|   | 

Geçmişten Bugüne Zorlu Holding

Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in tarihçesi...
Geçmişten Bugüne Zorlu Holding

1950 yılında Denizli’de Hacı Mehmet Zorlu tarafından temelleri atılan Zorlu Holding, bugün Gayrimenkul sektörü dahil bir çok sektörde faaliyet göstermektedir.

Asıl yükselişini 2000’li yılların başında yaşayan Zorlu Holding, sahip olduğu tekstil Fabrikalarının enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile ilk şirketi olan Zorlu Enerji’yi 1993 yılında Holding çatısı altında kurmuştur. Zaman içinde hem iç ihtiyaçları karşılamak hem de gelen talepler üzerine Yalova, Ankara ve Kayseri’de de santraller kurmuştur.

Gayrimenkul Sektörüne 2006 yılında giriş yapan, yine Holding çatısı altında kurduğu Zorlu Gayrimenkul Şirketi; konut, İş Yeri, Ofis, Alışveriş Merkezi, Hastane, Otel projeleri yapmak amacı ile kurulmuştur. En ses getiren projesi ise rekor fiyatla aldığı Karayolları Arazisinde hayata geçirdiği 5 fonksiyonlu karma kullanım projesine sahip Zorlu Center olmuştur.

619.595 metre karelik bir inşaat alanına sahip projede Alışveriş Merkezi, Ofis, Otel, Kültür ve Sanat Merkezi ve her evin kendi bahçesine sahip olduğu yatay düzen konutlar bulunmaktadır. Henüz başlangıç aşamasında bile Uluslararası 2 ödüle layık görülen proje İstanbulluların yeni gözdesi olmaya aday gösterilmiştir.

www.zorlu.com.tr

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.