|   |   | 

Fenix Concept Kendi Elektriğini Üretecek

2015 Yili haziran ayinda tamamlanacak olan Fenix Concept`te hem mimarlık hem de mühendislik literatürüne girmesi için birçok geçerli sebebi var…

Fenix Concept Kendi Elektriğini Üretecek

Fenix Concept, yeşilin maviyle buluştuğu Atatürk Parkı’na bir kaç adım yürüyüş, dünyaca ünlü Konyaaltı Plajına dakikalar mesafesinde, Antalya Müzesi’nin, Tramvay Yolu’nun ve diğer tüm ulaşım araçlarının hemen yanı başında. Antalya’nın tüm güzelliklerini doyasıya yaşayacağınız mükemmel bir eve sahip olacak, hayatınıza ve mutluluğa yatırım yapacaksınız. Toplam 4500 metrekare inşaat alaniyla Fenix Yapi tarafından geliştirilen A Sınıfı (A+) bir koncept proje. 
Fenix Concept,  modern konut kategorisinde bircok farklılıklar getirerek, konutta doğallığın modasini Antalya’ya taşıyor.

Kendi Elektriğini Üreten  Proje
Dünya üzerine bir saat içerisinde düşen güneş enerjisi miktarı, bütün dünyanın bir senede tükettiğinden daha fazla.  Çevremiz de kullanılmayı bekleyen yenilenebilir enerji kaynakları sınırsızdır.  Yapmamız gereken en önemli şey, "enerji" konusuna bugün bakılandan daha farklı bakmak ve "enerji kaynakları" için daha farklı düşünmektir. Fenix Yapi, yenilenebilir enerji üretiminin hayatın her köşesinnde uygulanabileceği düşüncesiyle yola çıktı ve ürettiği her yaşam alanında uygulamalarını yapabileceğimize inandık. Yaşadığımız binaların çatı ve cephelerine de, o binaların bir yıl tükettiğinden kat ve kat fazla güneş enerjisi düşer.  Bu enerjiyi, elektrik ya da ısıl olarak kullanılabilir enerjiye dönüştürmek mümkündür. Binaların çatı ve cephelerinde kullanılan yapı bileşenleri bugün Fotovoltaik (PV) özellikleriyle elektrik üretebilmektedir. Örneğin;  Çatı da bulunan kiremit ya da su izolasyon membranları, Güneye cepheli camlar ya da Atrium camları, hatta dış cephe boyaları dahi bugün elektrik üretebilmektedir.

Fenix Yapi, bina tasarlanırken kullanacağı yapı bileşenlerini enerji ureten özellikli malzemeden seçiyor ve gerekiyorsa yapıyı güneşten daha fazla yararlandırmak üzere tasarimlar yapiyor. Yilin cogunlugunu gunesli geciren Antalya`ni en degerli lokasyonlarindan Bahcelievler`de bulunan Fenix Concept projesinde ise cati alanlarini elektrik enerjisini ureten bir sisteme cevirdik ve projemizde aylik 10 kwh´e  tekabul eden enerji uretimi gerceklestirmekteyiz.

YALITIM TEKNOLOJİSİ
Isı ve ses yalıtımının en nitelikli malzeme ve işçilikle kusursuz olarak yapıldığı Fenix Konutları’nda sınırsız konfor daire sahiplerini bekliyor. Maksimum kalitedeki ürünlerle tasarlanan şık ve modern yaşam alanları, mutluluğa ve huzura hizmet ediyor. 

Güneş oryantasyonuna ayarlı  gunes kiricilar ısı yükünü azaltıyor. Bununla birlikte tabandan tavana uzanan camlar sayesinde enerji verimliliği hedeflerine ulaşılıyor. Performans ve süslemenin birleşimi ile bu ikinci cilt bölgenin ruhuna uyum sağlıyor.

Taşıyıcı sistemin kurgusundan cephe sisteminin çözümüne kadar Antalya için birçok ilki bünyesinde barındıran binada betonarme taşıyıcı sistem, “Performansa Dayalı Tasarım” (PBD) yöntemiyle yapılmış. Binada ayrıca deprem güvenliği için Türkiye’de ilk defa uygulanan bir “outrigger” sistemi bulunuyor. Binada kirişsiz döşeme sistemi kullanılmış, böylelikle hem uygulama kolaylaşmış hem de son kullanıcı için birçok kolaylık sağlanmış. 

18 concept daire; tüm istek ve talepleri karşılamak üzere profesyonelce tasarlanmış; 2+1, 3+1 ve 5+1 daire seçenekleri. Son teknoloji ve en kaliteli malzemelerle; mükemmelliğin sembolü, nezih, huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı konsepti... Fenix Konutları, mutluluğa açılan kapı... 

Kapalı Otoparkta size özel tek araçlık bir park yeri de sizi bekliyor. Fenix Konutları’nın şanslı ev sahipleri, ortak alanda bulunan Fitness Merkezi ve Sauna’dan da diledikleri gibi yararlanabilecek. 

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • KDV Düzenlemesi Konut Fiyatlarını Etkileyecek Mi?

  KDV Düzenlemesi Konut Fiyatlarını Etkileyecek Mi?

  Bu yıl KDV indirimi ve damga vergisinin sıfırlanmasının yanında inşaat şirketlerinin KDV iade alımları da hızlandı. KDV'deki bu düzenlemelerin konut fiyatlarında maliyetleri azaltacağı ve fiyatlarda indirim sağlayacağı düşünülüyor.

 • Tapuda Satış İşlemlerine Hız Veriliyor!

  Tapuda Satış İşlemlerine Hız Veriliyor!

  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, uzun zaman alan veraset ve intikal vergisi işlemi beklenilmeden tapu müdürlüklerinden satış işlemlerini gerçekleştirmesine yönelik uygulama başlatıyor.

 • Evinizi Daha Uzun Süre Temiz Tutmanın İpuçları

  Evinizi Daha Uzun Süre Temiz Tutmanın İpuçları

  Ev temizliği hem sürekli tekrarlanması gereken hem de oldukça zaman alan gündelik işlerin başında geliyor. Evleri daha uzun süre temiz tutmak ve böylece temizliğe daha az ihtiyaç duymanız için işinize yarayacak bazı küçük ipuçlarını derledik.

 • 33 Yıllık Belediye Binasının Yıkımı Başladı

  33 Yıllık Belediye Binasının Yıkımı Başladı

  Yapımına 1984 yılında dönemin Belediye Başkanı rahmetli Hüsnü Başat tarafından başlanan, yaklaşık 33 yıllık Tekirdağ Belediyesi ve en son olarak da Büyükşehir Belediyesi binası olarak kullanılan binanın yıkımı başladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.