafından bu sene 8'incisi düzenlenen “Beton 2016 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı”, bugün Congresium Ankara’da açıldı. Fuarın açılışına THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Ankara Sanayi Odası (ATO) Başkanı Nurettin Özdebir ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasına Ankara’daki terör saldırısını kınayarak başlayan Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Işık, şunları söyledi: 
“Türkiye hazır beton sektörü, bugün 107 milyon metreküp hazır beton üretimiyle son 7 yıldır Avrupa’daki ülkeler arasında lider konumda ve dünyanın en büyük üçüncü hazır beton üreticisi. Bu liderlik büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Türkiye Hazır Beton Birliği olarak ülkemizde kullanılan betonun tamamının kaliteli üretilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Betonu geliştirmenin ve beton üretiminde kaliteyi sağlamanın bir yolu da bilimden geçiyor. Beton konusunda araştırmalar, üniversitelerin yanı sıra birliğimizin akredite yapı malzemeleri laboratuvarında gerçekleştiriliyor.”

“DAHA AZ MALİYETLE KALİTELİ ÜRETİM YAPMANIN YOLLARI ARANIYOR”
2007 yılında kurdukları laboratuarın bugün Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark’ta birçok akademisyen ve tecrübeli kadrosuyla sektöre katkı sağlayacak Ar-Ge çalışmaları ve projeler geliştirdiğini belirten Işık, “Bu projelerle daha az maliyetle kaliteli üretim yapmanın yolları aranıyor, çevre dostu-sürdürülebilir beton üretimi için yöntemler geliştiriliyor. Örneğin yıkım atıklarının geri dönüştürülmesi projesi, Türkiye’de ilk olarak birliğimiz tarafından araştırıldı” şeklinde konuştu.
“1994 senesinden bu yana pompa ve transmikser operatörleri, santral operatörleri ve laboratuvar teknisyenleri birliğimizin sertifikalı eğitimlerinden geçiyor” diyen Işık, “Bu eğitimlere bugüne kadar 16 binden fazla kişi katıldı. Eğitimlerimiz, kalifiye eleman ihtiyacını karşılamanın yanısıra iş güvenliği ve işçi sağlığına uygun üretime katkı sağlamak amacıyla sürüyor” dedi. 
Depreme dayanıklı yapı tasarımı ve hazır beton uygulamaları üzerinde duran Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle deprem sonrasında müdahale kapasitesini geliştirmek amacıyla üyelerimizin AKUT’tan 128 saatlik eğitim almasını sağladık. Bugün, hazır beton sektöründe 38 binin üzerinde çalışan bulunuyor. Bu sebeple, iş güvenliği ve işçi sağlığı, birliğimiz için en önemli başlıklardan birisi. Birliğimiz, iş kazalarını önlemek amacıyla Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nı düzenliyor. “

“2015 YILINDA YÜZDE 10 ARTIŞLA 600 BİNE YAKIN YENİ KONUTUN SATIŞI GERÇEKLEŞTİ”
Sektörü sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde de en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade eden Işık, “Sektörümüz için çok önemli bir organizasyon olan ERMCO-Avrupa Hazır Beton Birliği üyeliğiyle yetinmeyip, 2014 yılında ilk kez Başkanlık Komitesi üyeliğine seçildik. Bu sayede sektörümüzün sorunlarını Avrupa Birliği'ndeki kurumların gündemine getirme ve çözüm bulma imkanı yakaladık. 2015 yılı ülkemiz beton ve inşaat sektörleri açısından hareketli bir yıl oldu. Konut satış rakamları açısından değerlendirdiğimizde 2015 yılında önemli gelişmelerin yaşandığı görülüyor. Bu yıl ortaya çıkan yüzde 11’lik artış çok önemli. Bu şekilde 1.3 milyon konut 2015 yılında el değiştirdi. Yalnızca genel konut satış rakamlarında değil aynı zamanda ilk kez satışı yapılan konut rakamlarında da çok önemli bir ivme yakalandı. 2015 yılında yüzde 10 artışla, 600 bine yakın yeni konutun satışı gerçekleşti” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından davetliler fuarı gezdi. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

 • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
  Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

  Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.