|   |   | 

Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. 45 milyon liraya mal olacak Eskişehir'in ilk çevreci projesi Drusilya Evleri'nin patronu Orhan Aydın "Bölgedeki çıtayı yükselttik" dedi...

 Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. Bugüne kadar Eskişehir'de birçok konuta imza atan şirket, 45 milyon TL yatırımla bölgenin ilk çevreci projesini hayata geçirecek. Site içerisinde bulunan güneş panelleri, sosyal alanların elektriğini karşılayacak. AYD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölgede ilk defa uygulanan bu sistem sayesinde daire sahiplerinin ciddi oranda tasarruf yapacaklarını kaydetti. Aydın, "Eskişehir'de bu özelliklerde başka proje yok. Kullandığımız donatılar, daire içi özellikler İstanbul'daki projelerde bile yok. Bu projeyi yapmamız bölgedeki çıtayı yükseltti. Diğer firmalara örnek teskil ettik. Bu bölge artık 'Drusilya' olarak anılıyor" diye konuştu. 

İLK DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Söğütönü'nde daha önce tuğla fabrikası olan 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Drusilya Evleri, aynı zamanda Eskişehir'in ilk dönüşüm projesi olma özelliği de taşıyor. 16 bin 800 metrekare yeşil alan içerisine konumlandırılmış Drusilya Evleri'nde toplam 222 daire bulunuyor. 3+1 ve 4+1'lerden oluşan konutların fiyatları 330 bin ila 600 bin TL arasında değişiyor. 3+1 dairelerin büyüklükleri 140 metrekare, 4+1 dairelerin büyüklükleri ise 230 metrekare olarak tasarlandı. 

MAHREMİYET ÖN PLANDA 

Yüzde 35'i satılan projede daire teslimlerinin Aralık 2014'te gerçekleştirilmesi planlanıyor. AYD Yapı, kişisel mahremiyeti ön plana çıkararak, aile bireylerinin tüm zevklerine hitap edebilecek sosyal imkanlar sunuyor. Proje kapsamında bay ve bayan için ayrı kapalı yüzme havuzları, fitness salonu ve saunalar gibi sosyal alanlar bulunuyor. 

ÇEŞMEDEN SU İÇİLEBİLİYOR

Projenin bir diğer önemli özelliği de yüzde 75'inin yeşil alandan oluşması. 16 bin 800 metrekarelik yeşil alan içerisinde bulunan evler, aynı zamanda çevreyle de dost. Bahçe aydınlatmasından kapalı ve açık tüm sosyal mekanların ısıtmasının güneş enerjisiyle sağlandığı projeden çeşmeden su içilebiliyor. Çünkü projede yer alan 222 daire için arıtma suyu makinesi bulunuyor.
KİŞİYE ÖZEL MUTFAK SEÇİMİÖrnek dairenin tüm iç dekorasyonunun İstikbal firması tarafından yapıldığını söyleyen Orhan Aydın, teslimde mutfakların kişiye özel tasarlanacağının altını çizdi. Birçok projede ankastre ürünlerin verildiğini söyleyen Aydın, "Biz mikrodalgafırın, ocak, davlumbaz, fırın ve çöp öğütücü de veriyoruz. Ayrıca her daire için 6 bin euroya merkezi süpürge sistemi de kuruldu. Artık evler içinde süpürge gezdirilmeyecek" diye konuştu.
FİYATLAR 100 TL'DEN 400 TL'YE ÇIKTIİstanbul-Eskişehir hızlı tren projesiyle ulaşımın 1.5 saate ineceğini söyleyen Orhan Aydın, "Eskişehir, İstanbul'un bir ilçesi gibi olacak. Bölgenin değeri artacak" dedi. Aydın, "Bölgede arazi metrekare fiyatları 100 TL 'den 400 TL 'ye çıktı. Bir yıl içinde bizim tabelamız bu hale getirdi. Proje tamamlandığında etrafta boş arazi kalmayacak, binlerce konut yapılacak" dedi.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!
  Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak yüksek katlı binalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirti. Başkan Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu 'az serbest', 'yükselti serbest' mantığını artık geride bırakıyoruz." dedi.

 • Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 
  Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 

  Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Expo Center’de 7’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 3 gün açık kalacak fuarda, belediyeler ürettiği ürünlerini hem sergileyecek, hem de yurt dışına pazarlama imkanı bulacak.

 • Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!
  Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!

  İstanbul’da en kolay ev sahibi olunacak bölge olarak bilinen Esenyurt gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor. Bölgede daire kiralamak yerine vatandaş satın almayı tercih ediyor.

 • Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.

 • Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?
  Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?

  Evinizin ya da işyerinizin herhangi bir bölümünü ya da tamamını yenilemek üzere bir ofisle ya da ekiple anlaştınız. Peki mağdur olmamak için tadilat sözleşmesinde hangi maddelerin bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.