|   | 

Akfen GYO Tarihçesi

2006 yılında Yüksel İnşaat’ın hisselerinin Akfen Holding tarafından satın alınarak Holding bünyesine dahil edilmesi sonucu bugünkü unvanına kavuşarak Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adını almıştır.
Akfen GYO Tarihçesi

1997 yılında turizm sektöründe yatırım yapmak amacı ile Hamdi Akın ve Yüksel İnşaat ortaklığında kurulan Aksel Turizm Yatırımları A.Ş. , 2006 yılında Yüksel İnşaat’ın hisselerinin Akfen Holding tarafından satın alınarak Holding bünyesine dahil edilmesi sonucu bugünkü unvanına kavuşarak Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adını almıştır.

2010 yılında SPK kaydına alınan Firmanın hisseleri 2011 yılında halka arz edilerek İMKB’de işlem görmeye başlamıştır. Sektörde yüksek karlılığa sahip projeler geliştirerek yatırımcı ve hissedarlarına yüksek kar payı getirisi sağlamayı amaçlamaktadır.

Türkiye ve Rusya’da otel projeleri ile Gayrimenkul sektöründe birçok ödüle layık görülen Akfen GYO 2012 Yılında İngiltere menşeili 172 ülkede iş dünyasının takip ettiği Euromoney Dergisi tarafından düzenlenen ‘’Euromoney Gayrimenkul Ödülleri 2012’’ kapsamında Türkiye’nin En İyi Otel Geliştiricisi’’ Unvanına sahip olarak bu sektörde başarısını Dünya’ya duyurmuştur.

http://www.akfengyo.com.tr

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.