|   |   | 

Evim İçin Bana Yardım Et Projesi

Balıkesir'de Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, "Evim İçin Bana Yardım Et" projesi hazırlandı.

Evim İçin Bana Yardım Et Projesi

Yardıma muhtaç haldeki yoksul vatandaşların evlerinin baştan aşağı onarım ve tadilatını içeren projede 82 konut için toplam 512 bin 255 TL ödenek çıkarıldı. Onarım belgeleri hak sahibi vatandaşlara törenle dağıtıldı. Evleri onarılıp yenilenecek olan vatandaşlar "Allah devletimize zeval vermesin" diyerek Valiye, hükümete teşekkür ettiler.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Balıkesir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yöneticileri tarafından tasarlanıp hazırlanan, "Evim İçin Bana Yardım Et" projesinden çoğunlukla Vakıf'tan yardım alan aileler yararlandı. Mahalle muhtarlıkları kanalıyla vakıf heyeti tarafından tek tek tespit edilip, fotoğrafları çekilen ve rapor hazırlanan aday evler Ankara'ya gönderildi. Vakıf genel müdürlüğünde yapılan incelemeler sonucu Balıkesir'in 17 mahallesindeki toplam 82 konutun yeni baştan onarılıp tamir edilmesi uygun görülerek Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na merkezi hükümet tarafından gerekli ödenek tahsis edildi. 82 konut sahibine onarım hak belgeleri törenle verildi. Gümüşçeşme Mahallesi'ndeki kapalı pazar yerinde düzenlenen törene Vali Ahmet Turhan, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Süleyman Sayan, Vakıf yöneticileri, mahalle muhtarları ile hak sahibi roman vatandaşlar katıldı. Törende konuşan milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet edip Uğur, bu projenin önümüzdeki aylarda yardım miktarlarının artarak devam edeceğini bildirdi. Balıkesir'in Büyükşehir Belediyesi olmasıyla beraber seçimlerin ardından bütçesinin bu tür proje ve hizmetler için de büyük imkanlar sunacağını belirten Edip Uğur, merkezi hükümetle uyumlu bir şekilde çalışıp Balıkesir'e büyük hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirtti. Ahmet Edip Uğur, "Bu ödeneğin çıkması için Ankara'da gayret sarfettik. Bu yetmez, ikinci etabı, üçüncü etabı devam edecek. Balıkesir'de ne kadar onarılması gereken evler varsa hepsi onarılacak. Balıkesir artık büyükşehir oldu. Sosyal Belediyecilik de büyük olacak. Büyükşehrin daha fazla imkanı var, daha fazla bütçesi var. İnşallah böyle 500 bin değil, 2 milyon, 3 milyon, 5 milyon ne gerekiyorsa ayıracağız. Muhtaç olan insanımızın evlerini onarıp onların huzurlu bir şekilde çoluk çocuğuyla o mekanlarda oturmalarını sağlayacağız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin" dedi.

DEVLETİN ŞEVKAT ELİ

Törende konuşan Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, aynı zamanda vakfın da başkanı olarak seslendiği hak sahibi vatandaşlara onarım belgelerinin hayırlı olmasını diledi. Vali Turhan, projenin Edremit'in İbrahimce Mahallesinde de uygulanacağını açıkladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın çok önemli ve kapsamlı bir projeye imza atmasından dolayı büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Turhan, "Allah'a şükür, vakfımız mağduru namerde muhtaç etmeyen devletin şevkatli eli. Allah'a şükür ki, sosyal devlet denen; Fakirine, fukarasına yardım eden, yoksula yardım eden başkasına muhtaç etmeyen bir devletimiz var. Allah'a şükür ki biz bugün birçok Avrupa ülkelerinden çok daha iyi durumdayız. Geçen sene mahalle ziyaretinde gördük ki ciddi bir ihtiyaç var. İnsanımız TOKİ'de veya sosyal konutta ev çok güzel de olsa ondan ziyade yaşadığı, bulunduğu yerde kalmak istiyor. Bu kapsamda da güzel bir proje. İnşallah biz bu projemizi devam ettireceğiz. Sadece Balıkesir'de değil, Edremit'te de İbrahimce Mahallesinde bu çalışmalar devam ediyor. İnşallah bu projeler ile evlerimiz yaşanabilir, çok daha güzel olacak. 3 bin liradan 8 bin liraya kadar yardım edeceğiz. 'Benim evime çıkmadı' diyenler merak etmesin inşallah bu projeden size de yansıyacak. Sayın vekilimiz Edip beyin çok ciddi katkısı oldu. Bu katkılarının devamını bekliyoruz. Muhtarlarımızın büyük desteği oldu, desteklerinin sürmesini istiyoruz. Evlerimiz tamamlandığında çayınızı içmeye geleceğiz, hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Turhan, Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale tarafından hak sahibi olan 82 vatandaşa onarım belgeleri teslim edildi. Vali Turhan ve milletvekili Edip Uğur ellerini öpüp hatırlarını sorduğu vatandaşların kendilerine aktardıkları sıkıntılarını da dinlediler. Vatandaşlar Vali ile milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür ettiler. Tören sırasında hak sahibi bazı yoksul vatandaşlar ise yağan sağanak yağmurda evlerinin telaşına düştü. Ayşe Demir isimli kadın evini böyle yağmurlarda su bastığını, geçim sıkıntısı içinde olduklarını belirterek 8 bin TL'lik onarım belgesini aldığı bu projeyle beraber evinin onarılıp yenilenmesiyle sıkıntılarının büyük ölçüde giderilmiş olacağını söyleyip yetkililere teşekkür etti. 6 bin liralık onarım belgesini almanın mutluluğunu yaşayan Hanife Karaca isimli vatandaş da mutluluk gözyaşı dökerek yetkililere hem teşekkür hem dua etti.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor
  Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Yakın gelecekte ülkemizin en büyük projelerinden olacak Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz." dedi.

 • Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı
  Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı

  McGill Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Avi Friedman, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Manyezit Yapı Paneli üreticisi Modelpan’ın düzenlediği konferans için İstanbul’a geldi.

 • Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler
  Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler

  Dekon İnşaat tarafından inşa edilen, Bağdat Caddesi’nin nadir site konseptli projelerinden olan Dekon Suadiye Ametist’te tamamı deniz manzaralı son 15 daire yeni sahiplerini bekliyor.

 • Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı
  Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı

  Tamamladığı güvenli ve lüks konut projeleriyle bilinen Babacan Holding, şimdi de bölgesinin en iddialı ve en prestijli projesi olan ‘Babacan Port Royal’i hayata geçiriyor. Emsallerine göre daha ekonomik ve iddialı fiyatlarla sunulan ‘Babacan Port Royal’de, daireler 249 bin TL’den başlıyor.

 • Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı
  Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Maslak ve Kâğıthane’nin buluşma noktasında, yeniden canlanan Sadabad Deresi’nin kıyısında 820 milyon TL yatırımla inşasına başladığı Kordon İstanbul Projesi’ni satışa çıkardı.

 • Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor
  Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor

  Türkiye’de gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlara yönelik olarak ULI, GYODER ve TMB işbirliğiyle ilk kez düzenlenen ‘Gayrimenkulde Kadın Araştırması’ sonuçları; 17 Mayıs 2017 tarihinde Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu tarafından açıklanacak.

 • Enerji Kimliğine Erteleme!
  Enerji Kimliğine Erteleme!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2 Mayıs’ta zorunlu hale gelecek Enerji Kimlik Belgesi’nde ‘süre uzatımı’nı gündemine aldı. Süre uzatımına ilişkin yönetmelik düzenleme Başbakanlığa gönderildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.