|   |   | 

Erzurum Aziziye’de Büyük Dönüşüm

Erzurum Aziziye’de Ilıca’nın merkezini ilgilendiren 380 konut, 114 işyeri ve 800 kişilik cami projesi için start verildi.

Erzurum Aziziye’de Büyük Dönüşüm

52 dönümlük alanda yapılacak projenin inşaat alanını gezen Başkan Orhan, “İlçemizin dönüşümü için çok önemli bir adım. Hayırlı olsun.” dedi.

Erzurum’un Aziziye ilçesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm hamleleri ile ilçe adeta kabuğunu kırıyor. Termal turizmin marka değerleri arasında yer alan Ilıca’nın merkezini ilgilendiren ve ilçenin çehresini değiştirecek dev kentsel dönüşüm çalışmasında ihale sürecinin tamamlanmasının ardından yer teslimi yapıldı, inşaat başlıyor. 380 konut, 114 işyeri ve 800 kişilik caminin yapılacağı proje 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Ilıca’da Yeşil Mahalle Bölgesi’nde de kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülürken, Bahçelievler Mahallesi için de TOKİ ile ön protokol imzalandı. Dadaşkent 200 Evler Bölgesi’nin kentsel dönüşümü ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürütülüyor.

Başkan Orhan İnşaaat Alanını Gezdi

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, İlçe Kaymakamı Zafer Öz ile birlikte kentsel dönüşüm ihalesi yapılan ve inşaat süreci başlatılan Eski Mahalle’de incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden inşaat süreci ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Eski Mahalle bölgesinin Ilıca’nın merkezi ve kaplıcaların çevresini de içine alan bir proje olduğu için çok önemsediklerini kaydeden Başkan Orhan, “Ilıca’nın kabuğunu kırması, gelişip güzelleşmesi adına bu proje çok önemli. Çünkü Ilıca’nın merkezini güzelleştirecek bu proje, kentsel dönüşüme de büyük ivme kazandıracak. Yeşil Mahalle ve ardından Bahçelievler’in dönüşümü burada üretilecek konutlarla daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek.” diye konuştu.

Termal Turizm Merkezi Olma Yolunda Dev Adım

Eski Mahalle’de 52 dönüm alan üzerine 380 konut, 114 işyeri ve 800 kişilik oldukça büyük bir cami yapılacağını müjdeleyen Başkan Orhan, inşaat sürecinin başladığı projenin 2016 yılında tamamlanacağını vurguladı. Projenin gerçekleşmesi ile birlikte Ilıca’nın çarşısının da yıkılacağını ve esnafların yeni iş yerlerine kavuşacağını kaydeden Başkan Orhan, “İlçeye yeni bir çehre kazandıracak proje Ilıca için hayati bir öneme sahipti. Geçtiğimiz kasım ayında ihalesi yapıldı ve artık yer teslimi yapılarak inşaat sürecine girildi. Termal turizm merkezi olma yolunda bu çok önemli bir adımdır. İlçenin merkezi değişerek modern konut ve iş yerlerine kavuşacak. Kaplıcalarımızın çevresi açılarak Aziziye özlenen ilçe görünümüne kavuşmuş olacak.” ifadelerini kullandı. Başkan Orhan, konutların Yeşil Mahalle’de dönüşüme hız kazandıracağını, Bahçelievler bölgesinde de dönüşümün bir an önce başlamasına vesile olacağını sözlerine ekledi.

200 Evler De Dönüşüm Kapsamında

Dadaşkent’te de dönüşümü tamamlanan Gezköy’de proje çalışmasının sürdüğünü ve 200 Evler için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelere başladıklarının altını çizen Başkanı Orhan, “Ilıca ve Dadaşkent’te birlikte dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Ilıca’da inşaat süreci başlarken, Dadaşkent’in şu anda kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgesi olan 200 Evler’de dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde girişimlerimizi sürüyoruz. Erzurumlu olan bakanımızın Sayın İdris Güllüce’nin de desteğiyle inşallah 200 Evler’de de kısa sürede hedefe ulaşacağız. “ diye konuştu.

Başkan Orhan: Halkımızla El Ele Gönül Gönüle Yürüyoruz

Kentsel dönüşümü, ilçe halkıyla, muhtarlarla ve sivil toplum örgütleriyle el ele vererek gerçekleştireceklerinin altını çizen Başkan Orhan, şunları söyledi: ”İnsan odaklı hizmet anlayışıyla, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyor, hiçbir hemşehrimizin mağdur olmaması için gayret sarfediyoruz. Bu nedenle göreve başladığımız ilk günlerde yaptığımız ‘Önceliğiniz, önceliğimiz’ anketleriyle hemşehrilerimizin görüş ve önerilerini alarak hizmete koyulduk. Yaptığımız her çalışmada olduğu gibi kentsel dönüşümde de hemşehrilerimizle el ve gönül birliği içerisinde çalışıyoruz. İlçemizin çehresini yine el birliğiyle değiştireceğiz. Biz bu noktada hemşehrilerimize güveniyoruz. Onların duası ve desteğiyle de hedefe yürüyoruz.”

Başkan Orhan, kentsel dönüşüm çalışmalarına desteklerinden dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye, hükümete, Erzurum Milletvekillerine, TOKİ Başkanlığı’na ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı
  Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Anbar mahallesinde başlatılan çalışma için 260 konutun temeli düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.