|   |   | 

Dwp, Emaar Ofisleri'yle Ödül Kazandı

Dwp, ‘Emaar Kurumsal Ofisleri’ ile ‘Amerikan Sertağaçlarının Ortadoğu’daki Üstün Kullanımı’ ödülünü kazandı

Dwp, Emaar Ofisleri'yle Ödül Kazandı

Proje, temel alanları tanımlamak için malzeme karışımlarını kullanması ve açık ofis yaklaşımıyla sorunsuz bir şekilde çalışan endüstriyel duygusu için ödüllendirildi
 
Dünya Tasarım Ortaklığı (dwp), Emaar’ın yeni kurumsal ofisleriyle, 2014 Ticari İç Mekan Tasarımı Ödülleri (CID) kapsamındaki ‘Amerikan Sertağaçlarının Ortadoğu’daki Üstün Kullanımı’ ödülünü kazandı. Ödül, AHEC Afrika, Orta Doğu, Güney Asya ve Okyanusya Müdürü Roderick Wiles tarafından, dwp Tasarım Müdürü George Kahler’e takdim edildi. Amerikan sertağaç endüstrisinin lider uluslararası ticari birliği olan AHEC’in (Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi), prestijli CID Ödülleri’ni desteklediği dördüncü yıl olduğu belirtildi.
 
Jüriye göre bu yılın galibinin kazanma sebebi şöyle açıklanıyor; ‘Temel alanları tanımlamak için farklı malzemelerin kullanılması ve açık ofis yaklaşımıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan endüstriyel hissi. Buna ek olarak, sadece zeminde değil, duvarlar, oturma grupları ve odalarda da sertağaçların yaratıcı kullanımıyla, mekana kazandırılan sıcaklık.’ Ödül jürisi ayrıca, Broadway Interiors & Prozha’nın ahenkli tasarımla, sahibinin Güney Afrikalı kültür mirasını yansıtan, ‘Big Easy’ restoranını da övgüyle değerlendirdi. 
 
Dünyanın en büyük gayrimenkul firmalarından biri olan Emaar, ekiplerini canlandırmak amacıyla yeni ve canlı atmosferli bir işyeri istedi. Bunu başarmak için de, tüm ekiplerini, Downtown Dubai bölgesinde bulunan Emaar Meydanı’ndaki, dwp’nin tasarladığı ve 6.250 m²’ye yayılmış 3 katlı, bir katı Emaar markasının net bir yansıması olarak sıradışı estetik tasarımıyla gelecek vizyonlarını aktaran, yeni dinamik ofislerine taşıdılar. Muhammed Alabbar liderliğindeki proje, sıradan bir taşınma projesi değildi. Bu aynı zamanda şirketin vizyonunu, geleceğini ve büyüyen Dubai çerçevesindeki giderek artan rolünün dürüst bir yansıması idi.
 
"Emaar’ın önceki ofisleri, farklı bir dönem boyunca gelişen endüstrisi için markayı desteklediler. Mali krizden sonra büyümeye çalışan yapıyla ve girişimci ruhun geri gelerek, operasyonların yeniden şekillendiği, ilham alan ekiple birlikte organizasyonu ileri taşımayı hedefliyorlardı” diyen George Kahler sözlerine şöyle devam ediyor; "Emaar’ın önceki ofis alanı bölümler halindeydi ve bu yeni Emaar hedefini tam olarak yansıtmamaktaydı. Yeni ofis tasarımı dinamikleri tamamen değiştirdi ve başkanın vizyonuna katkıda bulunarak pekiştirdi. İşte bu büyük bir başarıdır. "
 
AHEC'in, CID Ödülleri Altın Sponsoru olarak katılımı, Amerikan Sertağaç kullanımı kampanyasının geniş bir uzantısıdır ve Amerikan sertağaçları tarafından sunulan potansiyel uygulamalarla ilgili bilincin artırılmasını ifade eder. Bu yılki, ‘Amerikan Sertağaçlarının Ortadoğu’daki Üstün Kullanımı’ kategorisi bir kez daha, bölgedeki lider tasarım uygulamaları adaylarının dikkatini çekmiştir. Bu yıl elemeye kalan adaylar arasında; Perkins + Will tarafından tasarlanan 'Yunus Enerji ofisleri'; Bishop Design tarafından tasarlanan 'Pavilion Cafe'; AMBB Interiors tarafından tasarlanan ‘Londra’nın Nane Yaprağı’; TOPOS Design Studio tarafından tasarlanan 'SKA Enerji Ofisi'; ve MPD Interiors tarafından tasarlanan 'Sofitel Palm Dubai' yer aldı.
 
Roderick Wiles konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "Yıllardır, Ortadoğu tasarım stilleriyle ilgili birçok gelişmelere tanık olduk ve bölgedeki, yenilikçi ve doğal malzemeler ile dokuların kullanımını kucaklayan farklı tasarım anlayışının ortaya çıkışını görmekten dolayı mutluyuz. Bu yılki CID Ödülleri adaylarının kalitesi, bu durumun mükemmel bir ifadesiydi. Ahşabın küresel anlamda çok yaygınlaştığı bugünlerde, Ortadoğu'daki pek çok projede de Amerikan sertağaçlarının farklı işlevlerle tasarımda yer aldığını görmek çok sevindiricidir.”
 
CID Ödülleri, bölgenin iç mimari tasarım sektöründe iz yapan projeleri, iç mimari firmalarını ve tasarımcılarını onurlandıran yıllık bir organizasyondur. Bu yılki edisyonda, konaklama ve perakendeden, kamu sektörü ve kurumsal alana kadar farklı ticari iç mekan tasarım spektrumunu kapsayan, toplam 15 ödül kategorisi yer aldı. Bu seneki panel üyeleri arasındaysa; Skira ışıklandırmanın kurucusu Dean Skira; Zaha Hadid Mimarları’nın Lider Mimarı Barbara Bochnak; AyKa Design Kreatif Direktörü Michelle Evans; Archimedia Teknik Müdürü Peter Aylett; Dubai Heriot-Watt Üniversitesi İç Mimari Eğitmeni Bruce Paget; ISG Orta Doğu Müdürü Alan McCready; Godwin Austen Johnson Üstdüzey İç Mimarı ve Luxury Interior Design blog kurucusu Laura Bielecki; Alfred Johnson Design Kurucu ve Müdürü Alfred Johnson; Capsule Arts Direktörü Rachael Brown; ve Dubai Heriot-Watt Üniversitesi İç Mimari Tasarım eğitmeni Linsey Thomson bulunuyordu. Milliyet

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde
  İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde

  Son yıllarda inşaat sektöründe yakaladığı yükseliş ile giderek büyümeye devam eden Kocaeli, inşaat firmalarının da vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

 • Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor
  Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut satışlarında yapılan düzenlemelerde ilk olumlu etkilerin bu ay ortaya çıktığını belirtti.

 • Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor
  Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor

  Polat markasının 60 yıllık köklü geçmişini ve gücünü arkasına alarak yükselen Piyalepaşa İstanbul, TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen yıllık denetimine örnek şantiye olarak ev sahipliği yaptı.

 • Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!
  Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!

  Isı kullanımı, teknik altyapı ve yalıtım malzemesi kalitesini gösterecek 'Enerji Kimlik Belgesi' olmadan binaların alım satımı yapılamayacak, kiraya verilemeyecek, elektrik ve su abonelikler dahi alınamayacak. 2 Mayıs'tan itibaren başlayacak zorunluluk 2011'den önce ruhsat alınmış binalarda geçerli olacak.

 • Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım
  Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım

  Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 17 bin kişiye istihdam sağlayan Türk çimento sektörünün iş sağlığı ve güvenliği dendiğinde akla ilk gelen sektör olmayı hedeflediğini açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.