|   | 

Avni Çelik Kimdir?

Saf GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, 1950 yılında Çorum’un Alaca ilçesinde dünyaya gelmiştir.
Avni Çelik Kimdir?

Avni Çelik, 1950 yılında Çorum’un Alaca ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğrenimini Ankara’da Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi’nde yapmıştır. Önce Makine Mühendisliği’nde okuyan ve Necmettin Erbakan’ın öğrencisi olan Avni Çelik, bir ay sonra İnşaat Mühendisliği bölümüne geçmiştir. Okurken ve mezun olduktan sonra çeşitli ticari ve sınai kuruluşlarda çalıştı. Arkasından İstanbul’a gelen Avni Çelik, Ayvalık Sarımsaklı’da ilk projesini hayata geçirdi. Bu arada Sahil İnşaat Pazarlama şirketini kurdu.

Daha sonra gayrimenkul geliştirmeye odaklandı ve 1974 yılında Sinpaş Yapı Endüstrisi şirketini kurdu. Başka şirketlerle sektördeki girişimlerine devam eden Avni Çelik, sayısı onu aşan bu şirketlerin oluşturduğu Sinpaş Holding’in kuruluşuna liderlik yaptı. SAF GYO şirketi bu gurubun içindedir.

Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi kuruluşlarda üyelik yapan Avni Çelik, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Çorum Eğitim Vakfı ve Boğaziçi Vakfı kurucu ve mütevelli heyeti üyeliğini de yapmaktadır.

Avni Çelik, bugün hem Sinpaş Holding’in hem de SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İlk iş deneyimi, daha 13 yaşında iken hattatlık olan Avni Çelik, evli olup iki çocuğu bulunmaktadır. 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Değer Mühendisliği dersleri vermeye başlamıştır.

Avni Çelik tarafından kurulan Sinpaş inşaat şirketi, birçok proje yapan bir şirkettir. Bu projeler arasında, Altınoran, Ottomare, Liva İstanbul, Antepia, İş Modern, Kelebekia Premium, Boğaztepe, Maneregro ve Sealybria bulunuyor. Arkasından Aqua City, Pasha Yalı, Boğaziçi Malikaneleri, Sinpaş Bosphorus City, İstanbul Sarayları gibi diğer projeler geliyor.

SAF GYO’nun İstanbul Acıbadem’de yapılan Akasya Acıbadem projesi, kaliteli yaşam tarzına odaklanan tasarımı ile şirketin en prestijli projesidir.

Avni Çelik, SAF GYO’nun vizyonunu açıklarken, ülkemiz gayrimenkul piyasasındaki değişime ve ilerlemeye katkı sağlayacak, ülke ekonomisi için değer yaratacak, dünya standartlarına uygun projeler yaparak gayrımenkul sektörünün önde gelen güvenilir firmalarından biri olacaklarını ifade etmektedir. SAF GYO’nun misyonunu ise şu şekilde sunmaktadır: Gayrimenkul piyasasının gelişim alanlarını yakından izlemek ve istikrarlı büyüme ve yüksek karlılıkla yatırımcılarına kazanç sağlamak.

BREEAM yeşil bina değerlendirme sistemi, 20 yıldan fazla bir süredir uygulanan, tüm dünyada kabul gören ve marka değeri oldukça yüksek bir sistemdir. Binaların inşaat ve tasarımları sırasında uygulanan yöntemleri ve tercih edilen malzeme ve ekipmanları değerlendirmekte ve bu binaların inşaatları ve kullanımları sırasında ortaya çıkacak çevresel etkilerini değerlendirmektedir. Akasya Acıbadem bu kuruluşun verdiği, Yeşil Bina Sertifikası’nı almıştır.

 

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.