|   | 

Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

Ev temizliği çoğu kadının canını sıkan fakat yapmasa da olmayacağı önemli bir konudur. Peki ev temizliği yaparken püf noktalar nelerdir?
Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

Ev hanımlarının ev temizliği yaparken hayatını kolaylaştıracak, yapmaktan her zaman keyif alacak öneriler bu makalemizde!

Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

Parke temizliği: 

Parkelerimizin en büyük düşmanının su olduğunu biliyor muydunuz? Yerdeki lekelerin çok iyi temizlenmesini istiyorsanız sadece su ile silmek doğru bir seçim değildir. Suyun içine az miktarda sirke katarak parkelerinizin anında pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Duvar Kağıdı Lekeleri

Duvar kağıdı üzerindeki kurşun kalem, parmak izi ve kir lekelerini deterjanla değilbir silgiyle silerek kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz.

Evinizin Güzel Kokması İçin

Evinizin, güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlattığınız da uzun süre mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Cam Lekeleri

İnatçı cam lekelerinden Orlonbez üzerine krem deterjan dökerek veya temizlik suyuna bir tutam tuz ilave ederek pırıl pırıl camlara kavuşabilirsiniz.

Kapı ve Pervaz Temizliği

Çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli bölgeye hafifçe sürdüğünüzde lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bembeyaz Danteller İçin

Evde hala dantel kullananlar için oldukça önemli bir bilgi. Beyaz dantellerinizin daha beyaz gözükmesi için ütülemeden önce kaynar süte batırmalısınız.

Fincanlardaki Çay-Kahve Lekeleri

Leke olmuş fincanlarınızı, limon veya portakal kabuğuna az miktarda tuz döktükten sonra silerek temizleyebilirsiniz.

Fırın Temizliği 

Fırının içine geceden sıcak su ve amonyak dolu bir kap koyun. Sabah kapağını bir süre açık tutun, sonra süngerle silin.

Halıda Kahve Lekesi

Halıdaki kahve lekesini soğuk suyla ıslattıktan sonra hemen birkaç damla gliserin ile çitileyin. Aynı işlemi kahve dökülen giysilerinize de uygulayabilirsiniz. 
 

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.