|   |   | 

Büyükşehir Ve Toki, Erzurumluları Ev Sahibi Yapıyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın Erzurum’da ortaklaşa gerçekleştirdiği Palandöken 1. Etap Konutları’nın (579 Daire) kura çekimi yapıldı.

Büyükşehir Ve Toki, Erzurumluları Ev Sahibi Yapıyor

Necip Fazıl Kısa Kürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konut kura çekimine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Selami Keskin ve Zafer Aynalı, TOKİ Proje Uzmanı Hüseyin Ayhan, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı. Başkan Sekmen, burada yaptığı konuşmada, “Seçim öncesi Erzurum’a bir vaadimiz vardı. Şehrimize 5 bin civarında konut yaptırarak sizlere takdim etmeyi hedefliyoruz. Bunun ilk etabı olan 2 bin konutun inşaatı Eski Mal Meydanı’nda ve Ilıca’da devam ediyor. Palandöken Konutları’nın ilk etabı olan 579 dairenin kura çekimi hayırlara vesile olsun. Öncelikle bu vaadimizin başlangıcının yerine gelmesinden dolayı duyduğum mutluluğu ifade ediyor, Cenab-ı Hak’a hamd ediyorum” dedi. Sekmen, şöyle devam etti: “Biz, TOKİ ile bu konutları konuşurken, TOKİ’nin şöyle bir sıkıntısı vardı: ‘Acaba bu konutlara talip olan olur mu’ Ben de, ‘Çok talipli olacağını, büyük bir beklenti olduğunu’ ifade etmiştim. Hamdolsun projelerimize her zaman yoğun ilgi var. Kurada çıkmayanlar rahat olsun. İnşaatlarımız devam ediyor. İkinci etap inşaatımız başladı, üçüncü etabı da başlatıyoruz. Dört ve beşinci etapları da yapacağız.

Sadece Eski Mal Meydanı’nda değil Yıldızkent’te de konut yapacağız. Onun dışında Veyis Efendi’de, Gölbaşı’nda, Şükrüpaşa’da, Evrenpaşa’da, Hasan-i Basri’de ve şehrimizin muhtelif yerlerinde bol miktarda konut yapacağız. Benim arzum, siz hemşerilerimi kira öder gibi konut sahibi yapmak. Bugünkü konutların en önemli yanı, içerisine girmeden ödeme başlamayacak. Sadece bir peşinat kısmı var. Onun dışında içine girmeden ödeme yok. Taşındığınız andan itibaren de taksitler başlayacak ve 180 aya kadar da vade yapılabilecek. Bu, bizim girişimimizin neticesinde olan bir çalışmadır ve ilk kez Erzurum’da oluyor.” 

“ERZURUM BÜYÜKŞEHİR, ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ BELEDİYELERİ ARASINDADIR”
Başkan Sekmen, Erzurum Büyükşehir’in Türkiye’nin en önemli belediyeleri arasında yer aldığını ifade etti. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunulan bu projeyle, en uygun ödeme imkânını halkımızla buluşturuyoruz. En düşük konut 119 bin 826, en yüksek konut fiyatı ise 151 bin 941 liradır. Yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinat ve 120, 156 ve 180 ay vade imkânlarıyla, yaklaşık 500 ile 1.140 lira arasında aylık taksit imkânları bulunmaktadır. Bu konutların alt tarafında Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü binası yapılacak. İhalesi gerçekleştirildi. 50 dönüm üzerine İl Emniyet Müdürlüğü binasını da oraya yapıyoruz. Bunu da ayrıca buradan duyuruyorum. Vatandaşlarımızın uygun fiyatta ev sahibi olmaları için, aynı şekilde ‘Gölbaşı Mavi Şehir’ diye bir proje başlattık, inşaatı devam ediyor. İnşallah Veyis Efendi ve Kevelciler’de de konut inşaatlarımız başlayacak. Ayrıca, Dağ Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Lisesi’nin karşısından dağa doğru Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın inşaatları başlayacak. Bunun için evvelsi gün Ankara’da görüşmelerimizi yaptık. Bundan sonra Erzurum’da ev sahibi olmayan hemşerimiz kalmayacak.” Herkesin ev sahibi olacağını ifade eden Başkan Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Ev sahibi olmak isteyenler ve özellikle de emeklilere gerek şuan kuraların çekildiği Mal Meydanı’nda yeni yapılacak konutlarda gerekse de Yıldızkent’te inşallah güzel binalar yapılacak. Karadayı mağdurlarına da orada inşallah bina yapılacak. Şehrimizin muhtelif yerlerinde bunları devam ettireceğiz. Biz de Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak oraların ulaşımını, çevre düzenlemesini, camisini ve okullarını yaparak çok farklı konuma taşıyacağız. İnşallah dört dörtlük konutlar olacak.

Ben, sizlere verdiğimiz bu vaadimizin ilk etabının yerine gelmesinde emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mühim olan halkımızın yüzünü güldürmek ve vatandaşlarımızın duasını almaktır.” Daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Selami Keskin ve Zafer Aynalı, Emlak ve İstimlâk Daire Başkanı Burhan Salın ile TOKİ Proje Uzmanı Hüseyin Ayhan tarafından konutların kura çekimleri yapıldı. Bu arada birinci etapta yapımı tamamlanan 579 konuttan 357’si B tipi 3+1, 222 ise C tipi 3+1 konuttan oluşuyor. Konut kuralarında şehit aileleri ve engelli vatandaşlara öncelik tanındı.

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi
  TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi

  Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarının bulunduğu 2. etap arkasında yapılan termal su sondaj çalışmalarında kaynak çıkış sıcaklığı 42.37 Santigrat derecedeki sıcak suyun analiz sonuçları açıklandı.

 • Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi
  Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karşıyaka’nın 15 bin kişilik yeni stadının bugün yapılacak ön yeterlilik ihalesinin tarihini değiştirdi, 30 Mart Perşembe saat 14.30’a erteledi.

 • TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek
  TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Türkiye'nin 2023 hedefi var. Bu çerçevede büyük yatırımlar yapılıyor. TOKİ olarak önümüzdeki 7 yıl içinde yaklaşık 425 bin konut üreteceğiz" dedi.

 • Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
  Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere düşük bedelle ev sözünün arkasında olduklarını belirterek, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ’nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20’si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

 • Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım
  Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım

  Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atandığı günden bu yana kenti yeniden inşa eden Şaban Arda Yazıcı, toplam 50 milyon liralık iki yeni projeye imza attı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.