|   |   | 

En İyi Okul Eve En Yakın Okul

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, “Tüm ihtiyaçları düşünerek tasarladığımız Mebuskent, konumu itibariyle Batıkent Çakırlar bölgesindeki okullara yakınlığı ile de çocuklu ailelerin gereksinimlerini karşılıyor’’ dedi.

En İyi Okul Eve En Yakın Okul

Batıkent Çakırlar bölgesinde kurulan ve yapımı hızla devam eden Mebuskent, doğanın içinde yeni bir yaşam alanı kurarken, çocukların konut tercihindeki etkisini de göz ardı etmiyor. ’Şehir içinde koca bir şehir’ konseptiyle oluşturulan ve içerisinde kreş ve okul da barındıran Mebuskent’in kurulduğu lokasyonda 40’tan fazla okul bulunuyor ve bu proje sosyal imkanlarının yanı sıra eğitim imkanlarına yakınlığı sebebiyle de çocukların güvenle büyüyeceği bir yaşam alanı oluşturuyor.

MEBUSKENT HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan, Ankara gibi büyük bir kentte konut tercihlerini etkileyen en temel faktörlerden birinin çocuklar olduğunu belirtti. Ayhan, "Ülkemizde hane halkının yüzde 60’a yakını çocuklu ailelerden oluşmaktadır. Bu ailelerin de konut tercihlerinde belirleyici olan en önemli unsur çocuklarını yetiştirecekleri alandır. Mebuskent gerek güvenlik önlemleri gerekse eğitim ve sağlık imkanlarına yakınlığı ile çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır’’ diye konuştu.

Mebuskent’in güvenli yaşamın yeni adresi olacağının altını çizen Ayhan şunları söyledi:
"Temel eğitimde eve en yakın okulun en iyi okul olduğu hususunda sayısız neden sıralanabilir. Çocukların okula gitmek için trafikte harcadığı vakit kaybı, onların uykularından, dinlenme saatlerinden, aktiviteler için harcayacakları enerjilerinden ve oyunlarından çalmaktır. Tüm bunların farkında olarak kurduğumuz Mebuskent’in içerisinde kreş ve okul olduğu gibi, yakın lokasyonunda da 40’ın üzerinde okul bulunmaktadır. Bu sayede çocuklarımız güvenli bir ortamda yaşamanın yanı sıra yakın okulları tercih ederek sosyalleşmek için vakit kazanacak, sağlıklı bir uyku düzenleri olacak ve gereksiz enerji kaybı yaşamayacaklar. Üst düzeyde güvenlikli, nezih bir fiziki ortamda ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacağı oyun alanları Mebuskent’i ayrıcalıklı kılıyor. En önemlisi sahip olduğu imkan ve olanakları sonuna kadar kullanacak olan sakinler “güven sorunu” yaşamayacakları bir hayata merhaba diyecek. Aileler hiçbir tereddüt yaşamadan çocuklarını yetiştirebilecekler.’’

DOĞANIN TÜM RENKLERİNİ İÇİNDE BARINDIRAN YENİ YAŞAM ALANI
Mebuskent’in özgün mimarisi, sakinlerinin sık sık bir araya gelerek kaynaşmasını sağlayacak ortak alanlar ve buralarda gerçekleşecek sosyal faaliyetlerinin çokluğu ve çeşitliliği ile komşuluk ilişkilerini canlandıracak bir tasarıma sahip. 388 bin metrekare alana kurulu Mebuskent’in doğanın tüm renklerini içinde barındıracak 85 bin 750 metrekarelik yeşil alanı, oturanların vaktinin büyük bölümünü burada geçirmeye teşvik edecek nitelikte. Şehrin kirliliğinden uzaklaşmak ve yeşile dokunarak yaşamak isteyenler için Türkiye’nin yeşil alanı en büyük konut projesi olarak tasarlanan Mebuskent’in sadece yüzde 13’ü beton alanlardan oluşuyor, toplam yeşil alan oranı ise yüzde 87’ye ulaşıyor. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan’ın verdiği bilgilere göre Mebuskent, zengin bir botanik park olarak tasarlanıyor. Şehir merkezinin kuzeyinde ve kente oksijenin girdiği bir konumda inşa edilen yerleşke içerisinde toplam 23 bin ağaç bulunacak. İnşaat sırasında mevcut olan doğal bitki örtüsünün de korunmasına özen gösterilen Mebuskent’te aile başına 25 ağaç düşecek. Kürşat Ayhan, “Mebuskent’te oturacak her ailenin küçük bir korusu olacak” dedi. 

YAŞAMIN BAŞLAMASINA SON 3 BLOK
Kentin kalabalık gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşma imkanı sunan Mebuskent’te hayatın başlamasına son 3 blok kaldı. Mart 2013’te inşa edilmeye başlanan projede son 3 blokun da tamamlanmasıyla konutlar 2016 yılında teslim edilecek ve Mebuskent’te yaşam başlayacak. 4-5 bin kişilik nüfus barındıran Mebuskent, zengin yeşil alanları, farklı sosyal imkanlarının yanı sıra son derece güvenlikli bir yaşam kalitesi sunuyor. Bu yerleşkeyi tercih edenler 7/24 kesintisiz güvenlik hizmetlerinden yararlanabilecek.

Güncel Emlak Haberleri

Mebuskent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gaziantep’te konut satışları patladı

  Gaziantep’te konut satışları patladı

  Gaziantep’te konut satışları patladı. 2015 yılı Eylül ayında Gaziantep’te bin 780 konut satılırken, bu yılın Eylül ayında satılan konut sayısı 2 bin 225 oldu.

 • Ankara'nın İlk Dikey Mahallesi İncek'te Kuruluyor

  Ankara'nın İlk Dikey Mahallesi İncek'te Kuruluyor

  İnşa edilen çok sayıda konut projeleri ile Ankara’nın yeni gözde yerleşim merkezi olan İncek’in yeni projelerinden Veb Tower, ‘V’ formlu mimarisi ve dikey mahalle konseptiyle dikkat çekiyor.

 • Edirne Belediyesi'nden Bir İlk Daha

  Edirne Belediyesi'nden Bir İlk Daha

  Edirne Belediye Başkanlığı, kentin tarihini korumak adına çok önemli bir adım daha attı. Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarihi dokusu olan evleri korumak adına vatandaşa yol gösterici olacak.

 • Tekirdağ Konut Satışında 6. Sırada

  Tekirdağ Konut Satışında 6. Sırada

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2016 Yılı Eylül Ayı Konut Satış İstatistiklerine göre Tekirdağ’da 2016 yılı Eylül ayında 2 bin 860 konut satıldı.

 • Kırklareli Konut Satışında 37. Sırada

  Kırklareli Konut Satışında 37. Sırada

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2016 Yılı Eylül Ayı Konut Satış İstatistiklerinden Kırklareli’nde 2016 yılı Eylül ayında 681 konut satıldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.