|   |   | 

Eskişehir’de Dağ Bisikleti Parkuru Açılışı

Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan "Dağ Bisikleti Parkuru"nun açılışı yapıldı.

Eskişehir’de Dağ Bisikleti Parkuru Açılışı

Gültepe Mahallesi'ndeki Kent Ormanı yanına yapımı tamamlanan parkur, 6 etaptan ve 850 metre uzunluğundan oluşuyor. Parkur Türkiye’nin en büyük Dağ Bisikleti Parkuru olma özelliğini de taşıyor. Parkurun açılışını, Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy yaptı.

Açılışta konuşan Odunpazarı Belediye başkanı Kazım Kurt, açılışı yapılan parkurun Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Kurt, "Bundan sonraki dönemde çok farklı bir yaklaşımla spor il müdürlüğümüz, valiliğimiz ve belediyemiz işbirliğiyle yapacağımız yeni yatırımların bir başlangıcı olsun istiyoruz. Eskişehir’de bu sporun önemli bir noktaya gelmesi için belediyemiz ne yapması gerekiyorsa bunu yapmayı düşündüğünü sizlere aktarmak istiyorum" dedi.

"SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVEN VE SEVMEK DURUMUNDA OLAN BELEDİYEYİZ"
Eskişehir’in önümüzdeki yıllarda milli sporcuları eğitecek ve yetiştireceğini belirten Başkan Kurt, "Olimpiyatlarda iddialı olacak konumda olabilmek için bu çalışmayı biz desteklemeyi kendimize görev saydık. Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seven ve sevmek durumunda olan bir çizgiden gelen bir belediye olarak sporcularımızın da aynı zamanda spor ahlakına uygun davranması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu parkurun hem Türkiye’ye hem de Eskişehir’e ve özellikle Odunpazarı bölgesine hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.
ifadelerini kullandı.
Ardından konuşan Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ise, "Bugün çok keyifli bir program için buradayız" diyerek, şöyle konuştu:
"Çok mutluyum çünkü yerel yönetim ve genel yönetim el ele vererek, Eskişehir’e çok güzel bir spor alanı kazandırdık. Bisiklet yaşam boyu sporun bir parçasıdır. Eskişehir coğrafi olarak düz bir alan olduğu için zaten pek çok insan bisikletle iç içe. Bunun dışında birde bisikleti spor olarak yapan, sürekli bisiklete binen, gerekli güvenlik önlemlerini alarak bisiklete binen pek çok insanımız var. Türkiye’deki bisikletçiler ülkenin neresinde bisikletle ilgili bir faaliyet olsa duyarlar. Ben Odunpazarı Belediyesini kutluyorum. Göreve başladıktan sonra böyle bir alanı ele alarak spor müdürlüğüyle birlikte dizayn ettikleri için bisikletçilerimiz adına, sporcularımız adına, Eskişehir adına teşekkür ediyorum. Bisikletçilere hayırlı olmasını diliyorum. Nice başarılı, keyifli yarışlar izleyelim. Hayırlı uğurlu olsun."
Son olarak konuşan Eskişehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy da, şunları kaydetti:
"Yıllardır atıl bir şekilde duran buradaki Üniversite Evleri sahası olarak tabir edilen araziyi Milli Emlak Müdürlüğü’nden devralmamızdan müteakip, Odunpazarı Belediyesi ile yaptığımız işbirliği protokolüne bağlı, belediyenin yoğun çalışmalarıyla Türkiye’de bir ilk olan, uzunluk anlamında Türkiye’de bir başka eşi olmayan buradaki bisiklet parkuru. Şuanda yaptığımız bisiklet parkuru açılışı ilimizde sporda siyasetin olmadığıyla ilgili örnek bir çalışmadır. Bu bisiklet parkuruna Odunpazarı Belediyesi’nin emeği ve desteği fazladır. Dolayısıyla belediyelerin bize verdiği desteklerden dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma, bu projede emeği geçen bisiklet antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Mahallemize ve şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum."
Yapılan konuşmaların ardından parkurda çeşitli kategorilerde yarışlar yapıldı. Öte yandan yarışlarda Dorlion Arama Kurtarma ekibi de her türlü güvenlik önlemini aldı. Tecrübeli arama kurtarma ekibi ufak tefek kaza geçiren sporculara anında müdahale etti. 

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Sertifikasının detayları ve amacı açıklandı 
  Gayrimenkul Sertifikasının detayları ve amacı açıklandı 

  TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gayrimenkul Sertifikasının detaylarını açıkladı. Turan, Gayrimenkul Sertifikasını "Her gelir grubundan vatandaşı bir gayrimenkul projesinden yatırım yapabilecek pozisyona getiren pay senedi" şeklinde açıkladı.

 • Melikgazi Belediyesinden Arsa Satışı
  Melikgazi Belediyesinden Arsa Satışı

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediye ait 59 mesken arsası, 19 işyeri arsası ve 8 bağ ve sayfiye arsasının ihale ile satılacağını söyledi.

 • Kırklareli’nde 557 Konut Satıldı
  Kırklareli’nde 557 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kırklareli’nde 2017 yılı Şubat ayında 557 konutun satıldığı belirlendi.

 • Sinpaş Altın Kuleler’in Örnek Dairesi Hazır!
  Sinpaş Altın Kuleler’in Örnek Dairesi Hazır!

  Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi Altınoran’ın kalbinde yükselen Altın Kuleler, Ankara’ya sunduğu standart üstü yaşam ve örnek dairesiyle yoğun ilgi görüyor.

 • Ev Alacaklara 12 Tavsiye!
  Ev Alacaklara 12 Tavsiye!

  Türkiye'de son yıllarda artan konut satışlarıyla birlikte alım satımda kötü niyetli kişiler de artış gösterdi. Emlak uzmanları da ev sahibi olmaya hazırlanan vatandaşları 12 tavsiyede bulunarak uyardı...

 • Kayaşehir Emlak Konutları'nda satış yektisi Turyap’ta!
  Kayaşehir Emlak Konutları'nda satış yektisi Turyap’ta!

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satış yetkisi Turyap’a verilen Emlak Konut Evleri’nde, Turyap’ın başarı ile uygulamaya koyduğu ‘‘ön talep’’ kavramı, Başakşehir Emlak Konut Evleri-Kayaşehir’e taşınıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.