|   | 

Apartmanda Evcil Hayvan Beslenmesi

Apartmanda evcil hayvan beslenmesi hakkında ne kadar bilginiz var? Apartman'da evcil hayvan yönetmeliği bu konuda neler içeriyor?
Apartmanda Evcil Hayvan Beslenmesi

Günümüzde artık birçok evde minik dostlarımız bulunmakta.. Sinirimizi-stresimizi alan, çocuklarımızın en iyi koruyucuları, en iyi arkadaşları olan bu dostlarımız bazı durumlarda malesef barındığımız apartmanlarda kabul görmüyorlar.

Peki, Hangi evcil hayvanları evimizde besleyebiliriz? Şikayet olması durumunda kendimizi ve evcil hayvanımızı nasıl savunuruz? Hangi durumlarda evimizde evcil hayvan barındıramayız? Bütün bu sorularınızın cevapları bu makalede!

2004 yılında TBMM'de kabul edileni Avrupa Birliği Uyum Yasaları'na göre hazırlanan Hayvanları Koruma Kanununa göre tüm hayvanların korunma ve barınma hakkı vardır.

Sahipleri tarafından tüm sorumlulukları yerine getirilen evcil hayvanlar, ev ortamında beslenebilirler.

Hangi Evcil Hayvanları Evimizde Besleyebiliriz? 

Ev ve süs hayvanları beslenebilir. Ev ve Süs hayvanları tanımına, yasaklı türler dışında tüm köpek ırkları, evcil kediler, tüm kafes kuşları, akvaryum balıkları, küçük kemirgenler ve sürüngenler dahildir.

Hangi Durumlarda Evimizde Evcil Hayvan Barındıramayız?

Yönetmeliğinde "Evcil hayvan bakılamaz" ibaresi bulunan apartman ve sitelerde kanunen evcil hayvan bakılması yasaktır.

Bu ibareye rağmen evinde evcil hayvan besleyen kişilere şikayet gelmesi halinde, ya evcil hayvan evden uzaklaştırılır, yada ev sahibi evini değiştirir.

Şikayet Olması Durumunda Kendimizi Ve Evcil Hayvanımızı Nasıl Savunuruz?

*Sahiplenilen hayvanın, tüm denetimleri yapılmış, resmi onaylı bir barınak, rehabilitasyon merkezi veya üreticiden alınması.

*Bakımı yapılan hayvanın tüm sağlık kontrollerinin yapılması ve kayıt edilmesi.

*Yaşadıkları çevrenin geçerli tüm yerel kurallarına uyum sağlanması.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.