|   |   | 

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

Uzun yıllardır konuşulan ve son dönemde yapımı için harekete geçilen Çanakkale Köprüsü'nün detayları netleştikçe bölgede gayrimenkul açısından hangi alanların değerleneceği ve gelişeceği de ortaya çıkıyor. İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü Geniş Bir Alanı Etkiliyor

Yalnızca köprü inşasından ibaret olmayan ve Tekirdağ ile Balıkesir'i birbirine bağlayacak otoyol projesinin bir parçası olarak düşünülen Çanakkale 1915 Köprüsü, bu nedenle sadece yapılacağı alanı değil; genel olarak Avrupa Yakası'dan Güney Marmara'ya uzanan geniş bir alanı etkileyecek gibi görünüyor.

Tekirdağ ve İstanbul arasında yer alan Kınalı'dan başlayacak olan otoyol, sırası ile Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir yönünde ilerliyor. Son dönemdeki pek çok proje gibi "yap, işlet, devret" modeliyle inşa edilecek otoyolun toplam uzunluğu yaklaşık 325 km ve bitiş tarihi olarak 2023 yılı hedefleniyor.

Mevcut projenin başta Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir olmak üzere genel olarak Trakya ve Batı Akdeniz hattını etkileyeceği düşünülüyor. Köprü yapımı ile birlikte İstanbul Boğazı'na karşılık önemli bir alternatife dönüşecek olan Çanakkale Boğazı'nın çok daha hareketli bir hal alacağı kesin.

Çanakkale'de Sütlüce ve Şekerkaya Ön Planda

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün yapılacağı hat olan Gelibolu, Sütlüce ve Lapseki, Şekerkaya hattı Çanakkale sınırları içinde projeden en çok etkilenecek yerler arasında bulunuyor. Gelibolu'ya bağlı Sütlüce Köyü ve Lapseki'ye bağlı Şekerkaya Mevkisi, şimdilik gayrimenkul açısından değerli yerler sayılmasalar da proje hız kazandıkça bu 2 yerin de değerini katlayacağı tahmin ediliyor.

Köprü projesinin emlak fiyatlarında artışa sebep olacağı yerler geniş açıdan değerlendirildiğinde Gelibolu ve Lapseki ile birlikte Çan ve Yenice ilçeleri de bu anlamda dikkat çekiyor. Köprünün güney ayağını oluşturacak olan Lapseki'nin devamı niteliğindeki Çan ve Yenice ilçeleri hem köprü hem de köprünün ardından Balıkesir'in merkezine ilerleyen otoyoldan dolayı hareketlilik kazanacak yerler arasında bulunuyor.
Sınırları içinde bulundurduğu 18 Mart Üniversitesi ve Bozcaada, Gökçeada, Assos gibi turistik değeri yüksek alanlardan dolayı yaz, kış hareketli kalmayı başaran ve tüm yıl boyunca temposu düşmeyen Çanakkale, İzmir ile birlikte son dönemin en çok göç alan noktalarından biri. Artan konut ihtiyacı ile birlikte başta Kepez olmak üzere özellikle merkezde gayrimenkul projelerinin yoğun şekilde artış gösterdiği il, otoyol ve köprü projelerinin ardından daha da değerleneceğe benziyor. Milliyet

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu
  Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu

  TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bursa Şubesi Teminat Değerleme Departmanı Yöneticisi Miray Beğendi, yatırımlarını gayrimenkul alarak değerlendirecekler için gayrimenkul değerleme raporunun önemine dair görüşlerini paylaştı.

 • Park MOZAİK’te yaşam başladı!
  Park MOZAİK’te yaşam başladı!

  Ankara’nın TEPE ve MESA gücüyle fark yaratan konut projesi Park MOZAİK’te yaşam başladı. Başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgesi Yaşamkent’te yükselen Park MOZAİK’te teslimler geçtiğimiz Aralık ayında başladı.

 • ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu
  ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu

  Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan Sektör Raporu’nun mart ayı sonuçlarına göre, Türkiye inşaat malzemeleri sektöründe ihracat 2016 yılında yüzde 10,2 gerileyerek 15,2 milyar dolara indi.

 • Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor
  Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor

  Sinpaş Yapı tarafından konut satışında ilk kez gerçekleştirilen ‘Altınoran Çadır Günleri’ Ankaralılardan çok yoğun ilgi gördü. Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da başlatılan yüzde 30 indirimli çadır günleri, son stokları hızla bitiriyor.

 • Manisalı Engellilere Ev Müjdesi
  Manisalı Engellilere Ev Müjdesi

  Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, engelli ailelerine bir de müjde verdi, 5 bin 500 konutluk Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında onlara kontenjan ayıracaklarını duyurdu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.