|   |   | 

Bu Bölgeye Yatırım Yapan Kazanıyor!

Keller Williams’ın Ankara Yönetici Ortağı Cem Demirci, başkentin emlak haritasını çıkardı.

Bu Bölgeye Yatırım Yapan Kazanıyor!

ABD’nin en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams’ın Ankara (Angora) Yönetici Ortağı Cem Demirci, başkentin emlak haritasını çıkardı. Başkentlilerin şehir dışına göç etmeye başladığını vurgulayan Demirci, site yaşamı ve yeşil alan arayışı yüzünden son dönemde Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, İncek, Eryaman, Batıkent’e büyük ilgi olduğunu belirtti. Demirci, son yıllarda çok katlı yapılara müsait olması, bölgedeki ana yol ve bulvarların yenilenmesi ve şehir merkezine buradaki alternatif bulvardan geçiş imkânıyla İncek’in Ankara’nın gelecekteki yıldız bölgesi olacağını söyledi. 
 
Ankara'da en karlı yatırım
 
Ankara emlak piyasası özellikle son yıllarda hızla büyüyor. Keller Williams Ankara Yönetici Ortağı Cem Demirci’ye göre bu büyümede yeni imara açılmış lüks konut ve ticari yapılar için uygun özelliklere sahip arsalar önemli rol oynuyor. Ayrıca kentsel dönüşüm kapsamına alınan ve yüksek emsal değişiklikleri yaşayan arsalar da hem arsa sahiplerini hem yatırımcıları hem de inşaat firmalarını son yıllarda yeni konut arzı yaratmaya itiyor. Bu gelişmelerin yanı sıra son yıllarda yapılan yeni yollar ve yenilenen ulaşım hatlarıyla Ankara belli başlı yeni merkezlere sahip olması gayrimenkul piyasasını hareketlendiriyor. Bu ulaşım kolaylıklarının en önemlilerinden biri olarak gelişen metro hatları örnek gösteriliyor. 
 
BAŞKENTLİNİN TALEBİ SİTE YAŞAMI
 
Ankara insanının artık merkezden çıkmak istediğini vurgulayan Keller Williams’ın Ankara Yönetici Ortağı Cem Demirci, başkentlilerin Çayyolu’nda veya daha uygun bütçeli Eryaman’da oturup, Söğütözü gibi yeni finans merkezlerinde çalışmayı arzu ettiğini söylüyor. Özel yatırımcılar ise İncek, Ümitköy ve Çayyolu’na konut yatırımları yapıyor. Demirci, ticari anlamda son zamanlarda lüks ofis ihtiyacını karşılayan Çukurambar ve Söğütözü’nün hızla öne çıkarak Ankara’nın yeni finans ve iş merkezleri haline geldiğini belirtti. İstanbul’daki Maslak bölgesine benzeyen bu bölge, birbirinden lüks, yeni teknolojiyle donatılmış, farklı özgün mimarilere sahip, önemli marka ve şirketlere ev sahipliği yapıyor. 
 
Ankara emlak piyasasının nabzını tutan Cem Demirci, başkentte son dönemde değeri artan konut bölgeleri hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Ankara’da son yıllarda özellikle konut anlamında şehir merkezinden şehir dışındaki bölgelere önemli oranda göç oluyor. Bu bölgelerin başında Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, İncek, Eryaman, Batıkent’i sıralayabiliriz. Bu göçün temel nedeni, Ankaralıların mesken olarak kullanacakları yerlerde başlıca taleplerinin site yaşantısı olması. Bununla birlikte; araç park yeri rahatlığı, güvenlik ihtiyacını karşılıyor olması, yeşil alanlar ve parklardaki ferahlık, trafik sorunu yaşamamaları, yeni ve üstün özellikli binalarda oturmak istemeleri de Batı’ya göçün sebepleri arasında sayılabilir.” 
 
ÇAYYOLU MODERN YAŞAMIN MERKEZİ
 
Çayyolu’ndaki evlerin son dönemde hızla değer kazandığına dikkat çeken Demirci, konut yapımına elverişli arsalar bulunması nedeniyle son 3-4 yılda birçok büyük inşaat şirketinin bölgeye girdiğini belirtti. Yeni ve modern hastanelerin, yaşam alanlarının, üniversitelerin, eğlence alanlarının ve AVM’lerin batıya kaymasının Çayyolu’na değer kazandıran en önemli faktörler olduğuna işaret eden Demirci, metro ve otobüs-minibüs hatlarının batıya cevap vermesinin bu artışta büyük rol oynadığını söyledi. Demirci, “Çayyolu’nda yeni imara açılan alanlar modern ve insanların ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde inşa edilmektedir. Çayyolu, artık ailesiyle sakin bir hayat yaşamak isteyene de okuluna en fazla 15 dakikada gitmek isteyen öğrenciye de hitap eden bir bölge oldu” şeklinde konuştu. 
 
Keller Williams’ın Ankara Yönetici Ortağı Cem Demirci, Ankara’da kiralık evlerinin fiyatının geçen seneye göre yüzde 20 artmasını ise şöyle yorumladı: “Bu artışın temel nedeni fiyatları çok yüksek olan konutların kira-satın alma dengesine baktığımızda kiralamanın daha karlı olabileceği bölgelerin çoğalmasıdır. Örnek verecek olursak 700 bin TL civarı satış fiyatı olan Çayyolu’ndaki bir konutun aylık kirasının 2 bin-2 bin 500 TL bandında olmasını gösterebiliriz.” 
 
İNCEK ANKARA’NIN EMLAK YILDIZI OLACAK
 
Keller Williams Angora Yönetici Ortağı Cem Demirci, İncek’in yakın gelecekte Ankara’nın yıldız bölgesi olacağını iddia ediyor. Demirci’nin İncek’in gelişmesi hakkındaki görüşleri şöyle: “İncek bölgesi geçmişte sadece büyük arsalı düşük inşaat alanlı villa yapımına müsaitti. Bundan dolayı geçmişte beklentileri gelişim yönünden karşılayamadı. Ancak son yıllarda çok katlı yapılara müsait olması, büyük ve başarılı inşaat şirketlerinin site tarzında çok katlı konut arzı yaratmaları, bölgedeki ana yol ve bulvarların yenilenmesi ve belki de en önemlisi Çankaya (şehir merkezine) ya alternatif bulvarla buradan geçilmesi, İncek bölgesini değerli kılmıştır. İncek bölgesi, Ankara’da yakın geleceğin yıldız bölgesi olmaya en yakın bölgelerinden biridir.”
 
ANKARA’NIN EN İYİ PANORAMASI NEXT LEVEL’DE
 
Ankara halkının son yıllarda AVM’lere ziyaretini artırmasının AVM’lerin bulunduğu lokasyonu değerlendirdiğine işaret eden Demirci, Çukurambar’daki Next Level AVM ve Rezidans’ın Ankara’ya farklı bir soluk getirdiğini vurguladı. Başkentlinin şehre gelen bazı yeni markalarla ilk defa Next Level’de tanıştığını belirten Demirci, “AVM tavanlarında bulunan ve içinden gün ışığı geçen tavan havuzları, Türkiye’de ilk kez yapıldı. Tavan havuzları, Next Level’da dolaşan ziyaretçilere su ışıltıları arasında alışveriş keyfi yaşatıyor. Podyum kat ise gurme restoranları, şık kafeleri, kitabevi ve özel sinema binasıyla Ankara sosyal yaşamının yeni buluşma noktası oldu” şeklinde konuştu. 
 
Next Level’ın Eskişehir ile Konya yolunun kesiştiği kentin en dinamik noktasında ofis, AVM, rezidans ve loft ofis konseptini birleştiren Ankara’nın ilk karma projesi olduğunun altını çizen Demirci, projenin başkentteki en mükemmeliyetçi projelerin başında geldiğini söyledi. Demirci, Next Level Rezidans’ın özelliklerini ise şöyle anlattı: “Ankara’nın en iyi panoramasına sahip Next Level Rezidans, yerden tavana kadar cam uygulaması ve 4 metrelik kat yüksekliği sayesinde rezidans sakinlerinin gün ışığından maksimum ölçüde yaralanmalarını sağlıyor. Ayrıca, loca ve SPA katında bulunan 334 metrekarelik teras, yoga/pilates stüdyosu, fitness, masaj odası, saunalar sakinlere özel hizmet veriyor. Akıllı ev teknolojisine sahip rezidanslar cep telefonu ve kişisel bilgisayarlarla teknik sistemlere ulaşma imkânı sağlıyor. Kameralı ve özel kartlı geçiş sistemleri ve 7/24 güvenlik ekibiyle tam bir güvenlik sistemi uygulanıyor.” Milliyet

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...
  Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...

  25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor…

 • Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu
  Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu

  Konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümesinin önünü açmak için 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin sona ermesiyle birlikte Başkanlık görevini Z. Altan ELMAS devraldı.

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.