|   |   | 

Çekmeköy'de yatırımların maliyeti 340 milyonu buldu!

Çekmeköy İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım ve Toplu Açılış Töreni'nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılan yatırımlar toplamının 60 Milyar TL'yi bulduğunu söyledi...

Çekmeköy'de yatırımların maliyeti 340 milyonu buldu!

Çekmeköy Kent Parkı'nda yapılan törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, AK Parti Milletvekili Oktay Saral, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Ortadoğu’da yaşanan olaylara değinerek, “Dünyanın birçok noktasında ve yakın coğrafyada yürekleri dağlayan hadiselere şahit oluyoruz. İnsanlık onuruna yakışmayan bu olayları kabullenmek mümkünü değil” diye konuştu.

“İnsan hayatını hiçe sayan bir takım gelişmelere birlikte tanıklık etmekteyiz” diyen Başkan Kadir Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “ 21. Yüzyıl dediğimizde modernleşmiş, gelişmiş ve küresel köy dediğimiz bir dünyada bütün insanların mutlu olacağı bir dünyayı konuşmamız gerekirdi. Maalesef her gün onlarca ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği hadiseleri öğrenmekte ve bunlara tanıklık etmekteyiz. Maalesef demokrasi ve insan hakları ayaklar altına alınmakta ve bunları görmekteyiz. Bir tarafta menfaatleri uğruna doğrulara sırtını dönenler var, diğer tarafta her şeyi göze alarak hakkı ve hakikati yüksek sesle haykıranlar var.”

Böyle bir ortamda Türkiye’nin en doğru yerde durduğunu kaydeden Başkan Topbaş, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da hassasiyetleri doğrultusunda, değerlerimizin bize verdikleriyle, insanı yüceltmek ve hizmet etmek anlayışıyla, dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun bir mazlum varsa orada olmayı ona el uzatmayı ve yanlışı haykırmayı kendimize prensip edindik” diye konuştu.

 “Sadece kendi ülkesinin geleceğini değil bütün dünyanın geleceğini düşünen liderlere ihtiyaç var. Mazlumun yanında olan bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var” diyen Başkan Topbaş, Hz. Mevlana'nın “Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz" sözünü hatırlattı. 
İstanbul'un dünyada her yönüyle hayranlıkla takip edildiğini ve hız kesmeden İstanbul’a her alanda yatırım yapmaya devam ettiklerini dile getiren Başkan Topbaş, “İstanbul'a yapılan yatırımlar toplamı 60 Milyar TL. Bugün de burada Çekmeköy Kent parkı ve Mecidiye Parkı, Mimar Sinan ve Köknar Cadedsi'nin düzenlemesinin açılışını yapıyoruz. Aynı zamanda Çekmeköy Alemdağ Sosyal ve Kültürel Tesisinin temeli atıldı. Bir de Çekmeköy'e modern nikah salonu yapıyoruz. Büyükşehir olarak Çekmeköy'e 10 yılda yaptığımız yatırımlar toplamı da  yaklaşık 340 Milyon TL” diye konuştu. 

Başkan Topbaş biten ve yapımı devam eden metro hatlarından da bahsederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımla ilgili yaptığı hizmetleri anlattı: “Siz görmüyorsunuz ama şu anda binlerce insan yeraltında bu tarafa gelmek için çalışıyor, karıncalar gibi. Paris'te 400 km, Tokyo'da 500 km, New York'ta 800 km metro hattı var. İstanbul'da bizim hesapladığımız 800 km'yi bulacak. New York seviyesine gelecek bir metro ağı. İçindeki aktarmalarla biletini alan Londra'ya mı ya da ister Çin'e mi gitmek istiyor, gidebilecek."

- Olimpiyatlara Hazırız – 

Eylül ayının ilk haftasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte Arjantin'de olacaklarını hatırlatan Başkan Topbaş, "İnşallah önümüzdeki Eylül ayının ilk haftasında, Arjantin’de sonuçlar açıklanacak. Ayın 5’inde ben buradan gideceğim. Sayın başbakanımız da Rusya’dan oraya geçecek ve buluşacağız. Biz hazırız. Hazırlıklarımız yaptık. Olimpiyat komitesi geldiğinde onlara verdiğimiz metro hatları, yani olimpiyatlarla ilgili ulaşım sistemleri esasında bizim programımızda olan sistemler. Olimpiyatlar bize verildiği takdirde ekstradan yatırımımız gerekmiyor. Mevcutları yapıyoruz. Var olanlar yetecek hale geliyor. Sadece Haydarpaşa’da açılış seremonisi yapmak için bir stat tapılacak belki. Onun dışında ciddi bir yatırım olmayacak. İnşallah İstanbul’a müjdeli bir haberle döneceğim. İstanbul Olimpiyatlara hazır" diye konuştu.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

 •  İstanbul’da günlük kiralık ev sahiplerine ceza yağdı
   İstanbul’da günlük kiralık ev sahiplerine ceza yağdı

  Özellikle terör örgütleri ve fuhuş çeteleri tarafından kullanılan günlük kiralık evlere yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri 39 ilçede uygulama yaptı. 2017’nin ilk çeyreğinde tespit edilen bin 210 günlük kiralık evin 550'si kapatıldı. Uygulamalarda emlakçı ve mülk sahiplerine 2 milyon 22 bin 501 lira para cezası verildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.