|   |   | 

Erdoğan: Sayın Gül'ü Tenzih Ediyorum

Başbakan Erdoğan Anadolu Arslanları işadamları derneği (ASKON)'nin düzenlediği iftar yemeğinde konuklara seslendi.

Erdoğan: Sayın Gül'ü Tenzih Ediyorum

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, önce IŞİD tarafından kaçırılan ve bugün serbest bırakılarak Türkiye’ye dönen 32 TIR sürücüsüne değindi. Erdoğan şoförlerin kaçırılmasından itibaren ailelerle sürekli temas halinde olduklarını, Dışişleri Bakanlığı’nın da şoförlerin sağ salim kurtulmaları için her türlü girişimi yaptığını vurguladı. Erdoğan, 22 gün sonra iyi haberi aldık. Bugün de sağ salim teslim aldık. İnşallah Musul’daki konsolosluk görevlileri için de yakında iyi haberler alırız dedi.


CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
Konuşmasının tamamını 
Cumhurbaşkanlığı seçimine ayıran Erdoğan, Türkiye’nin yeni bir kulvara ve sürece girdiğini belirtti. Erdoğan, Halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, inşallah Türkiye’nin hızlı bir şekilde büyümesine, kalkınmasına, stardartların daha çok yükseltmesine zemin hazırlayacak dedi.
Erdoğan, şöyle devam etti:
"Türkiye’nin 91 yıllık siyasi geçmişinde çok önemli dönüm noktaları vardır. 1946, yani çok partili sisteme giriş bu dönüm noktalarından biridir. 1950, yani merhum Menderes ve arkadaşlarının iktidara gelmesi. 1983. Merhum Özal’ın iş başına gelmesi bir büyük dönüm noktası. 10 Nisan 2014 de hafızalardan silinmeyecektir. 10 Nisan 2014, demokrasimizin üzerindeki kamburların kalkması, son vesayet noktasının da yıkılması için çok önemlidir. Türkiye’de 1960 müdahalesinden itibaren Cumhurbaşkanlığı makamı vesayet sisteminin bir sigortası olarak görüldü. Cumhurbaşkanlığı makamı, halkın tercihlerini, isteklerini adeta frenleyecek, halkın tüm süreçlere katılmasını engelleyecek şekilde oluşturuldu. Cumhurbaşkanlığı makamı, milli irade karşısında devlet iradesini temsil eden bir makam oldu. 10 Ağustos’ta inşallah artık bu değişiklik tecelli edecek, millet kendi oylarıyla Cumhurbaşkanı’nı seçecek, Türkiye’de yeni bir süreç başlayacaktır."

"SİYASET UTANILACAK BİR ŞEY Mİ?"
Başbakan Erdoğan, ’Demokrasi siyasetin üzerinde olsun’ demek, halkın taleplerinin, tercihlerinin, arzularının üstünde olsun demektir. Cumhurbaşkanı’nın siyaset üstü olması ne demek Bunu bugüne kadar sadece darbeciler söyledi. Bugün de sadece darbe özlemcileri söylüyor. Siyaset utanılacak bir şey mi Utanılacak bir şeyse, siz niye yapıyorsunuz Değilse, niçin meydanlarda yoksunuz diye konuştu.  

Muhalefetin siyaset dışı arayışlara girerek milli iradeye nasıl baktığını gösterdiğini savunan Erdoğan, Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi, milli iradenin, demokrasinin güçlenmesi için çok önemli bir adımdır. 10 Ağustos’la birlikte vesayetler tarihi inşallah tamamen kapanmış olacaktır. Devlet ve millet ele ele verecek, çok hızlı adımlarla Türkiye ilerleyecektir" dedi.

"BELİRSİZLİK OLMAYACAK; HİÇKİMSE ENDİŞE ETMESİN"
Erdoğan, şunları söyledi:
"Bu yeni süreç, yeni dönem, ekonomide, demokratikleşmede, dış politikada asla bir belirsizliğe yol açmayacaktır. Bundan hiçkimsenin endişesi olmasın. Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi konusunda, etkin, koşan, terleyen bir Cumhurbaşkanı’nın gelmesi karşısında bugün de korku senaryoları üretenler var. Geçmişte o senaryolar boş çıktı. Bugün de boş çıkacak. Türkiye’de istikrar pekişecek, çözüm süreci, parelel yapıyla mücadele, AB gibi devam eden süreçlerin kesintiye uğramayacağını burada özellikle hatırlatmak isterim."

"PARALEL YAPIYA EN KARARLI CEVAP VERİLECEK"
Başbakan Erdoğan, Özellikle vatanımıza, istiklalimize, istikbalimize yönelik haince saldırılarda bulunan parelel yapı ile mücadele yeni dönemde çok farklı olacak, devlet kendisine karşı yönelen tehdide artık en kararlı şekilde cevap verecektir diye konuştu.

GÜL’Ü AYRI TUTTU
Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:
"İnşallah, milletim takdir eder, Rabbim izin verirse, Türkiye Cumhuriyeti’nin ’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak, Türkiye’ye hizmet üretmeye, Türkiye’de eser vermeye devam edeceğiz. Geçmişte Cumhurbaşkanları seçildiğinde adeta halktan kopuyor, başka bir dünyaya adım atıyorlardı. Tabii bununla -halef selef olacağımız diye şimdiden ifade ediyorum- sayın Gül’ü kastetmiyorum. Biz, halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olarak halktan kopmayacağız. İnşallah seçilirsek, Cumhurbaşkanlığı dönemi de halkın içinde, halkla birlikte geçecek."

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 25 Şubat 2017 Hava Durumu

  25 Şubat 2017 Hava Durumu

  Bugün yurtta hava nasıl olacak? Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarısı geldi. İstanbul'da öğleden sonra yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Marmara'da fırtına etkili olması bekleniyor.

 • Tt Arena Karartılacak!

  Tt Arena Karartılacak!

  Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın Dünya Saati etkinliğine Galatasaray'dan destek geldi.

 • Bursaspor Taraftarları Futbolculara Saldırdı

  Bursaspor Taraftarları Futbolculara Saldırdı

  Bir grup Bursaspor taraftarı, takım otobüsünü İstanbul'dan dönüş yolunda durdurarak futbolculara saldırdı. Olayda bazı futbolcular darp edilirken, Harun Tekin'in ise yüzünde morlukların olduğu bildirildi.

 • SALT Galata'daki Sergi: Arşivden Çıktı

  SALT Galata'daki Sergi: Arşivden Çıktı

  SALT Galata, arşiv belge ve kaynaklarından derlenen ilgi çekici bir sergiye ev sahipliği yapıyor. SALT Araştırma'daki belgelere dayanan "Arşivden Çıktı" sergisi, 9 Nisan'a kadar açık kalacak.

 • Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

  Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

  Mimarlık dışında pastane şefi olarak çalışan Dinara Kasko'nun yarattığı pastalar değme mimari projelerle yarışıyor. Görselliği ve lezzetiyle çarpıcı bir bütün olan pastaları yapmak, Kasko'nun asıl mesleği haline dönüşmüş.

 • AÖF Öğrencilerine Müjde!

  AÖF Öğrencilerine Müjde!

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

 • Doktora Öğrencilerine TÜBİTAK Desteği

  Doktora Öğrencilerine TÜBİTAK Desteği

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin'in görüşmesinde, TÜBİTAK projelerinde yer alan doktora öğrencilerine sağlanacak burs desteği ele alındı.

 • Kimlik Kartı Mesaisine Ücret Ödenecek

  Kimlik Kartı Mesaisine Ücret Ödenecek

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında, kimlik kartı ve pasaport işlemleri ile sürücü belgesi tanziminde görevli memurlarına, fazla mesailerinin karşılığında çalışma ücreti ödenecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.