|   |   | 

Çağlayan'da Dev Bir Projenin Daha Temeli Atıldı

Kağıthane Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarındaki başarısıyla ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Çağlayan'da Dev Bir Projenin Daha Temeli Atıldı

10 yıllık çalışmada Kağıthane’nin yüzde 28’lik kısmının dönüştüren Kağıthane Belediyesi her gün 28 katlı bir binanın yıkılıp yeniden yapılması hızında dönüşüme devam ediyor. Kağıthane Belediyesi parsel bazında ve dikey dönüşümle ilçede hızlı bir değişim sağlarken, park ile yol çalışmaları için de alan sağlıyor.

Kentsel Dönüşüm çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Kağıthane Belediyesi Taşocağı Caddesi, Fevzi Çakmak Bağlantı Yolu’nun temelini attı. Çağlayan mahallesinde düzenlenen temel atma törenine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eşi Fatma Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan, AK Parti Kağıthane Gençlik Kolları Başkanı Şaban Demirel, siyasiler, oda başkanları, STK yönetici ve üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kağıthane için birbirinden önemli çalışmaları hızla gerçekleştirdiklerini ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Az önce çalışmalarımızın kısaca anlatıldığı tanıtım filmini izledik. Komşularımız hızlı bir şekilde anlatılan çalışmalarımızdan çok daha fazlasını sokaklarımızda, caddelerimizde, ilçemizin her köşesinde gözlemliyor. Bugün burada çok önemli bir yatırımın daha temelini atıyoruz. Hemen bulunduğumuz bu noktadan başlayarak ilk aşamasında Fevzi Çakmak Caddesi’ ne kadar devam edecek ve 30 metre genişliğe sahip bir yol çalışması içerisindeyiz. Bu çalışmaya mahalle pazarının kurulduğu caddeye kadar devam edeceğiz. Çalışmamıza Hamam Sokağı’ndan geçip Fevzi Çakmak Caddesi’nde devam edeceğiz.  Fevzi Çakmak Caddesi’nde yer alan yeşil alanın üstünden Okul Sokağa kadar bu caddenin devamı gerçekleşecek. Bugün burada bu güzel yolun çalışmalarını başlatıyoruz.

Kısmet olursa bu yol bittikten sonra buradaki trafik rahatlayacak. Hemen Taşocağı Caddesi’nde keskin bir viraj bulunmasından dolayı olan trafik daha da rahatlayacak. Esnafımıza da daha rahat yükleme yapabilecekleri ve park alanı kolaylığı sağlamış olacağız.

Tabi bu bölge bizim için farklı anlamlar da ifade ediyor. Biz 1960 yılında Kağıthane’nin Hürriyet Mahallesi’ne geldik. Hemen sol tarafımızdaki bölgeye geldik ve çocukluğumuz burada geçti. Eskiden taş ocağı olan alanda top oynardık. Bu açıdan Kağıthane’nin her sokağında olduğu gibi bu alanda da çalışmalar bizim için çok önemli.

Hemen yanı başımızda da bir mahalle konağımızın daha inşası devam ediyor. Yine hemen sağ tarafımızda çok büyük bir çalışma devam ediyor. Buradaki çalışma ile Çağlayan, Vatan Caddesi’ne alternatif bir cadde oluşacak. 200 metreye yakın bir tünel ile Şeref Sokak, Levent Sokağı geçerek  Taşlık Sokağa çıkacağımız bir çalışma var. Bu çalışmayla Taşlık Sokağa da gidiş geliş yapacağız. Bu çalışma başladığından bu yana çok değerli komşularımızda bizlerle birlikte hızlı bir dönüşüm desteği içerisine girdiler.  Aşağı yukarı Taşlık Sokak eski yapılarının tamamı yeniledi. Bir bölgede güzel bir çalışma başlattığınızda o güzel çalışma bütün çevresini kuşatıyor. Bölgenin bütün çevresinin güzel bir şekilde dönüşmesine vesile oluyor.

Biz 2013 yılında 3 ayrı dönemde açılışlar ve yatırımlar programı başlattık. Mart ayında başladık. Üç ay önce açılışlar programımızın 2‘inci dönemini gerçekleştirdik. 3’üncü dönem olan bu günlerde de açılış ve temel atma törenlerimiz devam edecek. Yarın Mehmet Akif Mahallesi’nde bir çim sahanın temelini atacağız. 7 tane çim sahamız vardı. 8’inci sahamızın temelini atıyoruz. Biz göreve geldiğimiz 2004 yılına kadar 1 tane çim sahamız vardı. Bugün 8’inci çim sahamızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kılıç yatırımlara destek veren Kağıthanelilere teşekkür ederken bölgenin değer artışı ile ilgili de bilgi verdi. Başkan Kılıç Mahmutbey Metrosu’nun  2016 yılının sonlarına doğru hizmete gireceğini ve Çağlayan’dan metroya binen Kağıthanelilerin metro ile İstanbul’un her yerine ulaşabileceklerini söyledi.

33 adet gecekondunun dönüştürüldüğü proje 300 yüz metre uzunluğunda, 30 metre genişlediğinde olacak.

7 milyon yatırım bedeliyle gerçekleşecek Taşocağı Caddesi, Fevzi Çakmak Bağlantı Yolu temel atma töreni protokolün hep birlikte butona basmasıyla tamamlandı.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.