|   |   | 

Demir İnşaat 2 Projeyle Dubai'de

Uluslararası fuara, uluslararası proje Demir İnşaat Dubai’ye Demir Romance ve Demir La Vida’yla gidiyor...

Demir İnşaat 2 Projeyle Dubai'de

Birçok kıtayı buluşturan fuarda Avrupa, Asya-Pasifik, Kuzey ve Güneydoğu Afrika’dan inşaat firmalarının projeleri boy gösterecek. 20 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Türkiye, Brezilya, Filipinler, Tayland, Fas, Kıbrıs, Mısır ve Kanada gibi farklı kültürlere sahip ülkelerin projeleri ziyaretçilerle buluşacak.
 
Türkiye’den sınırlı sayıda fuara katılan firmalar arasında Demir İnşaat başı çekiyor. 30 yıllık bilgi ve birikimiyle fuara katılacaklarını kaydeden Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Dubai’de gerçekleştirilecek fuar ile ilgili hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Hamit Demir, “Bugün baktığımızda proje geliştirdiğimiz Beylikdüzü bölgesinin en eski ve en köklü firmalarından biri olduğumuzu söyleyebiliriz. Geride bıraktığımız 30 yılda İstanbul’a birbirinden prestijli ve nitelikli projeler kazandırdık. Bir önceki projemizin de üzerine katarak, yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.
‘Arap Baharı’yla birlikte gayrimenkul sektöründe ‘ılık’ bir rüzgar estiğini kaydeden Hamit Demir, geçtiğimiz yıl mütekabiliyet yasasının yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye’den yabancı yatırımcıların konut alımının önünün açıldığını söyledi. Demir “Türkiye’deki birçok projeden yatırım ve oturum amaçlı daire alan yabancı yatırımcıların sayısı ise her geçen gün artıyor. Bu da ülkemizin ne kadar güvenilir bir yatırım ülkesi olduğunu gözler önüne seriyor. Öte yandan inşasına ve satışına devam ettiğimiz Demir Romance, yabancı yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor.  Lokasyonu, prestiji, fiyatı ve ulaşım kolaylığı açısından baktığımızda diğer projelerden ayrılıyor” dedi. 
 
CNR Emlak Fuarı’nda 12 Milyonluk Satış
 
Dünya’daki birçok fuarı takip ettiklerini ve Demir İnşaat olarak Türkiye’yi uluslararası fuarlarda temsil ettiklerini kaydeden Hamit Demir, şirket olarak gayrimenkul fuarlarını tanıtım ve pazarlama potansiyeli açısından önemsediklerini açıkladı. Demir “İmkânlar elverdikçe hepsine katılmaya çalışıyoruz. Yakın geçmişte İstanbul’da gerçekleşen CNR Emlak Fuarı’nı yaklaşık 12 Milyon TL’lik bir satış rakamıyla geride bıraktık. Dubai Fuarı’ndan da oldukça umutluyum” şeklinde konuştu.
 
Artan döviz kurları, demir, çelik ve betona gelen zamlara inat satışlara zamsız fiyatlarla devam ettiklerinin altını çizen Hamit Demir, 2014 yılına fiyat listelerini sabitlediklerini dile getirdi. Hamit Demir, “2014 yılının başında döviz fiyatlarındaki artışın etkisiyle inşaat ve yapı malzemeleri de zamlandı. Demir fiyatına yaklaşık yüzde 10 ve beton fiyatına ise yüzde 20’ye yakın zam geldi. Biz Demir İnşaat olarak konut alıcısını olumsuz etkileyen sözkonusu zam ve faiz artışlarını müşterilere yansıtmayarak kendi bünyemizde tolere ediyor, fiyatlarımıza yansıtmıyoruz” dedi.
 
Demir La Vida İlk Kez Sıcak Satışta
 
Fuar ve projelerle ilgili bilgiler veren Demir İnşaat Uluslararası İş ve Satış Geliştirme Direktörü Ant Gökçek, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’nda, daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi ülkemizi temsil edeceklerini, fuara birbirinden prestijli projelerle katılacaklarını söyledi. Gökçek “Bunlardan ilki Beylikdüzü’nün merkezinde konumlandırdığımız Demir Romance projesi. 235 milyon TL’lik yatırımıyla tüm hızıyla yükselmeye devam ediyor. Akıllı ev teknolojisiyle hayatı kolaylaştıran Demir Romance’ta toplam 7 blok üzerinde 776 konut, 60 ticari alan ve 28 villa yer alıyor. Projeyi Kasım 2015’te teslim edeceğiz. Büyükçekmece’de konumlandırdığımız Demir La Vida projemizin ise ilk kez sıcak satışını yapacağız. 446 adet daire ve 39 ticari birimden oluşan Demir La Vida’da, smart home, akıllı ev sistemi, seyir terası, tüm katlardan hakim olunan göl ve deniz manzarası, yüzme havuzları gibi donatılar yer alacak” dedi. Lansman öncesi ön talep topladıklarını dile getiren Gökçek, projeye yaklaşık yüzde 80 ön talep geldiğini ifade etti.
 
Avrupa’nın En Büyük Havaalanına Komşu 
 
Ant Gökçek, her yanından deniz ve göle manzarası olan La Vida projesinin coğrafi lokasyon bakımından bazı ayrıcalıkları bulunduğuna da işaret etti. 
 
Gökçek “Büyükçekmece’de konumlanan proje, aynı zamanda İstanbul’un çehresini değiştirecek bir büyük yatırıma da komşu. 150 milyon kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük havaalanı, dünyanın da en büyük havaalanları arasında yer alacak İstanbul’un yeni havaalanına 2016 yılında ilk iniş ve kalkış yapılabilecek.  La Vida sakinleri, havaalanına yakın bölgede konumlanan her projede olduğu gibi burada da lokasyon avantajından kaynaklanan gayrimenkul primine sahip olmanın yanı sıra, ulaşım kolaylığı gibi imkanları da elde edecekler” dedi.
 
Gökçek, ayrıca Büyükçekmece Gölü’nün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından deniz uçaklarının iniş yapabilecekleri alanlar arasında yer aldığını da hatırlattı.
 
 En Çok Kazandıran Yatırım Bölgesi Beylikdüzü
 
Demir Romance projesinin konumlandığı Beylikdüzü bölgesi, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan E5 karayolu üzerine inşa edildiği için ulaşım açısından önemli bir noktada bulunmasının yanı sıra, Metrobüs ve metro hatlarıyla da şehrin merkeziyle ulaşımı rahat gerçekleştirilmektedir. Planlı ve organize yaşam alanlarıyla şehrin modern yüzünü yansıtan Beylikdüzü bölgesi, son 5 yılda gayrimenkulde yatırımcısına en çok kazandıran yerler arasına girmiştir.  Bölge özellikle Metrobüs’ün hayata geçtiği 2 yılda yüzde 100’e yakın prim yapmıştır. 
 
24 saat aktif yaşayan Beylikdüzü bölgesi aynı zamanda pek çok organize perakende yatırımcısının da hedefi halindedir. Çevresindeki, Kıraç, Hadımköy, Yakuplu, Haramidere’de faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ile bölge en iyi iş alanına kavuşmuş olan Beylikdüzü, temiz havası, kişi başına düşen Avrupa standartlarındaki yeşil alan miktarıyla mutlu yaşamın da adresi olarak gösterilmektedir.
 
Yurtdışının En Önemli Fuarlarından Biri Dubai
 
 Sadece Körfez bölgesi değil, yakın coğrafyadaki tüm yatırımcılara ulaşmak konusunda uluslar arası alanda etkili platformların başında gelen 10. Dubai International Property Show(IPS), sadece gayrimenkul sektörü değil, birçok yan sektöre de ev sahipliği yapacak. 
 
Dünyadaki 3 önemli fuardan biri olarak gösterilen Dubai Fuarı, inşaat sektörüne değer katan sektör oyuncularının, uluslar arası alanda etkili potansiyel yatırımcılar ile buluşmasında önemli bir rol üstleniyor. IPS 2014’e gayrimenkul geliştirme ve yönetim şirketleri, akıllı binalar, konut projeleri, plaza ve ofis projeleri, alışveriş merkezleri, oteller, devremülk projeler, finans şirketleri, bankalar, yatırım şirketleri, ekonomi bakanlığı, bayındırlık bakanlığı, emlak şirketleri, mimarlık ve tasarım şirketleri, mühendislik ve danışmanlık şirketleri de katılıyor.
 
Dünyadan 80 ülkenin yatırımcısının katılacağı IPS 2014 fuarını bu yıl 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dubai’de 8-10 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarı bu yıl, mimarlar & tasarımcılar, ticari gayrimenkul yatırımcıları, müteahhitler, danışman mühendisler, finans kurumları, sermaye yöneticileri bireysel yatırımcılar, endüstriyel gayrimenkul şirketleri, yatırım ajansları pazarlama uzmanları, proje müdürleri, emlak danışmanları ve gayrimenkul geliştiriciler, emlak ofisleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları, konut yatırım ajansları, gayrimenkul kuruluşları şehir planlayıcılarının ziyaret etmesi hedefleniyor.Milliyet

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • 'Yurtdışında Lobi Yapmalıyız'
  'Yurtdışında Lobi Yapmalıyız'

  Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ‘Gayrimenkul: Büyümenin Yeni Yönü’ başlıklı oturumda konuşma yapan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Ülkemizi tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle daha çok tanıtmalıyız” dedi.

 • Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül
  Rönesans’ın Pusula'sına TİSK’ten Özel Ödül

  “TİSK 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında verilen GAN (Küresel Çıraklık Ağı) Türkiye Özel Ödülü’ne bu yıl, Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans Holding bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “Genç Keşif Programı, Pusula” layık görüldü.

 • Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu
  Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu

  Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, DKY İnşaat'ın sponsorluğunda düzenlenen yemekte iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi.

 • Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek
  Nef, EBRD ile ortak gayrimenkul geliştirecek

  Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni ve farklı tasarımlarla adından sıkça söz ettiren Nef, gayrimenkul geliştirmek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile güç birliğine gitti.

 • Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı
  Dap Yapı Yüzde 25 Çadır İndirimi Yaptı

  Validebağ’daki lüks konut projesini yoğun talep nedeniyle çadırda satışa çıkaran Dap Yapı, ‘büyük indirim’ kampanyasını başlattı. Şirket, toplam 321 ünitede % 25 indirim yapacak.

 • Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!
  Dev Banka Yurt’a Geldi, Ev’e Girdi!

  65 ülkenin üyesi olduğu dev banka Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye’de Nef ile ortak olarak gayrimenkul sektörüne girdi. 120 milyon dolar sermaye koyan iki ortak orta sınıfa yönelik 6 konut projesi ve 7 öğrenci yurdu inşa edecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.