|   |   | 

Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor

Bayraktar: Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm işinin zor bir iş olduğunu söyleyerek, "Dünyanın en büyük ekonomileri kentsel dönüşümü başaramıyor." dedi.

Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor

Bayraktar, Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan 3. Etap Mavikent Konutları'nın temel atma törenine katıldı. Şahinbey Belediyesi'nin Kentsel dönüşüm  ile ilgili çalışmalardan övgüyle bahseden Bayraktar, adeta bu konuda bir destan yazıldığını söyledi ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kentsel dönüşümün zor bir iş olduğunun altını çizen Bayraktar, "Dünyanın en büyük ekonomileri kentsel dönüşümü başaramıyor. Ama biz Türkiye'de sayın Başbakanımızın liderliğinde, öncülüğünde büyük bir Kentsel dönüşüm  seferberliği başlattık.

Dalga Dalga Gaziantep Şahinbey'de, İstanbul Esenler'den, Gaziosmanpaşa'dan, Küçükçekmece'den, Bağcılar'dan, Kağıthane'den, Ataşehir'den, Kartal'dan, Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinden, Bursa'dan, Kocaeli'den, Sakarya'dan, İzmir'den Dalga Dalga kentsel dönüşümü yaygınlaştırmamız lazım. Mutlaka başarıya ulaştırmamız lazım"
 diye konuştu.

1999'daki Marmara depreminin üzerinden 14 yıl geçtiğini hatırlatan Bayraktar, "Bu depremin 14'üncü yılında Bursa'da önümüzdeki Cumartesi günü kentsel dönüşümün 3'üncü büyük adımını atacağız. Yani şimdiye kadar Esenler'de, Gaziosmanpaşa'da 65 bin kadar konutun yıkımını başlattık. Burada da 90 bin civarın konutun yıkımını başlatacağız.

150 bin konutun yıkımını başlatmış olacağız. Yıl sonuna kadar 200 bin Konut. Bunu Dalga Dalga artıracağız. Seneye 400 bin Konut. 20 sene içine inşallah şehirlerimizi salaş, kaçak yapılardan ve depreme dayanıksız yapılardan kurtarmamız lazım, kurtaracağız"
değerlendirmesinde bulundu.

"GEZİ PARKI'NDA İLLEGAL ARAYIŞLARLA BİZİ BİR YERE GÖNDEREMEZSİN"

Türkiye'nin kalkınmasının desteklemesi gerektiğini kaydeden Bayraktar, şunları söyledi: "Bu AK Parti gitsin de Türkiye kalkınmasın diyen şom ağızlılar biraz izan göstermeli. Biz onlara diyoruz ki, 'Kardeşim, sen AK Parti'nin gitmesini istiyorsan öyle Gezi Parkı'nda illegal arayışlarla bizi gönderemezsin. Bizi millet getirdi, millet de bizi destekliyor.

7 sefer sandığı milletin önüne getirdik, millet bizi 7 sefer de destekledi. Niye? Biz milletin kendisiyiz. Niye? Bizim partimizi millet kurdu. Niye? Biz milletle hemhal oluyoruz. Biz milletin hizmetkarıyız. Ama siz iktidara mı gelmek istiyorsunuz? Daha çok çalışın. İktidara mı gelmek istiyorsunuz? Milletin dertleriyle hemdert olun. Milleti tanıyın, millete tepeden bakmayın"
 

Tahmazoğlu da konuşmasında şunları kaydetti: "Biz göreve başladığımızda 92 milyon bütçemiz 124 milyon TL borcumuz varken şuanda borcumuzun tamamını ödedik ve şuanda bütçemizi 7 kat artırarak 637 milyon TL'ye çıkardık. Bütçemizin de yüzde 80'ini de yatırıma dönüştürüyoruz.

Yaptığımız 
Kentsel dönüşüm projelerinde hiçbir polisiye olaya mahal verilmemiştir. Kentsel dönüşüm artık vatandaşlarımızın katılımı ile yapılmakta ve karşılıklı anlaşmalar ile projeler ilerlemektedir. Vatandaşlarımıza üzülmeyin yenisi yapılacak diye' verdiğimiz sözü yerine getirdik. 10 bin 565 başvurunun yapıldığı Mavikent'te tam bin ailemizi daha Ev sahibi yaptık.

Mavikent'te 2 bin 340 konutumuzun bin 260'ının inşasını tamamlamak üzereyiz. 2+1, 93 metrekare olan bu konutlarımızın bin tanesini dar gelirli ailelerimizin Ev sahibi olması adına 12 bin TL'yi yıl sonuna kadar ödemek şartıyla aylık 400 TL Kira öder gibi 10 yıl vadeyle satışa sunduk. Başvuru yapan ve kuraya giremeyen veya kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımız üzülmesin, aynı bölgede aynı şartlarla 6 ay sonra yeniden bin konutumuzu daha satışa sunacağız dedik. Şimdi Bayram hediyesi olarak bin konutumuzu daha satışa sunduk.

Bugün temelini atacağımız 3.etap Mavikent konutlarımızın temelini atıyoruz. Burayı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim edeceğiz"
 Konuşmaların ardından temel atma tören gerçekleştirildi.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.