|   | 

Küçük Ev Nasıl Yerleştirilir?

Küçük eviniz var ve siz bunu hem büyük göstermek, hem de doğru eşyalar kullanarak evinize ferahlık sağlamak istiyorsunuz.. Nasıl mı?
Küçük Ev Nasıl Yerleştirilir?

Stüdyo veya 1+1 dairelerin revaçta olduğu günümüzde ev sahiplerinin en büyük problemi eşyaların yerleşimidir. Eviniz küçük ise eşyalarınızı nasıl yerleştirmelisiniz? Hangi tür eşyalar küçük evler için daha kullanışlıdır? İşte bütün sorularınızı cevapları…

Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük bir evde yaşasanız bile, akılcı çözümler ile evinizin her santiminden yararlanabilirsiniz.

Duvar ve yer döşemelerinde açık pastel tonları kullanmak evinizi daha büyük gösterir. Bununla birlikte eşyalarınızın da renk seçiminde açık tonları seçmeniz evinizin, odanızın olduğundan daha geniş görünmesine yardımcı olur.

 

Fonksiyonel eşyalar edinmek veya eşyalarınızı evinizin ölçüsüne göre yaptırmak çok akıllıca bir çözüm olacaktır. Oturma odası için alacağınız koltuk veya kanepelerin yatak özelliği olması misafirlerinizi ağırlarken size kolaylık sağlar. Masanızın alt kısmında dolap veya çekmece olması mutfak eşyalarınızın yerleştirilmesi (örneğin: misafir yemek takımı) konusunda inanılmaz etkili olur.

 

 

Küçük evlerde en değerli alanlar duvarlar olduğundan, her yere istediğiniz kadar raf veya dolap yerleştirebilir, eşyalarınızı kolay bir şekilde depolayabilirsiniz.

Evimizin en önemli mekanı yatak odamızda en mantıklı çözüm oda ölçülerine göre yapılan sürgülü bir dolap ve bazalı yataktır. Sürgülü kapaklar aça kapama sırasında yer sıkışıklığına sebep olmaz. Bazalı yatak ise sürekli kullanmadığınız eşyalarınızın depolanmasında yardımcı olur.

 

 

Küçük evlerde büyük perdelerin yanı sıra açık renk tonlarda storların kullanılması odanın yeterince ışık almasını sağlayacağından dolayı daha uygundur. Ayrıca, camın karşı duvarına konulacak bir ayna ortamınızın daha geniş görünmesine katkı sağlayacaktır. 

 

 

Eviniz göre banyonuzda küçük ise, açık renk tonlarda bir duvar boyası ve açık renk bir duvar dolabı ile daha geniş göstermeniz mümkün.

Küçük ev nasıl yerleştirilir sorusuna kısaca cevap vermemiz gerekirse; açık renk duvar ve mobilyalar, oldukça çok raf ve dolaplar, fonksiyonel koltuk, kanepe, yatak ve masalar diyebiliriz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.