|   |   | 

Büyük daire satışlarına talep daha çok

İstanbul’da bayram tatiline gitmeyip kalanların uğradığı ofislerde bayram havası vardı. Sektörü mutlu eden satışların, bu yıl sonuna kadar da aynı hızla devam etmesi öngörülüyor

Büyük daire satışlarına talep daha çok

Bu yılı geçtiğimiz yıla oranla artış gösteren satış rakamlarıyla tamamlamayı bekleyen İnşaat sektörünün yüzü bayramda da güldü. 9 günlük bayram tatilini fazla mesai yaparak geçiren markalı Konut projeleri, gelen ilgiden ve yaptıkları satıştan memnun olarak tamamladı. Ağırlıklı olarak oturmak için Konut sattıklarını belirten sektörün aktörleri, İstanbul'da kalıp, tatillerinde satış ofislerine gelen vatandaşların gerçek alıcı olduklarını belirtti.

Büyük dairelere talep çoğunlukta

Bayramda tamamlanan satış rakamları ve konut tiplerine bakıldığında ise, alıcıların daha büyük metrekarelerde ve büyük Daire tiplerinde konut tercih ettiği görülüyor. 1+1 daireleri tercih eden yatırımcıların yanı sıra, oturmak için konut almak isteyen tüketiciler tercihlerini ağırlıklı olarak 2+1 ve 3+1 dairelerden yana kullandılar. Yeni yıla Ev sahibi olarak girmek isteyenler için düzenlenen kampanyalar ise tüketicilerin konut alım süreçlerini hızlandırdı.

Umut Durbakayım / Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı

Bayramda gerçek alıcılar vardı

Satışa devam ettikleri 2 projede bayram tatili süresince toplam 40 tane Daire sattıklarını belirten Durbakayım, "Tatilde satış ofisimize gelen ziyaretçilerin profiline bakıldığında gerçek alıcılar vardı. Gelenlerin yüzde 80'ine satış yaptık. Bu rakamın tamamına yakını oturma amaçlı konut satın aldılar. Bayram tatilini fırsat bilip evlenenler genellikle 2+1 ve 3+1 daireleri tercih etti" dedi.

Tamer Özyurt / Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Yatırımcı ağırlıkta satış yaptık

Avrupa Yakası'nda 3 projede satış ofislerini tatilde açık tuttuklarını belirten Özyurt, "Satış ofislerimiz bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günü açıktı. Toplam 22 adet daire sattık. Satış rakamları bizi çok memnun etti. Bayramı fırsat bilenler Ev Almak için ofislerimizi ziyaret etti. Yatırımcı ağırlıklı olmak üzere 1+1 dairelere yönlendiklerini gördük. Projelerimizde Daire Fiyatları 99 bin TL'den başlıyor. Bunun da etkisi çok" diye konuştu.

Uğur Dumankaya / Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Beklentilerimizi karşıladık

Bayramın ilk iki günü haricinde açık olan satış ofislerimizde tatili fırsata çevirmeye çalışan ve Yatırım amaçlı daire almayı planlayan ziyaretçileri olduğunu belirten Dumankaya, "Tatilinin 9 güne uzaması ile birlikte pek çok kişi tatil ve aile ziyaretleri için şehir dışına çıktı. Bu sebeple satışlar beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşti. Bankaların tatil olması sebebiyle de resmi satışları henüz tamamlayamadık ama kaparo aldığımız satışlar gerçekleştirdik. Bayrama özel kampanyalardan yararlanma fırsatı yakalayan müşterilerimiz Maltepe'nin kalbi konumunda yer alan Ritim İstanbul projemiz başta olmak üzere dumankaya modern Vadi, Miks ve Flex Kurtköy projemize ilgi gösterdi" dedi.

Ferhat Bakgör / BakYapı Başkanvekili

Çifte bayram yaşadık

Satışa çıktığı günden bu yana Prestij Park projesinde 1700 konut sattıklarını belirten Bakgör, "Bayram süresince 50 konut sattık. Ağırlıklı olarak 3+1 dairelere talep oldu. Adeta çifte bayram yaşadık. 2 bin 392 konuttan oluşan projemizi Nisan ayında satışa çıkmıştık. 129 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz dairelere bayramda da alıcıların ilgisi bizi çok mutlu etti. Konut satışlarının bayramda da hız kesmemesi sektör açısından çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum" dedi.

Talat Kılıç / Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Projenin yüzde 10'unu bayramda sattık

Bayram tatili boyunca Kılıçoğlu Grup'un iştiraklerinden Senatör Gayrimenkul'ün projesi Sarıyer Panorama Koç Life'da 35 konutun ön satışını yaptıklarını belirten Kılıçoğlu, "350 konuttan oluşan projemizin yüzde 10'luk kısmını bayram süresince sattık. Tatili konut sahibi olmak için fırsat görenler satış ofislerine yöneldi. 90 konutun satışını önceden gerçekleştirmiştik. İlgiden çok memnun kaldık" dedi. 

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...
  Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...

  25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor…

 • Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu
  Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu

  Konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümesinin önünü açmak için 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin sona ermesiyle birlikte Başkanlık görevini Z. Altan ELMAS devraldı.

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.