|   |   | 

Çengelköy 2015’in Yıldızı Olacak

Çengelköy sırtlarında, Selimoğlu Group ve Demirland’ın kurduğu ortaklık ile hayata geçirdikleri Çengelköy Park Evleri projesi adına konuşan Selimoğlu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, İstanbul’un tarihi ve coğrafyasıyla en bakir kalan bölgesi olan Çengelköy’ün ortaya koyduğu doğal yaşam alanı ve şehrin merkezine yakınlığı ile 2015 yılında talepte ilk sıralarda yer alacağını söyledi.

Çengelköy 2015’in Yıldızı Olacak

İstanbul’da hem merkezi konumda yer alan hem de doğal yaşam alanı sunan projelere yönelik talepte bir artış yaşandığına dikkat çeken Hızır SelimoğluSelimoğlu Group ile Demirland’ın kurduğu güçlü ortaklığın bir eseri olan Çengelköy Park Evleri’ni örnek olarak gösterdi. İstanbul’un trafik sorununun şehrin merkezi lokasyonlarının tercih edilmesinde en önemli etken olduğunu belirten Selimoğlu, “Talepte şehir merkezlerine yönelik eğilim, doğal yaşam alanına yönelik beklentiyi de beraberinde getiriyor. Dolayısıyla şehrin merkezinde yer alan konumu ve sunduğu doğal yaşam alanıyla, şehrin bakir kalan bölgelerinde yer alan projelere yönelik bir artış bekliyoruz. Demirland ile kurduğumuz güçlü ortaklık ile hayata geçirdiğimiz Çengelköy Park Evleri, ulaşım akslarına yakınlığı ve sunduğu mahalle kültürüyle buna en güzel örnek.” diye konuştu... Selimoğlu, 2015 yılına ilişkin beklentilerini ve Çengelköy Park Evleri’ne ilişkin detayları açıkladı…

Çengelköy Park Evleri’nde gelinen son durum hakkında bilgi verebilir misiniz?
Çengelköy’ün sırtlarından sunduğu Boğaz manzarasının yanı sıra; farklı peyzaj dokusu, göletleri, sosyal olanakları, ulaşım akslarına yakınlığı ile dikkat çeken Çengelköy Park Evleri’nde 73 adet daireden oluşan rezidans bölümünün yüzde 80’inin satışı tamamlandık. 65 bin metrekare alanda, sokakları, dükkânları ve hatta komşularıyla bir mahalle konseptini yaşatan Çengelköy Park Evleri’nin rezidans bölümünde 1+1, 2+1, 3+1, 2+1 dubleks, 3+1 dubleks, 4+1 dubleks ve ve 5+1 dubleks olmak üzere 7 farklı daire alternatifi sunuyoruz. Rezidans bölümü ile 2+1, 3+1 ve 5+1 dubleks’lerin satışları da hızla devam ediyor. 

Projemizin 2 bin metrekarelik alanı kaplayan “Çarşı” bölümünde ön talepler toplanmaya başladı. “Çarşı” bölümünün restoran, cafe, pastane, eczane, müzik ve kitap dükkanı, kuaför, kuru temizleme, seyahat acentesi olarak hizmet vermesini planlıyoruz. Bu bölümle birlikte projeden konut sahibi olanların tüm ihtiyaçlarına yanıt vereceğiz. “Çarşı” bölümü; geniş bir meydan ve onu çevreleyen dükkânlardan oluşuyor. Ocak 2016’da hizmet vermesini planladığımız “Çarşı” bölümünde kapalı alanlar ile açık ve ortak alanlar optimum düzeyde yer alıyor.

Projenizin öne çıkan özellikleri nelerdir? Hedef kitlesi kimlerdir?
İnşaat sektöründe 53 yıllık birikime sahip bir grup olarak, Demirland ortaklığı ile Çengelköy sırtlarında geleneksel ve modern Türk mimarisine uygun olarak hayata geçirdiğimiz projemiz, İstanbul Boğazı’na nazır sunduğu prestijin yanı sıra yaşattığı mahalle kültürü ile de Çengelköy’ün tarihiyle özdeşleşen farklı bir konsept yaratıyor. 2015’te yaşamın başlayacağı, farklı peyzaj dokusu, göletleri, sosyal olanakları, ulaşım akslarına yakınlığı ve 5 farklı konak mimarisi ile dikkat çeken projemiz,  konakların yanı sıra rezidans bölümü ile de toplam 216 konuttan oluşuyor. 

Merkezi ve gürültüden uzak bir atmosfere sahip olan projeden ev almak isteyenleri bir evden fazlası bekliyor. Sokakları, dükkânları hatta komşularıyla bir mahalle konseptine sahip olan projede, ihtiyaca yönelik her türlü konut tipi yer alıyor. 65 bin metrekare alanda rezidans, müstakil villa ve konak adı verilen dubleks daire olmak üzere 216 konuttan oluşan projenin rezidans bloğunda, 134 metrekare ile 440 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire alternatifleri yer alıyor. Proje, bu farklı konut tipi seçenekleriyle de yatırımcının beklentisini karşılayan bir çokseslilik yaratıyor. Dolayısıyla çoksesli bir hedef kitlesi bulunuyor. 

Çengelköy bölgesinin gelişimini değerlendirir misiniz?
Çengelköy, Boğazın kendine has konumunu hem tarihi hem de doğal yapısıyla koruyabilmiş, İstanbul’un en bakir arazilerinden biri. Ulaşım akslarına yakınlığı ile de şehrin merkezi konumunda yer alıyor. Dolayısıyla İstanbul’un tarihi ve doğasıyla özdeşleşen bir bölgede yaşamak isteyenler, aynı zamanda şehrin merkezinden de kopmamış oluyorlar. Konut alıcısı için projenin sunduğu doğal yaşam alanı ve şehrin merkezine yakınlığı öncelikli kriterler arasında yer alıyor. Tüm bağlantı yollarına yakın konumu, şehir merkezinde olma özelliği de talebi arttıran en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Bölge olarak, sosyal yasam alanlarına ve merkezi noktalara ulaşım kolaylığı kullanıcı için de yatırımcı için de çok önemli. Bu açıdan bakıldığında önümüzdeki dönemin yükselen değerleri arasında ilk sıralarda yer alacağını öngörüyoruz. 

Projenizi başarılı kılan unsurlar neler?
İnşaat sektöründe 53 yıllık bir tecrübeye sahip olan grup olarak gerçekleştirdiğimiz projeler ile yatırımcımıza kazanç sağlarken, kurduğumuz güçlü ortaklıklar aracılığıyla prestij sembolü projelere imza atıyoruz. Bu güne kadar, sektöre en son teknolojinin sunduğu en yüksek kalite ürünü olan prestijli projeler kazandırarak öncülük ettiğimize inanıyoruz. Grubumuzun bu güçlü yapısını güçlü ortaklıklar kurarak hayata geçirdiğimiz projeler aracılığıyla yatırımcılarla paylaşıyoruz.  Çengelköy sırtlarında Demirland ortaklığı ile hayata geçirdiğimiz Çengelköy Park Evleri, bu yönde ilerlediğimiz önemli bir proje olmanın yanı sıra, Boğaz’a tepeden bakan konumuyla İstanbul’un tarihini ve kültürünü yaşatan bir proje olması dolayısıyla bizim için ayrıcalıklı bir öneme sahip bulunuyor. Projemiz villa ve rezidanstan oluşan bir yaşam alanı olmanın ötesinde farklı ailelerin ihtiyaçlarına seslenen evleri, sokakları, dükkânları, komşuları ve sosyal donatılarıyla kendi içinde bir mahalle kültürü barındırıyor.

2015’te  talepte hangi lokasyonlar ilk sırada yer alır?
İstanbul’da trafik sorunu konut alıcısı için en önemli etken. Bu sorun alıcıyı merkezi lokasyonlara itiyor. Ancak hem merkezi lokasyonda hem de doğal bir yaşam alanında yaşamak isteyenler için seçenekler daralıyor. Bu beklentiyi en iyi karşılama özelliği bulunan lokasyon ise, Çengelköy. 2015 yılında yükselen bölgelerin içinde şehrin merkezine yakın konumu ve sunduğu soğal yaşam alanı ile, bu yöndeki beklentiyi karşılayan bölgenin Çengelköy olacağını düşünüyoruz.
 
Proje Künyesi
İsmi: ÇengelköyPark Evleri
Müteahhit/Geliştirici: Selimoğlu Group - Demirland
Arsa Sahibi: Dosso Dossi
Arsa Büyüklüğü: 65.000 m2
Toplam İnşaat Alanı: 45.000 m2
Ünite adedi: 216 konut; 11 mağaza
Proje Bedeli: 250.000.000 USD
Sosyal İmkanlar: 2 adet Rekreasyon merkezi; açık, kapalı havuzlar, hamam, sauna, şok duşları, çocuk klubü, tenis kortu, spor sahaları, yürüyüş yolları, gölet, şelaleler
Yönetim Hizmetleri: Site içi güvenlik, temizlik, peyzaj, concierge hizmetleri
Çarşı: Market, restoranlar, cafeler, kuaför, kuru temizleme, banka, büfe, vs.

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül
  Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül

  “TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne bu yıl, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “Genç Keşif Programı, Pusula” layık görüldü.

 • Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu
  Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu

  Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, DKY İnşaat'ın sponsorluğunda düzenlenen yemekte iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi.

 • Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek
  Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek

  Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni ve farklı tasarımlarla adından sıkça söz ettiren Nef, gayrimenkul geliştirmek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güç birliğine gitti.

 • Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı
  Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı

  Validebağ’daki lüks konut projesini yoğun talep nedeniyle çadırda satışa çıkaran Dap Yapı, ‘büyük indirim’ kampanyasını başlattı. Şirket, toplam 321 ünitede % 25 indirim yapacak.

 • Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!
  Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!

  65 ülkenin üyesi olduğu dev banka Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye’de Nef ile ortak olarak gayrimenkul sektörüne girdi. 120 milyon dolar sermaye koyan iki ortak orta sınıfa yönelik 6 konut projesi ve 7 öğrenci yurdu inşa edecek.

 • Gayrimenkul 20 Yıl Daha Kazandırır!
  Gayrimenkul 20 Yıl Daha Kazandırır!

  Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Türkiye'nin dinamiklerine bakılırsa gayrimenkul 20 yıl daha kazandırır." dedi. Gayrimenkul sertifikası çıkarmayı düşündüklerini de ekledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.