|   |   | 

Brooklyn Park'ta Ayrıcalıklı Hayat

Yeni Fikirtepe’nin sembolü Brooklyn Park yaşayan şehir kavramını öne çıkarıyor

Brooklyn Park'ta Ayrıcalıklı Hayat

Yeni fikirtepe’de yapı adalarının avlulu şekilde planlanması sayesinde yaşayanlar, hem ana cadde ile iletişim halinde olacak, hem de kendi içerisinde korumalı olacaktır.
 
Brooklyn Park projesi İstanbul’da mimari olarak bir ilke imza atıyor. Projenin ortasındaki yarım ay şeklindeki avlu, mağazaları ve kafeleriyle çevresi ile içiçe tasarlanmıştır. Projeden içeri girdikten sonra ise güvenlikli bir alan olan üst platformda sosyal alanlar, parklar ve havuzlar yer almaktadır.
 
İstanbul’un şehir planlı en büyük semti olan Yeni Fikirtepe’de ise cömert bir şekilde yapılan otopark yapıları ile otopark sorunu çözülürken, Ayrıca, Bağdat caddesi gibi yürüyerek alışveriş imkanıda bulunacaktır.
 
MODERN ŞEHİR PLANI
 
Yeni Fikirtepe’nin şehir planı yapılırken sadece duvarlar ile çevrili bir lüks semti olmak yerine çevresi ile bütünleşerek yaşayan bir şehir olacak şekilde planlamıştır. Hemen 5 dakika mesafede, Sahil yolu, Kadıköy  çarşısı, Bağdat Caddesi, Kalamış Marina ve Fenerbahçe Parkı gibi şehrin en önemli cazibe merkezleri çevresinde yer almaktadır.
 
MÜKEMMEL ULAŞIM BAĞLANTILARI
 
Yeni Fikirtepe E5 VE TEM otobanlarının hemen yanında, iki adet Metro İstasyonu, Metrobüs ve Marmaray bağlantısı ve 2016 yılında açılacak olan Avrasya Oto Tünelinin  hemen girişinde bulunmaktadır.Istanbul şehrinin iki ucu ve tarihi yarımada arasında en kolay ulaşım bağlantısı olan bir konuma sahiptir.
 
Yeni Fikirtepe toplam 1.3 milyon metre kare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlanmış durumda. Binaların oturum alanı ise sadece yüzde 15’e geliyor. Yeni Fikirtepe’nin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrılmış. Yeni Fikirtepe 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile, 140.000 kişinin yaşayacağı, 60.000 kişinin çalışacağı yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile modern bir kente dönüşecek.  
 
YENİ FİKİRTEPE PARK BULVARI
 
Şehir planı Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yaptırılan Yeni Fikirtepe’nin ortasında Barselona’daki Las Rambles ve Berlin’deki Unter den Linden caddelerinden esinlenerek oluşturulan 900 metre uzunluğunda Park Bulvarı yer alacaktır. Bulvarın ortasındaki yeşil alanın iki ucunda simgesel yapılar yer alacaktır.
 
İSPANYOL MERDİVENLERİ
 
E5 kenarında bulunan Medeniyet Üniversitesi ve Metro durağı lle bağlantı İspanyol Merdivenleri ile sağlanmaktadır. Yeni Fikirtepe yürüyüş yolları yeşil koridorlar ile desteklenerek keyifli bir şehir hayatı hedeflenmektedir.
 
TARİHİ YARIMADA İLE İÇİÇE
 
Adına şiirler yazılan, dünyanın her tarafından yüzyıllardan beri ziyaretçiler çeken tarihi yarımada ile Anadolu yakası artık Marmaray ile bağlanmış durumdadır.Yeni Fikirtpe ile tarihi yarımada arası  raylı sistem ile 10 dakikanın altına düşmüştür.Yeni Fikirtepe’liler hafta sonu tarihi Mısır çarşısına daha kolay gidebilecek, Süleymaniye Camii’nde ibadet edebilecek, misafirlerini Topkapı sarayında gezdirebileceklerdir.
 
Brooklyn Park  projelerine gelen yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen Selimoglu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu; yıllardır Anadolu Yakası’nda merkezi lokasyona sahip projelere ciddi bir talep olduğunu, fakat hep şehrin çevresinde projeler yapılabildiğini, ilk defa bu kadar merkezi bir konumda bir projenin yüksek olmayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi. Çok ciddi bir talep gördüklerini ekleyen Selimoğlu, kısa bir süre içerisinde lansman sonrası fiyatların artacağını belirtti. Satış fiyatlarının 379.000 TL’den başladığını söyleyen Hızır Selimoğlu, caddenin yeni generasyonu için Yeni Fikirtepe’yi adres gösterdi.
 
Pana Yapı’nınYönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, Brooklyn Park  projesine girmeden önce farklı konumlarda proje arayışı içine girdiklerini ve merkezi konumu ve potansiyelinden dolayı burayı seçtikleri anlattı. Fikirtepe’nin tarihsel olarak medeniyetlerin beşiği olduğunu, bu projeyi  toplumsal olarak bir görev olarak da gördüklerini söyledi. Tarihi yarımadaya yeni inşa edilen ulaşım altyapısı ile en yakın projelerden birisi olduğunu belirten Kürşat Ufuk; dünyanın farklı yerlerinden de talepler aldıklarını belirtti. 
 
Projemizde sadece bina yok, yaşam var diyen Kürşat Ufuk, deniz havası, deniz kokusu almak istiyorsanız, Bağdat caddesinin tepe noktasında yer alan Brooklyn Park projesine tüm İstanbul’luları davet etti. Milliyet
 
 

Şirket Haberleri

Brooklyn Park Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  SelenIum markalı lüks konut projeleriyle faaliyet gösteren Aşçıoğlu Grubu, 50'nci yılı olan 2017'de toplam 245 milyon dolarlık yatırımla Sarıyer, Ataköy ve Merter'de yeni projeler inşa etmeye hazırlanıyor.

 • Demir İnşaat Dev Seferberliğe Katılıyor

  Demir İnşaat Dev Seferberliğe Katılıyor

  Gayrimenkul sektöründe 32 yıllık tecrübeye sahip Demir İnşaat, GYODER tarafından “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” sloganıyla başlatılan 20 yıl vadeli konut seferberliğine Demir Romance, Ayışığı Butik ve Demir La Vida projeleri ile katılıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk kez yatırımcıları 240 ay vadeli konut satışıyla tanıştıran kampanyaya “Güçlü Ekonomi, Güçlü Türkiye” diyerek destek veren Demir İnşaat, 3 projesinde de yüzde 0,45 vade oranı ile 120 ay, yüzde 0,79 ile 240 ay vade imkânı sunuyor.

 • İbrahim Demirel İnşaat TÜYAP Fuar'ında

  İbrahim Demirel İnşaat TÜYAP Fuar'ında

  Adana'da 16-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek inşaat fuarı için geriye sayım başlarken, İbrahim Demirel İnşaat da fuardaki yerini almaya hazırlanıyor.

 • Metal Yapı Konut 3 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

  Metal Yapı Konut 3 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

  Gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki 37 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, istihdam seferberliği çağrısına destek olacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.