|   |   | 

Bosphorus City'de Boğazı Farklı Yaşamak

Bosphorus City projesi ayrıcalıklı bir yaşam ilkesi ile Sinpaş GYO yönetiminde gerçekleştirilecek olan dev bir projedir.

Bosphorus City'de Boğazı Farklı Yaşamak

Proje İstanbul’un yedi tepesini ilham alarak tasarlanmış. Küçükçekmece Halkalı bölgesinde yer alan Bosphorus City projesi 246 bin metrekare bir alana, 2 kat ile 20 kat arasında değişen 62 blok halinde inşa ediliyor ve toplam 2800 konuttan meydana geliyor. Konutların büyüklüğü açısından son derece geniş bir yelpazeye sahip. Stüdyo tiplerden, 5 oda 2 salona kadar seçenekler sunuluyor. Arazinin etrafı ağaçlarla kaplı. Buraya yerleşecek olanlar doğanın içinde bir yaşam olanağı elde edecek.

Bosphorus City tasarlanırken konut seçenekleri farklı bir yaklaşımla sınıflandırılmış. Örneğin Yeditepe Kuleleri, Boğaz’ın keyfini rezidans konforuyla sunuyor. Birbirinden güzel yalılar tasarlanırken, bugün Boğaz’da varolan asılları esas alınmış. Yeniköy Yalısı, Vaniköy Yalısı, Rumeli Yalısı, Beylerbeyi Yalısı, projeye ilham veren yalılardan sadece birkaçı. Yalı Apartmanları, Anadolu ve İstanbul’daki Türk mimarisinden izler taşıyor. Saraybahçe Evleri ise eski sarayların görkemini modern mimari ile bir araya getiriyor. Ortaköy Rezidans, şehir yaşamından kopamayanlar için, Erguvan Evleri yaşamı yeşillendirmek için tasarlanmış.

Bosphorus City projesinin tam ortasında geçen boğazın uzunluğu 720 metre. En geniş yeri 80, end dar yeri ise 20 metre olacak. Ortalama derinlik ise bir buçuk metre. Açık alanlar düzenlenirken de yaşayan Boğaziçi gözönünde tutulmuş, Boğaziçinin güzellikleri yansıtılmış. Boğazdaki semtlerin belirgin özellikleri kullanılmış.

Bosphorus City projesi spordan hoşlananlar için de birçok spor aktivitelerinin yapılmasına olanak tanıyan tesislere sahip. Bunun dışında Aşiyan Bitki Parkı, Duyu Parkı, Mini Golf Alanı gibi özel temalı sosyal alanlar da bulunuyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları, kültür fizik alanları, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, iskeleler, oturma alanları, bitki labirentleri Bosphorus City’ye canlılık katan özellikler.

Bosphorus City projesi, ilk yapılan temalı konut projesidir. Tasarım zenginliği ve göz dolduran nitelikleri ile MIPIM’de en iyi Türk projesi ödülünü aldı. Ayrıca Avrupa’da da birincilik kazandı.

Bosphorus City İletişim

http://bosphoruscity.com.tr/

(0212) 678 30 70

 

 

GYO Haberleri

Bosphorus City Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı
  Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı

  Mall of İstanbul, dünya çapında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi AVM’leri arasında düzenlenen VIVA Best of the Best 2017 Awards’ta Mall of İstanbul “En İyilerin En İyisi” seçildi.

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

 • Sinpaş’ın Katar Çıkarması
  Sinpaş’ın Katar Çıkarması

  43 yıllık deneyimiyle sektörde pek çok ilke imza atan Sinpaş, 300’den fazla Türk firması ve Körfez Bölgesi’nden 3000’den fazla iş adamını bir araya getirecek olan Expo Turkey by Katar 2017’ye katılıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.