|   |   | 

Doğtaş İlkbahar Yaz Koleksiyonu’na Özlem Süer Dokunuşu

Doğtaş, 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu için ünlü modacı Özlem Süer’le biraraya geldi.

Doğtaş İlkbahar Yaz Koleksiyonu’na Özlem Süer Dokunuşu

Doğtaş’ın İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nda yer alan Nora, Marsala, Casablanca ve Yeni Exclusive serileri için tasarlanan özel kırlentler Özlem Süer imzası taşıyor. Serilerin hikâyelerini tamamlayan tasarımlar ortaya koyan Özlem Süer ile Doğtaş’ın iş birliği mobilyada moda esintisi yaşatacak.

Tasarımlarıyla Türk mobilya sektörüne öncülük eden Doğtaş, moda dünyasının önde gelen ismi Özlem Süer’le özel bir projeye imza attı. Özlem Süer, Doğtaş’ın 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nda yer alan Nora, Marsala, Casablanca ve Yeni Exclusive isimli 4 ayrı serisi için 4 ayrı kırlent tasarımına imza attı.

Doğtaş’ın, İstanbul Mobilya Fuarı Tasarım Yarışması’nda 3 ödül birden alan 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu'nun lansmanı, Özlem Süer House’de gerçekleşti. Tasarım, dekorasyon, moda dünyası ve cemiyet yaşamından birçok ünlü ismin katıldığı davette; Doğtaş’ın 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu ve bu koleksiyon içinde yer alan Nora, Marsala, Casablanca ve Yeni Exclusive Serileri’ne Özlem Süer tarafından özel olarak tasarlanan kırlentler tanıtıldı.

Dört seri, dört hikâye, dört tasarım, dört dörtlük dokunuş...

Nora Serisi’ni tamamlayan kırlent tasarımında doğallıktan ve ahşabın sıcaklığından ilham alan Özlem Süer, tasarladığı kırlentte doğaya uyum sağlayan soft yeşil tonlarını öne çıkarıyor. İspanyol kadınının tutkulu rengini vurgulayan Marsala Serisi için Victorian desenleri geometrik biçimde betimleyen Süer; temanın modern ve şık hakimiyetini ortaya koyuyor. Casablanca Serisi için hazırladığı tasarımda, şehri anlatan renklerin yanında organik formlardan oluşan kapı motiflerinden ilham alan Özlem Süer, gelenekselden moderne dönüşün heyecanını yaşatıyor. Süer, Doğtaş uzmanlığını ve tecrübesini yansıtan Yeni Exclusive Serisi için tasarladığı kırlentte ise ceviz ağaçlarının geometrik ve baskın biçimlerini daha detaycı ve minimal çizgilerle ortaya koyarak adeta dokuma kumaş etkisi veriyor.

Özlem Süer'in dokunuşu ürünlerimizin hikâyesini güçlendirdi

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Doğtaş Kelebek CEO’su Hulusi Acar,“Müşterilerini işin merkezine alan ve onların ihtiyaç ve beklentilerine uygun çözümler geliştiren bir şirketiz. Bu yaklaşımla yaptığımız yatırımlar, öncü çalışmalarımız, özel tasarım ürünlerimiz ve perakende anlayışımızla mobilya sektöründe her zaman fark yaratacak işler yapmak istiyoruz. Yurtiçi ve yurtdışında yer alan 200’e yakın Doğtaş mağazamızda, yaşam alanlarına değer katacak ürünler sunmak için çalışıyoruz. Türkiye mobilya sektöründe bir ilk olan Ar-Ge ve tasarım merkezimizde yer alan ekibimiz, dünya trendlerini yakından takip edip Doğtaş müşterisine uygun özgün mobilya tasarımları ortaya çıkarıyor. Doğtaş 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonumuzla, Ocak ayındaki İSMOB Fuarı Tasarım Yarışması'nda 3 önemli ödül aldık. Bu yeni koleksiyonumuza, işbirliği yaptığımız değerli moda tasarımcısı Özlem Süer’in imzasını taşıyan kırlent tasarımları da güzel bir dokunuş oldu. Koleksiyonlarını, Paris'te, Milano'da, New York'ta sergileyen Özlem Süer'le yolumuzun kesişmesi bir rastlantı değil. Tasarım ekibimizin titiz ve özenli çalışmaları sonucu ortaya çıkan her serimizin özgün bir hikayesi var. Özlem Süer, bu hikâyelerden yola çıkarak birbirinden güzel dört ayrı kırlent tasarımıyla hikâyelerimizi güçlendirdi." dedi.

Dünya trendlerini Doğtaş tasarımlarıyla evlere yansıtıyoruz

Mobilya ve modanın, tasarımlarıyla birbirini tamamlayan, birbirini daha değerli kılan sektörler olduğunu ifade eden Doğtaş Pazarlama Direktörü Elif Göktaş: "Doğtaş olarak tasarımcılarımızla birlikte her sezonun tasarım trendlerini, dünyayla paralel takvimlerle yakından takip ediyor ve bu trendlerin Doğtaş müşterilerinin evlerine yansımalarına aracı olmak için çalışıyoruz. Her biri birbirinden iddialı ve farklı zevklere hitap eden İlkbahar Yaz koleksiyonumuzu sunmanın mutluluğunu yaşarken, bu mutluluğu kendi alanında öncü bir moda tasarımcısı olan Özlem Süer'in dokunuşu ile çok daha farklı bir noktaya taşımak istedik. Kendisiyle birlikte çalışarak, dört yeni Doğtaş serimize Özlem Süer'in yaratıcı tarzını ekledik. Gerçekleştirdiğimiz bu keyifli işbirliğinden çok mutluyuz." dedi.

Doğtaş'ın tasarımları mobilya ve modayı bir araya getirdi

Doğtaş’ın 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu için kırlent tasarlayan ve lansmanın ev sahipliğini üstlenen ünlü modacı Özlem Süer, “Doğtaş’ın yeni koleksiyonu işçilik ve zarafeti yansıtan tasarımlarıyla oldukça dikkat çekici. Her birinin duruşu ve konstrüksiyonu adeta bir sanat eseri gibi. Dört seri de evrensel bir bakış açısıyla yorumlanmış. Her serinin temasındaki içerik, uyandırdığı duygular ve hâkim olduğu trendlerle başarılı şekilde harmanlanmış. Modayı ve mobilyayı bir araya getiren tasarım olgusunun Doğtaş 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nda derinlemesine hissedildiği görülüyor. Doğtaş’ın 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nda beraber çalışmak bizi çok heyecanlandırdı. Bir moda tasarımcısı olarak, modayı ve trendleri dekorasyona uyarlayan Doğtaş ile çalışmaktan mutluluk duydum.” dedi.

Dekorasyon Haberleri

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Dar Alanda Küçük Depolama Çözümleri
  Dar Alanda Küçük Depolama Çözümleri

  Kentlerde süren modern yaşam, pratik ve oldukça küçük alanlarda barınmayı gerektiriyor. Yüksek barınma giderleri ve genellikle de lokasyon nedeniyle terci edilen küçük evlerinizde pratik depolama çözümlerini nasıl üreteceksiniz?

 • Beyaz Eşya Satışı Uçtu!
  Beyaz Eşya Satışı Uçtu!

  Ocak ayında 481 bin civarında seyreden beyaz eşya satışları, şubat başında Bakanlar Kurulu kararı ile beyaz eşya ve küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) sıfıra çekilmesinin ardından tırmanışa geçti. ÖTV indirimi ile beyaz eşya satışları şubatta 600 bine, martta 734 bine yükseldi.

 • GROHE Red, Tek Dokunuşla Anında Kaynar Su Sağlıyor
  GROHE Red, Tek Dokunuşla Anında Kaynar Su Sağlıyor

  Ebeveynlere gönül rahatlığı sağlayan elektronik çocuk kilidine sahip GROHE Red, mükemmel yalıtım ve ‘tatil’ modu ile enerji maliyetlerini düşürüyor, ihtiyacın üzerinde doldurulan su ısıtıcılarının yol açtığı su israfına son veriyor.

 • Rational Mutfak İle Gizli Köşeler Fark Yaratıyor
  Rational Mutfak İle Gizli Köşeler Fark Yaratıyor

  Ayrıcalıklı yaşam tarzı konsepti ile hizmet veren ve dünyaca ünlü mutfak markalarını tek çatı altında toplayan AYT Home, Rational’in modern yaşamın hızına uyum sağlayan pratik dizayna sahip tasarım harikası ödüllü mutfakları ile farkını hissettiriyor.

 • Bahçelerde Şıklık ve Rahatlık Rüzgarı
  Bahçelerde Şıklık ve Rahatlık Rüzgarı

  Bahçe tutkunlarına fonksiyonellik, kalite ve estetiklik vaadeden L’unica, şıklığın rahatlıkla buluştuğu Lucca Oturma Grubu ile bahçelerde geçirilen keyifli anların konforunu artırıyor.

 • Loft Dekorasyonun Yol Haritası
  Loft Dekorasyonun Yol Haritası

  Son yıllarda özellikle metropollerde yaygınlaşan ve dinamik bir hayat tarzı olanlar tarafından tercih edilen Loft dekorasyonun yol haritasını sizin için çıkardık.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.