|   |   | 

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor. Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirvede Söke'de yer alıyor. Zirve, 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de gerçekleşecek..

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!

Avrupa Birliği Baş Müzakerecisi Egemen Bağış, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Davut Kavranoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya 'nın da katılacağı Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde Söke; davetli Adana ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile Beyoğlu, Bağcılar, Beykoz, Ümraniye, Fatih, Nilüfer gibi metropol kentlerin arasında yer alacak. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) ve Akıllı Ova Projeleri ile iki kez Türkiye'nin E-TR oskarını bir kez Cumhurbaşkanlığı, bir kez de TBMM makamlarından alan Söke Belediye Başkanı ve Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi konuşmacı olarak yer alacak.

WICS 2013'ün 25 oturumunda Türkiye ve dünyanın akıllı şehirler gündemi tartışılacak EurAsia Strategies tarafından ikincisi düzenlenecek olan WICS Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde iki gün boyunca toplam 25 oturum düzenlenecek. Oturumlara katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye'deki akıllı şehirler gündemini, sunacakları bildiriler eşliğinde tartışacak.

WICS 2013 (World Intelligent Cities Summit -Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de 100'ün üzerinde konuşmacının katılımı ile gerçekleştirilecek. Bu üst düzey zirvenin programında bu sene enerji, inşaat, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji (rüzgar, güneş, biyoyakıtlar), atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, ICT, turizm ve sağlık alanları uluslararası konuşmacıların da katılımıyla özel oturumlarla detaylı bir şekilde ele alınacak.

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde konuşulacak konular: Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirve 25 oturumdan oluşacak. WICS 2013'de yer alacak önemli oturum başlıklarından bazıları şöyle: Liderler Paneli: 21. Yüzyıl'ın Akıllı Şehirleri, Akıllı Şehirlere Dönüşümde Global Stratejiler, Enerji ve Kaynaklar: Rüzgar, Güneş, Biyoyakıtlar, Akıllı Şebekeler, Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji, Akıllı Şebekeler ve Yeni Teknolojiler, Atık Su Yönetimi ve Altyapı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bilgi Yönetimi, İletişim ve Güvenlik, Akıllı Şehirlerde Telekomünikasyon, Kentsel Dönüşüm, Akıllı Şehirlerde Sağlık, Belediye Başkanları Paneli, Akıllı Turizm, Akıllı Şehirlerde Perakendecilik, Sosyal Medya, Büyük Veri ve Bulut Bilişim, Akıllı Ödeme Sistemleri & NFC, Ortadoğu odaklı oturum, Uluslararası Örnek Proje İncelemeleri, Akıllı Şehir Projelerinde Finans ve Yatırım, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Elektrikli Ulaşım, Akıllı Binalar ve Evler, Türkiye'de Akıllı Şehir Projelerinde fırsatlar.

Söz konusu zirve, Türkiye'den ve yurt dışından pek çok dernek, birlik ve kamu kurumunun resmi destekleri ile gerçekleştiriliyor.Kaynak:İha

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu
  Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu

  TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bursa Şubesi Teminat Değerleme Departmanı Yöneticisi Miray Beğendi, yatırımlarını gayrimenkul alarak değerlendirecekler için gayrimenkul değerleme raporunun önemine dair görüşlerini paylaştı.

 • Park MOZAİK’te yaşam başladı!
  Park MOZAİK’te yaşam başladı!

  Ankara’nın TEPE ve MESA gücüyle fark yaratan konut projesi Park MOZAİK’te yaşam başladı. Başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgesi Yaşamkent’te yükselen Park MOZAİK’te teslimler geçtiğimiz Aralık ayında başladı.

 • ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu
  ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu

  Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan Sektör Raporu’nun mart ayı sonuçlarına göre, Türkiye inşaat malzemeleri sektöründe ihracat 2016 yılında yüzde 10,2 gerileyerek 15,2 milyar dolara indi.

 • Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor
  Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor

  Sinpaş Yapı tarafından konut satışında ilk kez gerçekleştirilen ‘Altınoran Çadır Günleri’ Ankaralılardan çok yoğun ilgi gördü. Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da başlatılan yüzde 30 indirimli çadır günleri, son stokları hızla bitiriyor.

 • Manisalı Engellilere Ev Müjdesi
  Manisalı Engellilere Ev Müjdesi

  Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, engelli ailelerine bir de müjde verdi, 5 bin 500 konutluk Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında onlara kontenjan ayıracaklarını duyurdu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.