|   |   | 

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

Bursa Valisi Şahabettin Harput, 3 yıl içerisinde birbiri ardına açılacak kamu hastaneleriyle birlikte Bursa’nın dünyanın en önemli sağlık üslerinden biri haline geleceğini söyledi. Vali Harput, “2017 yılına kadar tamamlanacak 3 bin 700 yatak kapasiteli 17 sağlık yatırımının proje tutarı 715 milyon TL’yi buluyor” dedi. 
Bursa’nın sağlık yatırımlarındaki son durumunu değerlendiren Vali Şahabettin Harput, hem devlet eliyle hem de özel sektör aracılığıyla birbiri ardından hizmete açılan hastanelerin hizmet kalitesinin yanı sıra şehrin medikal turizm hedeflerini de desteklediğini belirtti. Şu an için Bursa’da ki hastane sayısının üniversite, askeri ve özel yataklı tedavi kurumları dahil, 42’ye ulaştığını ifade eden Vali Harput, “Bursa’da ki sağlık kuruluşlarının yatak kapasitesi 7 bine yaklaştı. İnşaat ve proje çalışmaları devam eden 3 bin 700 yatak kapasiteli hastanelerimizle Bursa’nın sağlıkta yatak kapasitesi 10 bini geçecek. Tüm bunların yanı sıra Bursa’nın sağlık personeli sayısı 20 bine yaklaştı. Sadece Bursa’da görev yapan yaklaşık 2 bin 500 uzman hekimimiz var. Bu tablo, hem vatandaşımızın sağlık hizmetine ulaşımını kolaylaştırdığı gibi şehrimizin medikal turizmdeki hedeflerini de destekliyor” diye konuştu.
Son dönemde başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere özel hastanelerden hizmet alan yabancı hasta sayısında ciddi bir artışın olduğunu dile getiren Harput, “Sağlık alanında yapılan yatırımlarla eş zamanlı devam eden termal ve 3. yaş sağlık turizmi yatırımlarımız da tamamlandığında Bursa dünyanın en önemli sağlık üssü haline gelecek. Yakın zamanda tamamlayacağımız bu güçlü altyapı ile birlikte Bursa ekonomisine katma değer sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“PROJELERİ 2015 YILINDA TAMAMLAYACAĞIZ”
Bursa’da devlet eliyle projelendirilen sağlık yatırımları için bu yıl yaklaşık 35 milyon TL ödenek ayrıldığını hatırlatan Vali Harput, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu yatırımlardan proje tutarı 15 milyon TL olan 100 yataklı Mudanya, proje tutarı 6 milyon TL olan 25 yataklı Keles Devlet Hastanesi ile proje maliyeti 6.5 milyon TL olan 40 ünitlik İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu yıl içinde hizmete açılacak. Yine proje tutarı 20 milyon TL olan 200 yataklı Dörtçelik Ruh Sağlığı, proje tutarı 64 milyon TL olan 300 yataklı İnegöl, proje tutarı 42 milyon TL olan 200 yataklı Mustafakemalpaşa, proje tutarı 23 milyon TL olan 150 yataklı Karacabey Devlet Hastanemiz ise 2014 yılında faaliyete geçecek. 150 yataklı Gemlik, 75 yataklı Yenişehir, 75 yataklı Orhangazi, 60 yataklı İznik, 250 yataklı Nilüfer Devlet Hastanesi ile 50 ünitlik Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ise en geç 2015’te vatandaşımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu yatırımlara ilave olarak 1360 yataklı Bursa Entegre Sağlık Kampusu’nun inşa edileceği yer konusunda çalışmalar sürüyor. Bu projemize de en kısa sürede başlayacağız ve 2015 yılında tamamlayacağız.”
Tüm bu yatırımlarla birlikte, mevcut hastanelerin modernizasyonu ve daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu açısından önemli proje çalışmaları yaptıklarına da işaret eden Vali Harput, “Örneğin binaları eskiyen Çekirge Devlet Hastanesi, Çekirge Çocuk Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğumevi’ni tek kampüste birleştirmeyi amaçlayan projede önemli mesafeler kat ettik. Yaklaşık 80 milyon TL proje tutarı olan proje için düşünülen Merkez Komutanlığı’nın bulunduğu arazinin tahsisi konusunda olumlu gelişmeler var. Ayrıca bu çalışmayla birlikte boşaltılacak hastane alanlarından birine bir fizik tedavi hastanesi planlıyoruz. Bu kampusu 2016 yılında Bursa’nın hizmetine açmayı planlıyoruz. Yine Yüksek İhtisas Hastanesi’ni yıkarak 2014’e kadar yerine 200 yataklı Yıldırım Devlet Hastanesi’ni inşa edeceğiz. Yaklaşık 45 milyon TL proje tutarı olan bu yatırımın yanı sıra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bitişiğinde kamulaştırılan 14 bin metrekarelik alana proje bedeli 30 milyon TL olan 150 yataklı Kalp Hastanesi inşa edeceğiz. Bu projeyi de 2017 yılına kadar tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yatırım Amaçlı Ev Satın Alırken Dikkat !
  Yatırım Amaçlı Ev Satın Alırken Dikkat !

  Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, ev satın alırken yatırım amaçlı düşünüldüğünde tek kriterin fiyat olduğunu belirterek oturum amaçlı ev alındığında duygusal faktörlerin de önemli olduğunu belirtiyor.

 • Evinizde Ya da İşyerinizde Bir Krize Hazır mısınız?
  Evinizde Ya da İşyerinizde Bir Krize Hazır mısınız?

  Evinizde ya da işyerinizde bir kriz durumunda neler yapacağınızı biliyor musunuz? Herhangi bir doğal felaket ya da kaza halinde hayata geçireceğiniz acil eylem planınızı yapmak, sizi en kötüsüne hazır hale getirir ve en az zararla durumdan kurtulmanızı sağlar.

 • Tasarruf Etmek İstiyorsanız Bu Alışkanlıkları Bırakın
  Tasarruf Etmek İstiyorsanız Bu Alışkanlıkları Bırakın

  Belki bir ev sahibi olmak için belki de uzun bir zamandır planladığınız yolculuklara çıkmak için tasarruf etmek istiyorsunuz. Para biriktirmek sandığınız kadar zor değil, ama önce vazgeçmeniz gereken bazı alışkanlıklar var.

 • Apartman Yönetim Planı Nedir!?
  Apartman Yönetim Planı Nedir!?

  Apartman kat malikleri kurulunca yönetilir ve yönetim tarzı, kanunların emredici hükümleri saklı kalmak şartıyla bu kurul tarafından kararlaştırılır.

 • Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı
  Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı

  İstanbul’un farklı ilçelerinde orta ve üst gelir grubuna yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Ortadoğu Grup, Kâğıthane’de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde, bahar aylarına özel vade farksız 60 ay taksit imkanı sunuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.