|   |   | 

Ev Vergi Borcu Öğrenme İşlemi Nereden Yapılır?

Vergi borç sorgulama işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden yapılıyor. Vergi borç sorgulamanın yanında ödemenizi de yapabiliyorsunuz.

Ev Vergi Borcu Öğrenme İşlemi Nereden Yapılır?

Artık günümüzde teknoloji bizim için çok önemli bir hal almıştır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok işlemlerimizi online bir şekilde yapabilmek mümkün olmuştur. Ve bu da bizim hayatımızı çok kolay bir şekilde devam etmemizi sağlamıştır. Gelişen teknolojilerden bi tanesi de internettir ve bu bizim hayatımızı daha kolay ve pratik bir hale getirmiştir. Örnek olarak verirsek bir çok işlemlerimiz online bir şekilde, sınav sonuçlarımızı direkt oalrak ya da bunlara benzer bir kaç işlemlerimizi internet aracılığı ile yapmamız mümkün hale gelmiştir. İnternet aracılığı ile aynı zamanda birçok alışverişimizi, banka işlemlerimizi sosyal medya ve telefon işlemlerimiz gibi bir çok alanda yapabiliriz ve bunun yanında kamu işlemlerimizi sağlık işlemlerimizi e- devlet sistemi üzerinden de yapmamız mümkündür. 

•         ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!
•         VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Vergi borç sorgulama işlemi yapmanız için ilk olarak şifresiz işlem yapma yöntemini anlatalım. Şifresiz olarak sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığının internet sistemi üzerinden yapmış olduğu İnternet Vergi Dairesi sayfasında bulunmakta olan vergi borç sorgulama yazısına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra ise açılmakta olan ekran da bulunan ve doldurmanız gereken formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Form üzerinden sizden istenen bilgiler Tc kimlik numarası nüfus cüzdanı seri no anne, baba, eş ve ya çocuk gibi yakınlarınızın TC kimlik numarası ya da onların yerine annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harfini ilgili alanlara kutucuklara doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra ise sayfada bulunmakta olan güvenlik resindeki kodları kutucuklara eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. İşlemleri doğru bir şekilde yaptığınızdan emin iseniz sayfada bulunmakta olan TAMAM yazısına tıklamanız yeterli olacaktır ve böylece internet yardımı ile vergi borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sorgulatma yaptığınız sayfada vergi borç bilgilerinizi görmeniz mümkün olacaktır. Anlattığımız vergi borç sorgulama işlemi şifresiz olan idi. Şimdi ise şifreli olarak yapılmakta olan vergi borç sorgulama işlemini anlatacağız. E- devlet sistemi üzerinden vergi borç sorgulama işlemi yapmanız mümkündür. Fakat vergi borç işleminizi e- devlet sistemi üzerinden yapmak istiyor iseniz e- devlet sistemine giriş yapmanız için e- devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer e- devlet şifreniz yok ise direkt olarak bir PTT şubesinden almanız mümkündür. Yapmanız gerek tek şey size en yakın bir PTT şubesine gidip kimlik kartınız ile ya da tc kimlik numaranız ile 2 TL işlem ücreti vererek sizlere özel bir e- devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Alacağınız bu şifre geçici bir şifredir. Sistem sizden otomatik olarak şifrenizi sizin kendi belirlediğiniz karakterleri isteyerek değiştirmenizi isteyecektir. Sizde sizlere uygun bir şifre ile değiştirerek sonsuza kadar bu e- devlet şifresini kullanabilirsiniz. e- devlet sistemine giriş yaparak direkt olarak vergi borç sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkün olacaktır. Milliyet
 

Emlak Vergisi Haberleri

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Salihli Belediyesi'nden Son Gün Uyarısı

  Salihli Belediyesi'nden Son Gün Uyarısı

  Salihli Belediyesi, 2016 yılı emlak vergisi ile işyerlerine ait çevre ve temizlik vergisi 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım 2016 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

 • Muratpaşa Vezneleri Cumartesi Günü De Çalışacak

  Muratpaşa Vezneleri Cumartesi Günü De Çalışacak

  Muratpaşa Belediyesi vezneleri, mükelleflerin 1 Aralık Perşembe günü sona erecek ‘emlak vergisi 2’nci taksit’ ve 6736 Sayılı Kanun kapsamında 30 Kasım Çarşamba sona erecek ilk taksit ödemelerinde sıkıntı yaşamaması için Cumartesi günü de hizmet verecek.

 • Konak’ta vezneler hafta sonu da açık

  Konak’ta vezneler hafta sonu da açık

  Emlak ve İşyerleri Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinin 30 Kasım Çarşamba mesai saati bitiminde sona erecek olması nedeniyle, Konak Belediyesi’nin tahsilat vezneleri ödemelerini son günlere bırakan vatandaşların mağdur olmaması adına hafta sonu da açık olacak.

 • Melikgazi Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı

  Melikgazi Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı

  Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması'na ilişkin düzenlemede son başvuru tarihinin uzatılması dolayısıyla vergi borçlarını yapılandırmak isteyenler, Melikgazi Belediyesi Emlak Servisi'nde yoğunluğa neden oluyor.

 • Bozüyük Belediyesi’nden Borç Yapılandırma Hatırlatması

  Bozüyük Belediyesi’nden Borç Yapılandırma Hatırlatması

  Bozüyük Belediyesi, yapılan süre uzatımının ardından borçların yapılandırılmasının 25 Kasım 2016 Cuma günü, Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 2016 yılı 2. taksit ödemelerinin de 30 Kasım 2016 Çarşamba günü sona ereceğini hatırlattı.

 • Bingöl Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı

  Bingöl Belediyesi'nden Yapılandırma Uyarısı

  Bingöl Belediyesi, su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, reklam ve ilan borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların en geç 25 Kasım 2016’ya kadar müracaatta bulunmaları gerektiği uyarısında bulundu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.