|   |   | 

Erdoğan: Sayın Gül'ü Tenzih Ediyorum

Başbakan Erdoğan Anadolu Arslanları işadamları derneği (ASKON)'nin düzenlediği iftar yemeğinde konuklara seslendi.

Erdoğan: Sayın Gül'ü Tenzih Ediyorum

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, önce IŞİD tarafından kaçırılan ve bugün serbest bırakılarak Türkiye’ye dönen 32 TIR sürücüsüne değindi. Erdoğan şoförlerin kaçırılmasından itibaren ailelerle sürekli temas halinde olduklarını, Dışişleri Bakanlığı’nın da şoförlerin sağ salim kurtulmaları için her türlü girişimi yaptığını vurguladı. Erdoğan, 22 gün sonra iyi haberi aldık. Bugün de sağ salim teslim aldık. İnşallah Musul’daki konsolosluk görevlileri için de yakında iyi haberler alırız dedi.


CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
Konuşmasının tamamını 
Cumhurbaşkanlığı seçimine ayıran Erdoğan, Türkiye’nin yeni bir kulvara ve sürece girdiğini belirtti. Erdoğan, Halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, inşallah Türkiye’nin hızlı bir şekilde büyümesine, kalkınmasına, stardartların daha çok yükseltmesine zemin hazırlayacak dedi.
Erdoğan, şöyle devam etti:
"Türkiye’nin 91 yıllık siyasi geçmişinde çok önemli dönüm noktaları vardır. 1946, yani çok partili sisteme giriş bu dönüm noktalarından biridir. 1950, yani merhum Menderes ve arkadaşlarının iktidara gelmesi. 1983. Merhum Özal’ın iş başına gelmesi bir büyük dönüm noktası. 10 Nisan 2014 de hafızalardan silinmeyecektir. 10 Nisan 2014, demokrasimizin üzerindeki kamburların kalkması, son vesayet noktasının da yıkılması için çok önemlidir. Türkiye’de 1960 müdahalesinden itibaren Cumhurbaşkanlığı makamı vesayet sisteminin bir sigortası olarak görüldü. Cumhurbaşkanlığı makamı, halkın tercihlerini, isteklerini adeta frenleyecek, halkın tüm süreçlere katılmasını engelleyecek şekilde oluşturuldu. Cumhurbaşkanlığı makamı, milli irade karşısında devlet iradesini temsil eden bir makam oldu. 10 Ağustos’ta inşallah artık bu değişiklik tecelli edecek, millet kendi oylarıyla Cumhurbaşkanı’nı seçecek, Türkiye’de yeni bir süreç başlayacaktır."

"SİYASET UTANILACAK BİR ŞEY Mİ?"
Başbakan Erdoğan, ’Demokrasi siyasetin üzerinde olsun’ demek, halkın taleplerinin, tercihlerinin, arzularının üstünde olsun demektir. Cumhurbaşkanı’nın siyaset üstü olması ne demek Bunu bugüne kadar sadece darbeciler söyledi. Bugün de sadece darbe özlemcileri söylüyor. Siyaset utanılacak bir şey mi Utanılacak bir şeyse, siz niye yapıyorsunuz Değilse, niçin meydanlarda yoksunuz diye konuştu.  

Muhalefetin siyaset dışı arayışlara girerek milli iradeye nasıl baktığını gösterdiğini savunan Erdoğan, Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi, milli iradenin, demokrasinin güçlenmesi için çok önemli bir adımdır. 10 Ağustos’la birlikte vesayetler tarihi inşallah tamamen kapanmış olacaktır. Devlet ve millet ele ele verecek, çok hızlı adımlarla Türkiye ilerleyecektir" dedi.

"BELİRSİZLİK OLMAYACAK; HİÇKİMSE ENDİŞE ETMESİN"
Erdoğan, şunları söyledi:
"Bu yeni süreç, yeni dönem, ekonomide, demokratikleşmede, dış politikada asla bir belirsizliğe yol açmayacaktır. Bundan hiçkimsenin endişesi olmasın. Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi konusunda, etkin, koşan, terleyen bir Cumhurbaşkanı’nın gelmesi karşısında bugün de korku senaryoları üretenler var. Geçmişte o senaryolar boş çıktı. Bugün de boş çıkacak. Türkiye’de istikrar pekişecek, çözüm süreci, parelel yapıyla mücadele, AB gibi devam eden süreçlerin kesintiye uğramayacağını burada özellikle hatırlatmak isterim."

"PARALEL YAPIYA EN KARARLI CEVAP VERİLECEK"
Başbakan Erdoğan, Özellikle vatanımıza, istiklalimize, istikbalimize yönelik haince saldırılarda bulunan parelel yapı ile mücadele yeni dönemde çok farklı olacak, devlet kendisine karşı yönelen tehdide artık en kararlı şekilde cevap verecektir diye konuştu.

GÜL’Ü AYRI TUTTU
Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:
"İnşallah, milletim takdir eder, Rabbim izin verirse, Türkiye Cumhuriyeti’nin ’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak, Türkiye’ye hizmet üretmeye, Türkiye’de eser vermeye devam edeceğiz. Geçmişte Cumhurbaşkanları seçildiğinde adeta halktan kopuyor, başka bir dünyaya adım atıyorlardı. Tabii bununla -halef selef olacağımız diye şimdiden ifade ediyorum- sayın Gül’ü kastetmiyorum. Biz, halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olarak halktan kopmayacağız. İnşallah seçilirsek, Cumhurbaşkanlığı dönemi de halkın içinde, halkla birlikte geçecek."

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • THY Yolculara Laptop Verecek
  THY Yolculara Laptop Verecek

  TÜRK Hava Yolları, ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan elektronik yasağının ardından yolculara dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı.

 • Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!
  Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!

  Yeni hükümet modeli ile ekonomide reformlar başlıyor. Yıl sonuna kadar faiz, işsizlik ve enflasyon tek haneye düşecek, 40 yıl vadeli finansman hayata geçecek. Ayrıca kamu ürününde zam olmayacak.

 • EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı
  EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, EXPO 2016 Antalya'nın yeni bir sürece girdiğini belirterek, "Bu alan özelleştirme kapsamına alınmış bulunuyor." dedi.

 • 29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu
  29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!
  Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!

  Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,41 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,93, dolar/TL ise yüzde 2,63 değer kaybetti.

 • Kırgızistan'da Heyelan
  Kırgızistan'da Heyelan

  Kırgızistan'ın güneyinde meydana gelen heyelanda 6 evin yıkıldığı, göçük altında kalan 24 kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldığı bildirildi.

 • İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza
  İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza

  Bakımları yapılmıştır ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı. İkinci el araç satışında ilk defa alınan karar emsal olacak.

 • AB'den Flaş Referandum Açıklaması!
  AB'den Flaş Referandum Açıklaması!

  Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

 • Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması
  Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması

  Ankara Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlamalara katılacak vatandaşların poşet, çanta ve benzeri malzemelerle alanlara alınmayacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.