|   |   | 

Emlak Konut Gyo'dan Kurum Açıklaması

"2015 yılında 12 bin bağımsız bölüm karşılığında 6,7 milyar lira civarında ciro elde etmeyi hedefliyoruz"

Emlak Konut Gyo'dan Kurum Açıklaması

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, 2015 yılında 12 bin bağımsız bölüm karşılığında 6,7 milyar lira civarında ciro elde etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Emlak Konut GYO'dan yapılan açıklamaya göre şirket, son 11 yılda 100 bine yakın bağımsız bölüm üretimine ulaştı. Geçen yılı satış konusunda yüksek performansla kapatan şirket, 2014 yılında anahtar teslimi götürü bedel ve gelir paylaşımı modeliyle hayata geçirdiği projelerinde toplam 5 milyar 211 milyon 529 bin 253,09 liralık satış yaptı.

10 bin bağımsız bölüm satış hedefini yıl sonu itibariyla 10 bin 32 adet olarak gerçekleştiren şirket, aralık ayında ise bin 450 adet bağımsız bölümün satışından (ön satışlar dahil) 843 milyon 854 bin 897,96 lira ciro elde etti.

Şirketin bağımsız bölüm raporuna göre 2014'te yıllık bazda, gelir kaleminde en fazla satışı İst Marina projesi gerçekleştirdi.626 milyon 375 bin 658,58 lira gelir elde eden projenin ardından ikinci sırada 603 milyon 354 bin 970,93 liralık gelirle Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projesi, üçüncü sırada ise 432 milyon 858 bin 452,13 lira gelir elde eden Bulvar İstanbul projesi geldi.

Bağımsız bölüm satışları baz alındığında ise bin 3 adetle İst Marina projesi ilk sırada yer aldı. Bulvar İstanbul projesi 998 adetle ikinci olurken, Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projesi 689 adetle üçüncü oldu.

2014 yılı içerisinde satışa çıkmış 80 projenin ardından, şirket Hoşdere'de bulunan Avrupark projelerinin satışlarına da yakın zamanda başlamayı planlıyor. 

Emlak Konut, Kazlıçeşme'deki arsada geliştirilecek projede de inşaat ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından 2015 yılının ikinci yarısında satışlara başlayacak.

"2014 yılı satış hedeflerini tutturduk"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2014 yılını çok hareketli geçirdiklerini, 2015'te ise 12 bin bağımsız bölüm karşılığında 6,7 milyar lira civarında ciro elde etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Şirket olarak halen 100 bin adet olan projelendirilmiş ve ihalesi yapılmış bağımsız bölüm sayısını 2023 yılı sonu itibari ile 250 bin adete ulaştırmayı planladıklarını aktaran Kurum, "Ankara'daki projeyle de birlikte Emlak Konut, markası ile gücünü ülkemiz ekonomisi ve istihdamına değer katarak artıracaktır" ifadelerini kullandı.

2014 yılı satış hedeflerini tutturduklarını vurgulayan Kurum, Türkiye'nin gayrimenkul alanındaki aktörlerinden biri olarak gururlu olduklarını, Emlak Konut'un artık gayrimenkul piyasasını etkileyecek ölçek ve güçte olduğunu kaydetti.

Emlak Konut'un marka güvenirliğini devam ettirmek adına tüm güçleriyle çalıştıklarının altını çizen Kurum, Türkiye adına başarıları ile anılacak, küresel bir oyuncu olma hedeflerine her geçen gün biraz daha yaklaştıklarını ifade etti.

Kurum, rekor bir satış hasılatı elde ederek ezber bozan bir duruş sergilemeye devam ettiklerini dile getirerek, "Emlak Konut olarak her yıl bir önceki yıla göre hedeflerimizi büyüterek sektöre, ekonomiye ve yatırımlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Emlak Konut olarak Ankara'da da markalı konut projeleriyle kaliteli ve güvenilir yatırım olanakları sağlamaya çalıştıklarını belirten Kurum, şunları kaydetti:

"Uzun yıllar sonra Ankara'ya SofaLoca projesiyle girdik. Bu önemli projeyle Emlak Konut marka ve güvenini Anadolu'ya da yayma yolunda adım attık. Ankara'da bu kalite ve güven hayata geçiyor. Hem konut alıcısına kazandıran, güven veren hem de hissedarlarına kazandıran yapısıyla güçlü bir Emlak Konut olarak kısa ve orta vadede faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca Ankara'da yapacağımız projemiz Emlak Konut'un yıllar sonra Anadolu'ya açılan kapısı olacak, Emlak Konut markasını ve güvenini Ankara'ya taşıyacak." Haberler.com

GYO Haberleri

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı
  Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı

  Mall of İstanbul, dünya çapında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi AVM’leri arasında düzenlenen VIVA Best of the Best 2017 Awards’ta Mall of İstanbul “En İyilerin En İyisi” seçildi.

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

 • Sinpaş’ın Katar Çıkarması
  Sinpaş’ın Katar Çıkarması

  43 yıllık deneyimiyle sektörde pek çok ilke imza atan Sinpaş, 300’den fazla Türk firması ve Körfez Bölgesi’nden 3000’den fazla iş adamını bir araya getirecek olan Expo Turkey by Katar 2017’ye katılıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.