|   | 

30 Binin Üzerinde Proje Gerçekleştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Tarihçesi

İnşaat, Gayrimenkul, Enerji ve Turizm sektöründe de faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük İnşaat şirketleri arasında yer almaktadır.
30 Binin Üzerinde Proje Gerçekleştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Tarihçesi

Özellikle Gayrimenkul sektöründe adını sıkça duyduğumuz Ağaoğlu Şirketler Grubu; 1981 yılında Akdeniz İnşaat adı altında kurduğu İnşaat Şirketi ile sektöre adım atan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Başkanı Ali Ağaoğlu, hisselerinin tamamını aldığı Eltes İnşaat şirketi ve 2006 yılında faaliyete geçen Ağaoğlu Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ile faaliyetlerini bir adım daha büyüterek sektörün güçlü isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

2013 Yılının ses getiren projelerinden Maslak 1453 başta olmak üzere özellikle İstanbul’da gerçekleştirdiği projeleri ile inşaat sektöründe dikkat çeken isimler arasında yer almıştır. Toplu konut projeleri yanı sıra country yaşam stilini benimsemiş, seçkin ailelerin yer aldığı My Village SamandıraMy Country Çekmeköy projeleri ile doğal yaşamı ve modern hayatı aynı çizgide buluşturmuştur.

Eğlence ve Turizm sektöründe de sıkça boy gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle kış aylarının gözde mekanı olan Uludağ’da ki projeleri Uludağ My Resort Otel ve Kartanesi Otel’de sunduğu üstün hizmet kalitesi ile tercih sıralamasında ilk basamaklarda yer almaktadır. Bodrum’da başlatılan ve yakın zamanda tamamlanması beklenen yeni projesi Ağaoğlu Turizm Şehri ile, Türkiye’nin en büyük turizm kompleksi unvanını alması hedeflenmektedir.

Sektöre adım attığı 1981 yılından günümüze kadar 30 binin üzerinde proje gerçekleştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu İstanbul’un yeni Finans Merkezi olmaya aday Ataşehir’de gerçekleştirdiği ve devam eden projeleri ile hem iş hayatını hem de ev yaşamını bir arada sunarak sektör içerisinde farkını ortaya koymaya devam etmektedir.

 

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.