|   |   | 

Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor

Bayraktar: Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm işinin zor bir iş olduğunu söyleyerek, "Dünyanın en büyük ekonomileri kentsel dönüşümü başaramıyor." dedi.

Dünyanın En Büyük Ekonomileri Kentsel Dönüşümü Başaramıyor

Bayraktar, Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan 3. Etap Mavikent Konutları'nın temel atma törenine katıldı. Şahinbey Belediyesi'nin Kentsel dönüşüm  ile ilgili çalışmalardan övgüyle bahseden Bayraktar, adeta bu konuda bir destan yazıldığını söyledi ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kentsel dönüşümün zor bir iş olduğunun altını çizen Bayraktar, "Dünyanın en büyük ekonomileri kentsel dönüşümü başaramıyor. Ama biz Türkiye'de sayın Başbakanımızın liderliğinde, öncülüğünde büyük bir Kentsel dönüşüm  seferberliği başlattık.

Dalga Dalga Gaziantep Şahinbey'de, İstanbul Esenler'den, Gaziosmanpaşa'dan, Küçükçekmece'den, Bağcılar'dan, Kağıthane'den, Ataşehir'den, Kartal'dan, Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinden, Bursa'dan, Kocaeli'den, Sakarya'dan, İzmir'den Dalga Dalga kentsel dönüşümü yaygınlaştırmamız lazım. Mutlaka başarıya ulaştırmamız lazım"
 diye konuştu.

1999'daki Marmara depreminin üzerinden 14 yıl geçtiğini hatırlatan Bayraktar, "Bu depremin 14'üncü yılında Bursa'da önümüzdeki Cumartesi günü kentsel dönüşümün 3'üncü büyük adımını atacağız. Yani şimdiye kadar Esenler'de, Gaziosmanpaşa'da 65 bin kadar konutun yıkımını başlattık. Burada da 90 bin civarın konutun yıkımını başlatacağız.

150 bin konutun yıkımını başlatmış olacağız. Yıl sonuna kadar 200 bin Konut. Bunu Dalga Dalga artıracağız. Seneye 400 bin Konut. 20 sene içine inşallah şehirlerimizi salaş, kaçak yapılardan ve depreme dayanıksız yapılardan kurtarmamız lazım, kurtaracağız"
değerlendirmesinde bulundu.

"GEZİ PARKI'NDA İLLEGAL ARAYIŞLARLA BİZİ BİR YERE GÖNDEREMEZSİN"

Türkiye'nin kalkınmasının desteklemesi gerektiğini kaydeden Bayraktar, şunları söyledi: "Bu AK Parti gitsin de Türkiye kalkınmasın diyen şom ağızlılar biraz izan göstermeli. Biz onlara diyoruz ki, 'Kardeşim, sen AK Parti'nin gitmesini istiyorsan öyle Gezi Parkı'nda illegal arayışlarla bizi gönderemezsin. Bizi millet getirdi, millet de bizi destekliyor.

7 sefer sandığı milletin önüne getirdik, millet bizi 7 sefer de destekledi. Niye? Biz milletin kendisiyiz. Niye? Bizim partimizi millet kurdu. Niye? Biz milletle hemhal oluyoruz. Biz milletin hizmetkarıyız. Ama siz iktidara mı gelmek istiyorsunuz? Daha çok çalışın. İktidara mı gelmek istiyorsunuz? Milletin dertleriyle hemdert olun. Milleti tanıyın, millete tepeden bakmayın"
 

Tahmazoğlu da konuşmasında şunları kaydetti: "Biz göreve başladığımızda 92 milyon bütçemiz 124 milyon TL borcumuz varken şuanda borcumuzun tamamını ödedik ve şuanda bütçemizi 7 kat artırarak 637 milyon TL'ye çıkardık. Bütçemizin de yüzde 80'ini de yatırıma dönüştürüyoruz.

Yaptığımız 
Kentsel dönüşüm projelerinde hiçbir polisiye olaya mahal verilmemiştir. Kentsel dönüşüm artık vatandaşlarımızın katılımı ile yapılmakta ve karşılıklı anlaşmalar ile projeler ilerlemektedir. Vatandaşlarımıza üzülmeyin yenisi yapılacak diye' verdiğimiz sözü yerine getirdik. 10 bin 565 başvurunun yapıldığı Mavikent'te tam bin ailemizi daha Ev sahibi yaptık.

Mavikent'te 2 bin 340 konutumuzun bin 260'ının inşasını tamamlamak üzereyiz. 2+1, 93 metrekare olan bu konutlarımızın bin tanesini dar gelirli ailelerimizin Ev sahibi olması adına 12 bin TL'yi yıl sonuna kadar ödemek şartıyla aylık 400 TL Kira öder gibi 10 yıl vadeyle satışa sunduk. Başvuru yapan ve kuraya giremeyen veya kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımız üzülmesin, aynı bölgede aynı şartlarla 6 ay sonra yeniden bin konutumuzu daha satışa sunacağız dedik. Şimdi Bayram hediyesi olarak bin konutumuzu daha satışa sunduk.

Bugün temelini atacağımız 3.etap Mavikent konutlarımızın temelini atıyoruz. Burayı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim edeceğiz"
 Konuşmaların ardından temel atma tören gerçekleştirildi.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

 • Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!
  Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!

  Pendik'teki eski konutlar tek tek deprem riskine karşı güvenle yaşanabilecek, modern kent yaşamının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek nitelikli yapılara dönüşüyor. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği inşaatların oranı, yüzde 25 gibi yüksek bir rakama yükseldi..

 • Bozbey: 'Kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz'
  Bozbey: 'Kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz'

  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa’da 20 yıllık binaların yıkıldığına dikkat çekerek “Şimdi o yapıları yıkıyoruz ve yoğunluğu iki kat artırıyoruz. Böylece kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz. Bu anlayışla gidilirse Bursalılar 2030’lu yıllarda başka yere taşınır” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.