|   |   | 

En İyi Okul Eve En Yakın Okul

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, “Tüm ihtiyaçları düşünerek tasarladığımız Mebuskent, konumu itibariyle Batıkent Çakırlar bölgesindeki okullara yakınlığı ile de çocuklu ailelerin gereksinimlerini karşılıyor’’ dedi.

En İyi Okul Eve En Yakın Okul

Batıkent Çakırlar bölgesinde kurulan ve yapımı hızla devam eden Mebuskent, doğanın içinde yeni bir yaşam alanı kurarken, çocukların konut tercihindeki etkisini de göz ardı etmiyor. ’Şehir içinde koca bir şehir’ konseptiyle oluşturulan ve içerisinde kreş ve okul da barındıran Mebuskent’in kurulduğu lokasyonda 40’tan fazla okul bulunuyor ve bu proje sosyal imkanlarının yanı sıra eğitim imkanlarına yakınlığı sebebiyle de çocukların güvenle büyüyeceği bir yaşam alanı oluşturuyor.

MEBUSKENT HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan, Ankara gibi büyük bir kentte konut tercihlerini etkileyen en temel faktörlerden birinin çocuklar olduğunu belirtti. Ayhan, "Ülkemizde hane halkının yüzde 60’a yakını çocuklu ailelerden oluşmaktadır. Bu ailelerin de konut tercihlerinde belirleyici olan en önemli unsur çocuklarını yetiştirecekleri alandır. Mebuskent gerek güvenlik önlemleri gerekse eğitim ve sağlık imkanlarına yakınlığı ile çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır’’ diye konuştu.

Mebuskent’in güvenli yaşamın yeni adresi olacağının altını çizen Ayhan şunları söyledi:
"Temel eğitimde eve en yakın okulun en iyi okul olduğu hususunda sayısız neden sıralanabilir. Çocukların okula gitmek için trafikte harcadığı vakit kaybı, onların uykularından, dinlenme saatlerinden, aktiviteler için harcayacakları enerjilerinden ve oyunlarından çalmaktır. Tüm bunların farkında olarak kurduğumuz Mebuskent’in içerisinde kreş ve okul olduğu gibi, yakın lokasyonunda da 40’ın üzerinde okul bulunmaktadır. Bu sayede çocuklarımız güvenli bir ortamda yaşamanın yanı sıra yakın okulları tercih ederek sosyalleşmek için vakit kazanacak, sağlıklı bir uyku düzenleri olacak ve gereksiz enerji kaybı yaşamayacaklar. Üst düzeyde güvenlikli, nezih bir fiziki ortamda ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacağı oyun alanları Mebuskent’i ayrıcalıklı kılıyor. En önemlisi sahip olduğu imkan ve olanakları sonuna kadar kullanacak olan sakinler “güven sorunu” yaşamayacakları bir hayata merhaba diyecek. Aileler hiçbir tereddüt yaşamadan çocuklarını yetiştirebilecekler.’’

DOĞANIN TÜM RENKLERİNİ İÇİNDE BARINDIRAN YENİ YAŞAM ALANI
Mebuskent’in özgün mimarisi, sakinlerinin sık sık bir araya gelerek kaynaşmasını sağlayacak ortak alanlar ve buralarda gerçekleşecek sosyal faaliyetlerinin çokluğu ve çeşitliliği ile komşuluk ilişkilerini canlandıracak bir tasarıma sahip. 388 bin metrekare alana kurulu Mebuskent’in doğanın tüm renklerini içinde barındıracak 85 bin 750 metrekarelik yeşil alanı, oturanların vaktinin büyük bölümünü burada geçirmeye teşvik edecek nitelikte. Şehrin kirliliğinden uzaklaşmak ve yeşile dokunarak yaşamak isteyenler için Türkiye’nin yeşil alanı en büyük konut projesi olarak tasarlanan Mebuskent’in sadece yüzde 13’ü beton alanlardan oluşuyor, toplam yeşil alan oranı ise yüzde 87’ye ulaşıyor. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan’ın verdiği bilgilere göre Mebuskent, zengin bir botanik park olarak tasarlanıyor. Şehir merkezinin kuzeyinde ve kente oksijenin girdiği bir konumda inşa edilen yerleşke içerisinde toplam 23 bin ağaç bulunacak. İnşaat sırasında mevcut olan doğal bitki örtüsünün de korunmasına özen gösterilen Mebuskent’te aile başına 25 ağaç düşecek. Kürşat Ayhan, “Mebuskent’te oturacak her ailenin küçük bir korusu olacak” dedi. 

YAŞAMIN BAŞLAMASINA SON 3 BLOK
Kentin kalabalık gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşma imkanı sunan Mebuskent’te hayatın başlamasına son 3 blok kaldı. Mart 2013’te inşa edilmeye başlanan projede son 3 blokun da tamamlanmasıyla konutlar 2016 yılında teslim edilecek ve Mebuskent’te yaşam başlayacak. 4-5 bin kişilik nüfus barındıran Mebuskent, zengin yeşil alanları, farklı sosyal imkanlarının yanı sıra son derece güvenlikli bir yaşam kalitesi sunuyor. Bu yerleşkeyi tercih edenler 7/24 kesintisiz güvenlik hizmetlerinden yararlanabilecek.

Güncel Emlak Haberleri

Mebuskent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tapu Devirlerinde Değişiklik!

  Tapu Devirlerinde Değişiklik!

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tapu devirleri ve çeklerin borsanın takas sistemi üzerinden yapılabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

 • Ev Satın Alırken Dikkate Alınacak Masraflar Nelerdir?

  Ev Satın Alırken Dikkate Alınacak Masraflar Nelerdir?

  İstediğiniz yaşama kavuşmak ve kendi yuvanıza yerleşmek için sonunda evinizi almaya hazırlanıyorsunuz. Bütçenizi planladınız ancak özellikle ilk kez emlak satın alanların gözden kaçırabileceği bazı başka giderleriniz olacak. Peki, ev satın alırken dikkate almanız gereken masraflar nelerdir?

 • ÇED Nedir?

  ÇED Nedir?

  ÇED Raporu Nasıl ve Nereden Alınır? ÇED Raporu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Yapı Sektörü Milas Fuarı’nda Buluşuyor

  Yapı Sektörü Milas Fuarı’nda Buluşuyor

  Muğla’nın Milas ilçesinde ilk kez yapı fuarı düzenleniyor. Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı Milas’ta 9-12 Mart tarihleri arasında açılacak. Milas Yapı Fuarı’na yaklaşık 60 firma stant açacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.