|   |   | 

Demir İnşaat, 3 günde 10 Konut sattı!

Demir İnşaat, Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’nda 3 günde 10 Konut sattı!

Demir İnşaat, 3 günde 10 Konut sattı!

Demir Romance ve Demir La Vida projeleriyle, 30 Mart - 01 Nisan tarihleri arasında Türkiye organiazsyonun İnrema’nın yaptığı bölgenin en büyük emlak buluşmalarından biri olarak kabul edilen Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’na (IPS - Dubai International Property Show) katılan Demir İnşaat, 3 günde 10 konut sattı ve Ortadoğulu seçkin yatırımcılarla bir araya gelerek önümüzdeki sürece yönelik planlamalarını yaptı. 

Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanı Sultan bin Said al-Mansur, fuarın açılışının ardından Demir İnşaat standını da ziyaret ederek Demir Romance ve Demir La Vida Projeleri hakkında detaylı bilgiler aldı. 

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir: “Dubai fuarında yaptığımız tanıtımın meyvelerini İstanbul’da almaya devam edeceğiz. Yatırımcı görüşmeleri bundan sonra İstanbul’da devam edecek. Davetlimiz olarak buraya gelen yatırımcılarla yapacağımız görüşmeler sonrasında yeni yabancı yatırımların da önünü açacağız. Fuarda kurduğumuz sıcak bağlantılar, önümüzdeki dönemde bize ve ülkemize satış olarak yansıyacaktır.” 

Gayrimenkul sektöründeki hızlı ve nitelikli büyümesi ile dünya çapında göz kamaştıran bir ülke olan Türkiye, yabancı yatırımcıların en çok ilgi duydukları ülkeler listesinde başı çekiyor. Türkiye’de son yıllarda üretilen gayrimenkul projelerinde hızlı bir gelişim yaşanırken yabancı yatırımcılar da proje konusunda oldukça seçici. Yabancı yatırımcıya satışın artması ile birlikte Türkiye’ye 4 milyar dolarlar seviyesinde döviz getiren gayrimenkul sektörü bu rakamı katıldığı uluslararası fuarlarla daha da yukarı taşıyor. 

60’ın üzerinde ülkeden 20 binin üzerinde yatırımcıya ev sahipliği yapan fuarda yabancı yatırımcıların büyük ilgisi ile karşılanan inşaat sektörünün önde gelen markası Demir İnşaat büyümesini yurtdışında yabancı yatırımcılara yaptığı satışlarla sürdürüyor. 30 Mart - 01 Nisan tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’na Demir Romance ve Demir La Vida projeleriyle katılan Demir İnşaat, fuarda yabancı yatırımcılarla yoğun görüşmeler yaparken üç günde  10 konut satma başarısını elde etti. 

Varlıklı ve seçkin ailelerin Türkiye ilgisinin arttığına tanık oluyoruz.

Dünyanın önde gelen yatırımcılarının takip ettiği Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’nda Türkiye’yi başarıyla temsil ettiklerini ifade eden Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’na Demir Romance ve Demir La Vida projelerimizle katıldık. Orada ülkemizi ve şirketimizi başarıyla temsil edip üç günde 10 konut satma başarısını yakaladık. Artık Ortadoğulu yatırımcı profilinde bir değişim de gözlüyoruz. Daha varlıklı ve seçkin aileler projelerimize ilgi gösteriyor. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanı Sultan bin Said al-Mansur’un da standımızı ziyaret ederek projelerimiz hakkında bilgi alması, Ortadoğulu yatırımcının gözündeki değerimizi de ortaya çıkarmıştır. İnanıyorum ki, Dubai fuarında yaptığımız tanıtımın meyvelerini İstanbul’da almaya devam edeceğiz. Yatırımcı görüşmeleri bundan sonra İstanbul’da devam edecek. Davetlimiz olarak buraya gelen yatırımcılarla yapacağımız görüşmeler sonrasında yeni yatırımların da önü açılmış olacak.” 

Dünyanın 60 ülkesinden önde gelen yatırımcıların katılımıyla düzenlenen fuarda Demir İnşaat standının yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini çektiğine dikkat çeken Hamit Demir, fuarda kurdukları sıcak bağlantıların önümüzdeki dönemde de kendilerine ve Türkiye’ye satış olarak yansıyacağını vurguladı. 

Gayrimankulde 10 milyar dolar yabancı yatırım hayal değil!

Türkiye’nin yabancıya satış rakamlarının 10 milyar dolarlar seviyesinin üzerine taşınmasının yurtdışı tanıtım çalışmaları ve dolayısıyla fuarlara katılımla mümkün olabileceğine işaret eden Hamit Demir, şunları söyledi:

“Türkiye gayrimenkul konusunda yakaladığı büyümeyi yabancıya satış ile daha da ileri taşıyabilir. Mütekabiliyet Yasası ile birlikte yabancıya gayrimenkul satışının önü açıldı. Ortadoğu, Körfez ülkeleri, Rusya, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere Japonya’dan Uzakdoğu’ya kadar dünyanın birçok ülkesinden yatırımcı alır hale geldik. 2004 yılında 1.3 milyar dolar olan yabancıya satış rakamı, Mütekabiliyet Yasası’nın verdiği rüzgarla geçtiğimiz yıl 4 milyar dolar sınırını aştı. Merkez Bankası’nın gösterdiği bu veriler, daha gidilecek çok yolumuzun olduğunu ortaya koyuyor. Bu yıl sonunda yabancıya satış rakamını 10 milyar dolarlar seviyesine sektör olarak ulaştırabiliriz. Bu rakam Türkiye için hayal değil! Fakat, sektörün bu hedef doğrultusunda desteklenmesi de ayrı bir gerçek olarak önümüzde duruyor.” 

20 bin ziyaretçi katıldı

30 Mart – 01 Nisan tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Dubai Uluslararası Emlak Fuarı, Ortadoğu, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesinden inşaat şirketlerini, bireysel yatırımcıları ve sektöre yön veren kuruluşları bir araya getirirken bu yıl  20 bin ziyaretçi fuara katıldı. Dubai Emlak Düzenleme Kurumu (RERA) himayesinde gerçekleşen ve dünyanın her yerinden, üst düzey katılımcıların izlediği Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’nda (IPS), uluslararası alanda en yüksek katılımı Türkiye gerçekleştirdi. 

Emlak Haberleri

Demir Romance Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl
  Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü, 2017 yılı Ocak-Mart, yapı izin istatistiklerini açıkladı. Ağrı daire sayısı en az olan il olarak belirlendi.

 • Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi
  Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi

  Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut, her yıl yurtdışında gerçekleştirdiği ‘Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması’nı bu yıl Türkiye’ye taşıdı.

 • Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli
  Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli

  Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yapılarda yangın güvenliğine dikkat çekiyor.

 • 262 Towers Satışa Çıktı!
  262 Towers Satışa Çıktı!

  Bambau GMYO’nun hayata geçirdiği konut, ofis, ve rezidans bloklarından oluşan 262 Towers lanse edildi. Yatırımcısına prim garantisi veren 262 Towers tamamlandığında Kocaeli’ne 500 milyon TL değer katacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.