|   |   | 

Emlak Konut’tan Başakşehir’de İhale

Emlak Konut, ihalesi yapılan 314 bin 233 metrekare üzerinde bin 506 konut, 282 ticari ünite, 100 dönüm bölge parkı, okul ve camisi bulunan Hoşdere Bahçekent projesinin bulunduğu Başakşehir bölgesinde yeni bir ihaleye çıkıyor.

Emlak Konut’tan Başakşehir’de İhale

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO,  İstanbul Başakşehir’de yeni bir ihaleye hazırlanıyor. Emlak Konut, ihalesi yapılan ve ihalesi devam eden 314 bin 233 metrekare üzerinde bin 506 konut, 282 ticari ünite, 100 dönüm bölge parkı, okul ve camisi bulunan Hoşdere Bahçekent projesinin bulunduğu bölgedeki arsaları ihale edecek. Rezerv yapı alanındaki toplam 119 bin 756 metrekarelik arsalara ilişkin ihale 17 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bahçekent’te Talep Toplama Sona Eriyor

Öte yandan Emlak Konut'un aynı bölgede talep örgütleme ve kurumsal talep toplama biçiminde gerçekleştirilen Bahçekent projesinde talep toplama süresi 16 Ağustos 2013 tarihinde sona eriyor.  Proje çerçevesinde kura yöntemiyle satışa sunulacak 700 adet daire için 8 Temmuz 2013 tarihinden 14 Ağustos 2013 tarihine kadar toplam bin 607 başvuru yapıldı.

Türkiye’yi nitelikli, güvenilir ve sağlam yaşam alanları ile buluşturma vizyonu çerçevesinde bugüne kadar hasılat paylaşımı modeli ile binlerce konut üreten Emlak Konut GYO,  Başakşehir ve Esenyurt ilçeleri içinde kalan,  656 ve 657 Ada’ya kayıtlı Hoşdere arsalarını proje geliştirilmesi amacıyla ihaleye çıkartıyor.

Konut ve Ticari Birim Yapılabilir

Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle gerçekleştirilecek ihale 17 Eylül 2013 tarihinde Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Merkezi’nde yapılacak.

18. madde imar uygulamaları tamamlanmış olan ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan konut ve ticaret imarına sahip arsaların toplam yüzölçümü 119 bin 756 metrekareyi aşıyor.

Onaylı imar planına göre, konut imarlı 656/2 Parselin yüzölçümü 17 bin 589,53 metrekare,  657/2 Parselin yüzölçümü 27 bin 887,14 metrekare,  ticaret imarlı 656/1 Parselin yüzölçümü 20 bin 817,91 metrekare,  657/1 Parselin yüzölçümü 31 bin 012,65 metrekare, rekreasyon alanı olan 656/3 Parselin yüzölçümü ise 22 bin 449,31 metrekare büyüklüğünde bulunuyor.

Ticaret Alanlarında; iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze gibi kültürel tesis alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları, özel eğitim alanları, özel sağlık tesis alanları, özel spor alanları, kat otoparkları yapılabilir.

Rekreasyon alanında ise sabit olmayan büfe, açık çayhane,  su deposu, sarnıç, doğalgaz vana odaları, trafo binası gibi kalıcı olmayan tesisler inşa edilebilir. Bu alanlarda ayrıca; yeşil alan düzenlemeleri, ağaçlandırma, göletler, yaya ve bisiklet yolları, açık hava tiyatrosu, toplantı ve gösteri yerleri, seyir terasları, açık spor alanları yer alabilir.

Rezerv Yapı Alanının İçinde

Arsaların bulunduğu Hoşdere bölgesi, 08.09.2012 tarih 28405 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, 6306 Sayılı Kanun kapsamında, İstanbul ili sınırları içerisinde olası afet riskini bertaraf etmek amacıyla ruhsatsız, iskansız ve afet riski altındaki yapıların tasfiye edilerek, yeni yerleşim alanı olarak kullanılmak üzere 2012/3573 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı (Ek-1) ekinde sınırları belirtilen Rezerv Yapı Alanının içerisinde kalıyor.

Kayabaşı 2. Etap İhalesinde En Yüksek Teklif

Öte yandan şirket merkezinde 1 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Başakşehir Kayabaşı 2. etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi ihalesinin 2. oturumunda teklifler alındı. İhalede en yüksek teklifi toplam 184 milyon lira satış geliri, 51 milyon 520 bin lira şirket payı, yüzde 28 şirket payı gelir oranı ile Makro İnşaat Ticaret-Akyapı İnşaat Taah. San. Tic. Ltd. Şti. ortaklığı sundu.  İhaleye esas taşınmaz için asgari 23 milyon 170 bin lira bedel tespit edilirken, ihale onay süreci devam etmektedir.

GYO Haberleri

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli
  İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli

  YEM işbirliğiyle düzenlenen “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” paneline katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, büyümenin lokomotifi gayrimenkul sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında önemli saptamalarda bulundu.

 • Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı
  Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı

  Mall of İstanbul, dünya çapında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi AVM’leri arasında düzenlenen VIVA Best of the Best 2017 Awards’ta Mall of İstanbul “En İyilerin En İyisi” seçildi.

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.